x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçimiz; İtalya vize başvuru formu doldurulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve yöntemleri hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı vize başvuru formu sayfamıza hoş geldiniz.

Tüm schengen ülkeleri evraklarınızı kabul ederken vize başvuru formunun doldurulmasını zorunlu tutmuştur. Vize başvuru formu üzerinde yapılan hatalar başvurunuzun sonucuna olumsuz etki edebilir. Sizinle birlikte veya şirketimiz evraklarınızı kabul ettikten sonra ofisimizde ülke uzmanlarımız sizin adınıza formunuzu doldurmaktadır. Size düşen bilgilerinizi kontrol ettikten sonra imzanızı atmanızdır.

Vize başvuru formu formatına buradan ulaşabilirsiniz.

İtalya Schengen İstanbul Vize Başvuru Formu
İtalya Schengen İzmir Vize Başvuru Formu
İtalya Schengen Ankara Vize Başvuru Formu

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Vize evraklarınızı toparladığınız aşamada ülke uzmanlarımızdan veya sitelerimizden başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunda bulunan maddelerine ilişkin bilgiler:

 • Sağ üst köşeye schengen ülkelerince kabul görülen biyometrik fotoğrafınız yapıştırılmalıdır.
 • Başvuru formunuz İngilizce, Türkçe veya İtalyanca doldurulabilmektedir.
 • 1. - 11. Maddeler arası şahsi ve kimlik bilgilerinizden ibarettir.
 • 12. - 16. Maddeler arası pasaportunuza ilişkin bilgilerdir. Pasaport numaranızı yanlış yazmanız vizenizin olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki edebilir. Dikkatli olunuz.
 • 17. - 18. Maddeler posta adresi, telefon bilgileriniz ve mail adreslerinizi içerir.
 • 19. - 20.  Maddeler mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketiniz hakkında detaylı bilgileri içerir. Öğrenciler bu bölüme öğrenci olduğunu yazarak okul adı, adresi ve iletişim bilgilerini yazmalıdır. Emekliler ise bu bölüme sadece emekli olduğunu yazmaları yeterlidir.
 • 21. - 30. Maddeler arası seyahat planlamanız ve geçmiş vizeleriniz ile eğer daha önce schengen vizesi başvurusunda bulunmuşsanız buna dair parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı soruları içerir. Seyahat tarihlerinin mutlaka diğer evraklarınız -dilekçe, otel, davetiye, uçak, seyahat sağlık sigortası- ile uyumlu olması gerekir.
 • 31. - 33. Maddeler arası davetiye, konaklama ve masrafların karşılanması detaylarına ilişkin sorular içermektedir. Durumunuza uygun maddeler işaretlenir. Burada eğer bir turistik seyahatten söz ediliyorsa 31. Kutu boşluklarını doldurmanız yeterlidir.
 • 34. - 35. Maddeler AB, AEA veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşı olan akrabanız var ise doldurulması gereken sorulardır. Bu bölgelerde bulunan akrabalarınız var ve burada belirtmemeniz halinde konsolosluklar tarafından saklanıyormuş hissi gibi yanlış algılanabilir.
 • 36. - 37. Maddeler ise başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzası içerecek olan bölümdür. İmza yetisine sahip olmayan kişilerin ebeveynleri yerine imza atabilir.
 • Son bölümde ise konsolosluklar tarafından ek bilgilendirmeler yer almaktadır. Bu bölümler de okuyup anlaşılmalı ve sonuna yer ve tarih belirtilerek imza atılmalıdır.
 • Başvurunuzu sizin adınıza başkası yapacak ise kendiniz için vekil tayin etmeniz gerekir. Başvuruyu sizin adınıza gerçekleştirecek ve takip edecek olan kişi bilgileri ile şahsi bilgilerinizin vekaletnamede bulunması gerekir. Vekaletname örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru formunuz baz alınarak evraklarınızla ilişkilendirildiğinden İtalya vize başvuru formu 2023 için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması önemlidir. Yazdığınız mail ve telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekir. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızda muhattap olunan kişilerin de yine telefon ve mailleri ulaşılabilir olmalıdır. Konsoloslukların ek bilgi talep edebileceği unutulmaması gereken bir ayrıntıdır.

İtalya vizesi online başvuru formu bulunmamaktadır. Formunuzu evraklarınıza ekleyerek başvuru yapacağınız kuruma iletmeniz gerekir.

Evraklarınızı ofislerimize kargo, kurye yolu ile veya elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız iç operasyon birimimiz tarafından detaylı incelenir ve dosyanızın durumu ile yapılacakları hakkında bilgilendirmeleriniz sağlanır.

İtalya vize başvurusu için Euroasia Global Visa Services ülke uzmanlarımız sizlere gereken her konuda yardımcı olarak başvurunuzu en doğru şekilde yapmaya çalışır. Ülke uzmanlarımız ile iletişime geçmek için hemen arayın.

İtalya Vize Başvuru Formu

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vize Başvuru Formu Örnek
G.H 28/10/23, 11:52 Cevabı Görüntüle
Merhaba; Özel bir hastanede KBB doktoru olarak çalışmaktayım. Tekirdağ’a yeni yerleşim. İtalya’ya turistik amaçlı vize başvurusunda bulunmak istiyorum. İlk vize başvurum olacak ne kadar sürede sonuçlanmakta sürem kısıtlı. Hızlı şekilde randevu almam mümkün müdür? Hangi evraklar gereklidir? İtalya vize başvuru formunu biz mi dolduruyoruz? Sizler o konuda destek oluyor musunuz? İtalya vize formu doldurulmuş örnek elinizde mevcut mu?
İtalya Vize Başvuru Formu
K.U. 03/04/20, 15:33 Cevabı Görüntüle
Seyahat sağlık sigortamı 1 haftalık seyahatim için 1 hafta yaptım ama arkadaşlarım bunun doğru olmadığını söyledi, tam olarak anlamadım. Bir de İtalya vize başvuru formu belgesine nasıl ulaşabilirim? İtalya Schengen vize başvuru formunu doldururken nelere dikkat etmem gerekir?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Diğer Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Randevu
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';