x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvuru, Edirne

Değerli Ziyaretçimiz, EAGVS Edirne şubemize hoş geldiniz.

İtalya vize başvurunuz öncesinde ihtiyaç duyacağınız ön bilgileri içeren sayfamızda, vize süreçleri hakkında bilgiler, 2019 yılı güncel belge listelerini ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer detayları sizin için derledik.

Aklınıza tüm konularda Edirne şubemiz ile iletişime geçebilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Keşan, Havsa, Uzunköprü, Merkez gibi Edirne ilçelerinin yanı sıra Tekirdağ, Kırklareli gibi illerden, İtalya Vize Başvurularınız için şubemizden danışmanlık alabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services, Edirne şubesi olarak İtalya da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinin vize süreçlerinde rehberlik etmekteyiz. 

EAGVS Edirne Şubemiz aracılığı ile aşağıda ilettiğimiz vize türlerinde hizmet vermekteyiz.

İtalya Turistik Vizesi
İtalya Transit Vize
İtalya Ticari Vize
İtalya Aile Seyahati Vizesi
İtalya Öğrenim Vizesi
İtalya Sportif, Kültürel Organizasyon ve Konferans Katılım Vizesi
İtalya Staj Vizesi
 

İtalya Konsolosluk Görev Bölgeleri, Edirne

Vize vermeye yetkili İtalya dış temsilcilikleri görev alanları dahilinde başvuru kabul etmekte ve başvuru yapılan bölgeye göre belge gereklilikleri değişebilmektedir. Konsolosluk görev bölgelerini aşağıda bulabilir, gerekli belge listelerini şube yetkililerimizden talep edebilirsiniz.

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu: Başkonsolosluk görev alanı İstanbul, Amasya, Artvin, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Sakarya, Kocaeli, Ardahan, Bayburt, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Tokat, Tekirdağ, Yalova, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Yozgat ve Zonguldak İllerini kapsamaktadır. Bu illerden birinde ikamet ediyorsanız başvurunuzu EAGVS Edirne şubemizden yapabilirsiniz.

İtalya Ankara Büyükelçiliği: Büyükelçilik, Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Ağrı, Hakkari ve Van illerinde yaşayan Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarına vize hizmeti sunmaktadır. Bu illerde yaşayan ziyaretçilerimiz, EAGVS Ankara veya EAGVS Gaziantep şubelerimizden hizmet alabilirler.

İtalya İzmir Konsolosluğu: Konsolosluğun görev alanı İzmir, Aksaray, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya ve Nevşehir illerini kapsamakta. İkameti bu illerde bulunan yolcularımız, EAGVS Adana ya da EAGVS İzmir şubelerimizden destek alabilirler.

 

İtalya Vizesi Başvurusu İçin Şahsen Bulunma Zorunluluğu Var Mı, Edirne

Shengen uygulamasına taraf olan diğer ülkelerde olduğu gibi, İtalya vizesi için parmak izi verme koşulu bulunmaktadır. Parmak izi prosedürü bir kez uygulanmakta, ardından bu zorunluluk ortadan kalkmaktadır. Parmak izi uygulaması 24 Eylül 2014 yılından itibaren devreye konuldu. Aşağıdaki koşulları sağlayan bireylerin başvuru aşamasında parmak izi vermesi gerekmemektedir:

Shengen ülkelerinden herhangi birisine ait geçerliliği devam eden bir vizeniz var ise,
24 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış, süresi dolan herhangi bir Shengen vizeniz var ise,
12 Yaşından Küçükseniz,
 

Başvuruda şahsen bulunmadan, sadece belgelerinizi tarafımıza ulaştırarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aksi durumda ise parmak izi vermek için sizin için alınan randevu zamanında hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu durumda, ikame ettiğiniz şehre göre bulunmanız gereken il değişmektedir. Detaylar için aşağıda sizin için hazır başvuru adımlarını açıklayan makalemizi inceleyebilir, yetkililerimize ile iletişime geçebilirsiniz.

İstisnai durumlarda, parmak izi vermiş olsanız bile, konsolosluk yetkilileri birebir görüşme talep edebilirler. Bu rutin bir uygulama olmayıp, nadir olarak karşılaşılan bir durumdur.

 

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Edirne

İtalya seyahatleri öncesinde hazırlanması gereken belge listeleri seyahatinizin gerekçesi ve süresine göre değişmektedir. Seyahatinizin amacına uygun olarak hazırlamanız gereken evrak listelerini hazırladığımız bağlantıları aşağıda bulabilirsiniz.

 Seyahatinizin gerekçesinin yukarıdaki başlıkların dışında olması halinde 0284 212 88 49 numaralı telefon ile şubemizi arayabilir, Edirne@eagvs.com adresine mail atarak bilgi isteyebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz. Şube yetkililerimiz 2018 yılı güncel belge listelerini size ileteceklerdir.

İtalya Vizesi Başvuru Adımları

 

İtalya Vizesi Nasıl Alınır, Edirne

İtalya’ya seyahatiniz öncesi almanız gereken İtalya Vizesi başvuru aşamaları sizin için adım adım açıkladık. Bütün aşamalarda EAGVS Edirne şubesi olarak yanınızda olacak, tüm süreçlerin sorunsuzca tamamlanması için rehberlik edeceğiz.

Seyahat Amacınıza Uygun Belge Hazırlanması: İtalya seyahatinizin amacına göre, konsolosluk yetkilileri tarafında farklı belgeler hazırlanması istenmektedir. Hangi amaçla seyahat edeceğinizi (Turistik, Ticari, Fuar / Konferans Katılımı, Alile Ziyareti vb. gibi )belirledikten sonra, bu gerekçe için gereken belge listelerini yetkililerimizden alabilir, nereden, nasıl temin edilebileceği konusunda yardım talep edebilirsiniz.

Ziyaret amacınızın hangi gerekçeyi kapsadığından emin değilseniz ya da gerekçenizi açıklayan başlığı sayfamızda bulamadıysanız, EAGVS Edirne şubemizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
Belgelerinizi hazırladıktan tarafımıza kargo ile gönderim yapmanız halinde, yetkililerimiz gerekli kontrolleri yapacak, herhangi bir sorun olması halinde sizinle iletişime geçeceklerdir.

İtalya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İtalya Vize Başvuru Formu, başvuru sahibinin kişisel detaylarının yanı sıra, seyahatinize dair çok sayıda bilginin talep edildiği, vize sonucuna doğrudan etki eden en önemli belge konumundadır. Belgenin doğru, eksiksiz ve gerçeğe uygun doldurulması son derece önemlidir. Bireysel yapılan vize başvurularında en çok zorluk yaşanan kısım da başvuru formunun doldurulmasıdır. Rehberliğimiz, bu zorluktan sizi tam anlamıyla kurtarmaktadır.

Yetkililerimiz, kahvenizi içerken sizden gelen bilgiler eşliğinde İtalya Vize Başvuru Formunu doldurmakta, size sadece imzalamak kalmaktadır.

İtalya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun değerlendirme alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken ön koşullardan birisi de başvuru ücretinin ödemesidir. Başvuru Ücreti, Konsolosluk Harç Bedeli, Aracı kuruluş ücreti ve hizmet bedelinden oluşmaktadır. Başvuru ücreti seyahat süreniz ve gerekçenize göre farklılaşmakta. 2018 yılı İtalya vize başvuru ücretini şube yetkililerimizden öğrenebilirsiniz.

Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde, konsolosluk ücret iadesi yapmamaktadır. Başvurusu reddedilen kişiler, yeniden talepte bulunmayı istemeleri halinde başvuru ücretini tekrar ödemeleri gereklidir.

Randevu Alınması ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Belgelerinizin tamamlanmasından sonra dosyalarınız artık teslim edilebilir. İtalya dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilen aracı kurulaş randevu sistemi esasına göre çalışmaktadır. Yetkililerimiz, belgelerinizin tamamlanmasının ardından sizinle görüşecek, mümkün olan en uygun tarih ve saate randevu alacaklardır. Parmak izinizin alınması gereken durumlarda sizin de randevu saatinde hazır olmanız önemlidir. Parmak izinizin verilmesinin gerekmediği durumlarda ise tüm işlemleri şube yetkililerimiz tarafından tamamlanmaktadır.

Tüm aşamalarda olduğu gibi, parmak izi verme aşamasında da firma yetkililerimiz size rehberlik edecek, ekibimizin bir üyesi size refakat ederek yanınızda bulunacaktır.

Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Belgeleriniz teslim edildikten sonra, konsolosluk değerlendirmesi başlamaktadır. Bu aşamada şube yetkililerimiz vizenize ait takibi günlük olarak devamlı takip ediyorlar. Olumlu sonuçlanan vize başvurularınızın ardından, pasaportunuzu kargo ile ev ya da iş adresinize gönderebiliriz ya da arzu ederseniz ofisimizden teslim alabilirsiniz.

Baştan sonra hizmet kapsamında, pasaportunuzun size ulaşmasına kadar tüm süreci yakından izliyor, sizlere güncel bilgileri iletiyoruz.

 

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Edirne

Konsolosluk değerlendirmeleri genellikle 6-10 iş günü arasında sürmektedir. Dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller, ek belge talebi gibi durumlar başvurunuzun sonuçlanma süresini uzatabilir. Bu nedenle vize başvuru hazırlıklarınızı, seyahat tarihinizden en geç 1 ay öncesinden başlatmanızı önermekteyiz.

EAGVS Edirne şubemiz, italya vize başvurularınızın tüm süreçlerini kolaylaştırmak, sorunsuz ve hızlı vize almanız için her daim yanınızda olmaya hazır. Aklınıza takılan tüm sorular için şubemizi arayabilir, ofisimizi ziyaret edebilir ya da e-posta ile bilgi talep edebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurunuzu Başlatın 

daha fazla göster

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES