x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvuru, Edirne

Sevgili ziyaretçilerimiz, İtalya vize başvurunuzun sizlere getirmiş olduğu prosedürlerin tamamını net ve güncel bir biçimde bulabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, Edirne şubemiz başta olmak ile birlikte Edirne'nin Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Keşan, Enez, Havsa, İpsala, Uzunköprü ilçelerinden ve Tekirdağ, Kırklareli ve İstanbul gibi Edirne ilimizin çevre illerinden gerçekleştirmekte olduğunuz İtalya vize başvurunuz için yapmanız gereken herşeyi, gerekli bütün evrak, form ve belgeleri, geçirmeniz gereken prosedürleri kısaca tüm vize akış sürecinizi bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services İtalya vize başvurusu için sizlerin yanında olur ve vize başvurunuzu sizler için yapar bizimle iletişim kurmak ve danışmanlık hizmeti almak için +90 850 241 07 72 numaralı telefonumuzdan ya da edirne@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

İtalya vizesi Diplomatik (Siyah), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının olmak durumunda olmadığı bir Schengen vizesidir. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri için vize almak zorunda tutulmuştur. Ek olarak, son 59 ay içinde 180 gün içerisinde 90 gün konaklama süresinin yeterli olduğu Schengen vizesi sahibi kişiler İtalya seyahatleri için tekrar vize almak durumunda olmayabilir.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İtalya vize başvurunuzda gerekli olabilecek evraklar, sizlerin seyahat durumuna bağlıdır bunun haricinde sizlerin pasaportu, mesleki durumunda gerekli olan evrkalarda etkilenmeye yol açar. Vize başvurunuzda o dönemdeki prosedürler de vize başvuru evraklarınız da değişikliğe sebep verebilir. Vize başvurunuzu gerçekleştirirken vizenizi İtalya'ya gidiş durumunuza uygun olarak seçmelisiniz ki vize başvurunuz olumlu yanıt alabilsin. Vize başvurunuz da gerekli evrakların bütünü aşağıda vize maddeleri içerisinde güncel ve ayrıntılı bir şekilde verilmiştir.

Vize başvuru sürecinizde merak ettiğiniz her sorunun cevabı +90 850 241 07 72 numaralı telefon ve edirne@eagvs.com Web adresi kadar yakınınızda. Belirtilen telefon numaramız ve Web adresimiz üzerinden bizler ile iletişime geçerek kaliteli vize danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Edirne

Edirne ilimizden çevre il ve ilçelerinden Euroasia Global Visa Services aracılıkları ile gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvurunuzda sizleri belirli prosedürler, hazırlıklar karşılar, Vize başvurunuzda yaşayacağınız ve yaşayabileceğiniz her şey aşağıda bulunan dört başlık altında mevcuttur. İtalya dünya ülkeleri içerisinde en çok turist çeken ve gezilecek olağanüstü yerlere sahip bir ülkedir. İtalya seyahatiniz için belirtilen şartlar altında vize almanız gerekebilir. Vize başvurunuzun detaylarını öğrenmek için edirne@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşabileceğiniz gibi +90 850 241 07 72 numaralı telefonumuzdan da bizleri arayabilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vizenizi almak için hazırlamanız gereken belgeler İtalya vize başvurularının o dönemdeki getirdiklerine, sizlerin pasaportuna, seyahat nedenine ve mesleki durumuna bağlı durumlarda değişim yaşayabilmektedir. Gerekli olan belgelerinizi vize merkezimiz ile iletişime geçerek belirtilen durumlar ve nedenlere uygun olarak öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi vize başvurunuza hazırlarken de uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Vize başvurunuz için istenilen belgeleri hazırladıktan sonra belgelerinizi bizlere kargo ile ulaştırabileceğiniz gibi dilediğiniz bir EAGVS şubemizi ziyaret ederek belgelerinizi bizlere teslim edebilirsiniz. İtalya vize başvuru belgeleriniz uzman arkadaşlarımız tarafından başvurunuz esnasında olumsuz bir durum yaşanmaması için etraflı bir kontrolden geçirilir. Kontrollerin sonrasında sizlerin de bilgisi ile İtalya vize başvurunuz bizler tarafından gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya yolculuğunuz için almanız gerekli olabilen vizenizde ödemeniz gereken ücretiniz sizlerin pasaportuna ve seyahat nedenine bağlı olarak değişebilir. Yıldan yıla da değişim yaşayabilen vize başvuru ücretinizi bizlerle irtibat kurarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizin ödemesini gerçekleştirmek için isterseniz sizlere en yakında olan EAGVS Edirne ofisimize gelebilir ve ödemenizi nakit ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz isterseniz de EFT/ havale ile vize ücretinizi ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurusunda kişiler son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsa ve 180 içerisinde 90 gün konaklama süresi yeterli ise vize başvuru süreci içerisinde tekrar veri sunumunda bulunamayabilir. Ancak daha önce Schengen vizesi almamış ve veri sunumu kaydı olmayan 12 yaş ve üzeri bütün bireyler İtalya vizeleri için veri sunumu gerçekleştirmek zorundadır. Ayrıca İtalya vize başvurunuzun belirli bir noktasında konsolosluk kişiyi mülakata çağırabilir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra vizenizin onaylanma süresi başlar. Vizenizin onaylanma süresi EAGVS uzmanlarımız tarafından günlük, rutin bir şekilde takip edilir. İtalya vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdir de pasaportunuzu teslim almanız gerekir. Pasaportunuzu sizlere kargo ile ulaştırabileceğimiz gibi sizler en yakın EAGVS Edirne ofisimize gelerek de pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi - Edirne

İtalya vize başvurunuzun biyometrik veri sunumu aşamasında daha önce Schengen vizesi almamış ve veri sunumunda bulunmamışsanız ya da veri sunumu kaydınız son 59 ay içerisinde güncel değilse ve veri sunumu kaydınız konsoloslukta mevcut değilse Vize almanız için konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumunda bulunmanız gerekir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Edirne

İtalya vizesinin çıkışı genel olarak 5-10 gün içerisindedir. Konsoloslukların yoğunluk durumları ve tatil günleri ayrıca sizlerin seyahat nedeni ve pasaportu belirtilen günde değişikliğe neden olabilmektedir. Vize çıkışınızın etkilendiği bu durumlar vize çıkışınızın tarihlerinde değişiklik yaratabilmektedir. Vize çıkışınız belirli bir tarihe bağlı değildir. İtalya vizesinin çıkış süresi hakkında daha güncel bilgilere bizlerle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services olarak sizlerin yanında olalım ve İtalya vize başvurunuzu birlikte yapalım. Vize başvuru süreciniz hakkında güncel ve detaylı bilgiler eşliğinde uzman ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti için +90 850 241 07 72 numaralı telefondan veya edirne@eagvs.com Web adresinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz. 

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Edirne
N. H 16/04/20, 16:28 Cevabı Görüntüle
Patronuma vize alacağız. Edirne’de ikamet ediyor. İtalya vizesi Edirne işlemleri için İstanbul’a gelmesi gerekir mi? 2014 yılında almış olduğu schengen vizesi var. İsterseniz fotoğrafını size mail atabilirim. Hazırlanması gereken evraklar hakkında ve ücret bilgisi içinde açıklama yaparsanız sevinirim. Bu evrakları size nasıl ulaştırmalıyım? Ağustos içerisinde seyahat edecek ama covid-19 salgını nedeniyle seyahat tarihlerini netleştiremedi. Haziran ayı gibi başvuru yapabilir miyiz? İtalya’da bir şirket ile görüşmelerde bulunacak. Davetiye alınması da gerekiyor diye biliyorum. Detayları yazarsanız memnun olurum.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';