x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Trabzon

EAGVS Trabzon şubesi olarak, Trabzon ve çevre illerden gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvurularınızda, sizlere rehberlik etmesi amacıyla bilgilendirmeler yaptığımız sayfamıza hoş geldiniz. EAGVS Trabzon şubesi olarak, danışmanlık hizmetlerimiz ile İtalya vize başvurusu süresince yanınızda olarak, başvurunuzu kolaylaştırabilir ve vizenizi hızlı şekilde almanıza yardımcı olabiliriz.

Bu yazımızda İtalya vizesi için gerekli evrakları, başvuru sürecinin işleyişini ve karşılaşacağınız durumları sizler için derledik. Detaylı bilgi için EAGVS Trabzon şubemiz ile trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden bizlerle iletişime geçebilir veya +90(462) 215 60 10 numaramızdan bizleri arayabilirsiniz.

İtalya İçin Vize Gerekli Mi? Trabzon

İtalya, Schengen vize uygulaması kullanır. Bu durumda, Schengen vizesi sahibiyseniz tekrar bir başvuru sürecine girmeniz gerekmez. Ayrıca Hususi, Diplomatik veya Hizmet pasaportu sahibiyseniz, vize başvurusundan muaf tutulursunuz. Şayet Schengen vizeniz bulunmuyorsa, başvuru yapmanız gerekmektedir. EAGVS Adana şubesi olarak bu süreçte yanınızdayız.

İtalya Vize Başvurusu Süreci Nasıl İşler? Trabzon

İtalya vize başvurularında, ilk olarak başvuru kategorisi belirlenir. Bu kategoriler

İtalya Turistik Vizesi

İtalya Aile Ziyareti Vizesi

İtalya Ticari Vizesi

İtalya Oturma İzni Vizesi

İtalya Çalışma İzni Vizesi

İtalya Aile Birleşimi Vizesi

İtalya Vatandaşlık İşlemleri

İtalya Interrail Rotası

İtalya 72 Saatte İtalya Vize Başvurusu

olarak sıralanır. Uzmanlarımızla beraber size en uygun kategoriyi kararlaştırdıktan sonra, gerekli belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kendiniz şubemize gelerek, isterseniz kargo ile göndererek bizlere teslim edebilirsiniz. Bu esnada yetkilimiz, sizlerin sağladığı bilgiler ile İtalya vizesi başvuru formunu uygun olacak şekilde doldurur ve çıktısını aldıktan sonra sizlere imzalatarak başvuru dosyasına ekler. Başvuru dosyanızın işleme konulabilmesi için danışmanlık hizmeti, konsolosluk harcı ve diğer çeşitli giderlerin içinde bulunduğu İtalya vizesi başvuru ücretini ödemeniz gerekir. Bunu şubemize gelerek veya havale/ EFT yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru ücreti ödendikten sonra başvuru randevunuz alınır.

Biyometrik verilerin sağlanması, başvuru sürecinde önemli bir adımdır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş üzeri bireyler parmak izi vermek zorundalardır. Bu adımda yetkili temsilcimiz sizi karşılar ve eşlik eder. Parmak izi verilmesi işlemi kısa sürede tamamlanır. Eğer parmak iziniz ortak bilgi sisteminde (VIS) bulunuyorsa bu adımı atlayabiliriz. Gerekli tüm evraklar hazırlanıp tüm bilgiler sağlandıktan sonra başvuru dosyanız, konsolosluk değerlendirilmesine sunulur. Konsolosluk, başvurunuzu karara bağladıktan sonra pasaportunuz kargo aracılığı ile size gönderilir.

İtalya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmam Gerekir Mi? Trabzon

İtalya vize başvurularınızda, parmak izi uygulaması haricinde şahsen bulunmanız gerekmez. Bazı durumlarda konsolosluklar, başvuru sahibini görüşmeye çağırabilir fakat bu çok nadir görülen bir durumdur. Çoğu zaman bu prosedür uygulanmaz.

İtalya Vize Başvuru Formu Trabzon

İtalya vize başvurunuz için doldurmak zorunda olduğunuz İtalya vize başvuru formu, sizin için hazırlanan sayfamızdan kolaylıkla bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulur. Vize başvurunuzda olumsuzluk yaşamak istemiyorsanız hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamalısınız. Dilerseniz formunuz için gerekli olan bilgilerinizi yetkililerimizle paylaşarak doldurulmasını talep edebilirsiniz.

İtalya Schengen vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

İtalya Ekspres Vizesi Nedir? Trabzon

İtalya Ekspres Vizesi, İtalya’ya acil seyahat etmeniz gereken durumlarda başvurabileceğiniz bir vize türüdür. Gerekli evraklar ve Acil İtalya vizesi başvuru süreciyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İtalya vizesi başvurusu için önemli birkaç detay aşağıda yer almaktadır:

  • 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve baba eşliğinde seyahat edilse dahi, muvafakatname verilmesi zorunludur.
  • Pasaport geçerlilik süresi, seyahat bitiş süresinden itibaren minimum 105 gün geçerli olmalıdır.
  • Evlilik sonrası soyadı değişen kişinin, güncel olarak VIS’te parmak izi bulunsa dahi, soyadı değişikliği sebebiyle tekrardan parmak izi vermesi zorunludur.
  • İstenen evraklar üç aydan eski olmamalıdır.
  • Seyahat süresini kapsayan bir Schengen vizesi bulunuyorsa, yeni bir başvuru kabul edilemez.
  • Başvuru formuna atılan imza ve pasaportta bulunan imza kesinlikle aynı olmalıdır.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Trabzon
K.E. 20/04/20, 09:44 Cevabı Görüntüle
Eşimle beraber Temmuz ayı için bir haftalık İtalya seyahati düşünmekteyiz. Başvurumuzu Trabzon’dan yapabilir miyiz? İkimizin de dört sene önce almış olduğu schengen vizeleri mevcut. Sanırım yeniden başvuru merkezine gelmemize gerek kalmıyor. Ordu’da ikamet etmekteyiz, ikimizde devlet memuru öğretmeniz. Benim banka hesabım da birikimim var, yani ikimizde benim hesabıma paramızı yatırıyoruz. Eşimin bakiyesi yok, bu bir problem yaratır mı? İtalya vizesi Trabzon için gerek evrak listesi, ücret bilgisi ve yapılacaklar hakkında bilgilendirme yaparsanız seviniriz. Teşekkür ederim.
İtalya Vizesi Van
C. Sarı 14/12/19, 13:03 Cevabı Görüntüle
merhaba ben Van'da yasiyorum İtalya icin vize abasvurumu İzmirden mi yoksa Gaziantepten mi yapmaliyim. İki siteden bu iki sehire ulaştim ve kardesim benim adima basvurabilir mi? tesekkurler
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES