x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli Euroasia Global Visa Services ziyaretçilerimiz, İtalya vize başvurunuz için dilediğiniz tüm bilgilere ulaşıp vize sürecinizi değerlendirebileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfanın ilerleyen bölümünde, Balıkesir ilimiz ile birlikte Balıkesir Burhaniye, Ayvalık, Bigadiç, Edremit, Bandırma, Altıeylül, Karesi, Susurluk ve Balya ilçelerimizin dışında Manisa, Bursa, Kütahya ve Çanakkale gibi Balıkesir ilimizin çevre illerinden gerçekleştirmekte olacağınız İtalya vize başvurunuz da karşınıza gelebilecek tüm prosedürler ve bu prosedürler gereği uygulamanız, gerçekleştirmeniz gereken her bilgiyi bulabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services ayrıcalıkları ile İtalya yolculuğunuzda yanınızda olmamızı isterseniz +90 266 255 50 03 numaralı telefondan ve balikesir@eagvs.com Web adresimizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

İtalya seyahatiniz için konaklama süresinin yeterli olduğu Schengen vizeniz varsa tekrar vize almanıza gerek yoktur ülkeye direkt olarak girebilirsiniz. Bunun haricinde İtalya Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarında vize almasını istemektedir. Yalnızca 180 günde 90 günden az konaklamalarda Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport sahipleri vize almazlar.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

İtalya vize başvurunuz da gerekli olan evrakların tamamı seyahat nedeninize, pasaportunuza ve mesleki durumunuza göre değişim yaşayabilmektedir. Ülkenin vize alımlarında kişiden talep edebileceği tüm evraklar ve diğer her şey aşağıda vize maddeleri içerisinde güncel ve detaylı olarak mevcuttur. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahat nedeninize uygun olarak seçmeye dikkat etmelisiniz vize başvurunuzun olumlu olmasını sağlayacak en belirgin ve önemli detay bu noktadır.

İtalya Schengen vize başvurusunda sizlerin yanında olalım ve vize başvuru sürecinizde sizlere eşlik ederek süreci kolaylaştıralım. Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubemize +90 266 255 50 03 numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak ulaşabilirsiniz ayrıca balikesir@eagvs.com Web adresimizi ziyarette bulunarak da bizler ile irtibata geçebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Balıkesir

İtalya vize başvurunuzda yapmanız gereken ve bulunmanız gereken her prosedür sizlerin mesleki durumu, pasaportu ve seyahat nedenine bağlı olarak farklılık yaşar. Vize talebinde bulunan ülkeler misafirlerinden belirli prosedürleri durumlarına uygun bir biçimde yerine getirmesini talep eder. Vize başvurunuzun bütün aşamalarını aşağıda sizler için dört başlık içerisinde topladık. Vize süreciniz içerisinde aklınıza takılan her konuda+90 266 255 50 03 numaralı telefondan ya da balikesir@eagvs.com Web adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya seyahatiniz gereğince gerçekleştireceğiniz vize başvurunuzda gerekli olan, talep edilen belgeler kişinin seyahat nedenine, pasaportuna ve mesleki durumuna bağlıdır. Gerekli olan belgelerinizi EAGVS firmamızın danışman arkadaşlarından sizlere uygun ve güncel olarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlarken de sizlerin yanında oluruz ve belge hazırlığınızın her aşamasında sizlere yardım ederiz. Vize başvurunuz gereği hazırlamanız gereken belgeleriniz tamamıyla hazır olduğu anda belgelerinizi bizlere teslim etmeniz gerekir. Vize başvuru belgelerinizi bizlere teslim ettiğinizde uzmanlarımız belgelerinizi başvurunuzda sorun çıkmaması ve vize başvurunuzda aksaklık yaşanmaması için kontrol ederler. Belge kontrolünüz sonrasında her şey başvuruya hazır hale getirildiği anda sizlerin de onayı ile beraber sizler için vize başvurunuzu gerçekleştiririz.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya vizesinin ücreti yıldan yıla değişen vize güncellemeleri ile değişebileceği gibi sizlerin seyahat nedenine ve pasaportuna bağlı olarak da değişebilir. Vize ücretinizi danışman arkadaşlarımız aracılığı ile öğrenebilir ödemesini de dilerseniz en yakın ofisimize gelerek nakit olarak ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz veya EFT/ havale ile başvuru ücretinizin ödemesini rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurularında son 59 ay içerisinde vize alıp parmak izi verdiyseniz başvurunuz da tekrar parmak izi vermenize gerek olmayabilir parmak iziniz veri tabanında mevcut ise bu prosedür için tekrar çağrılmaya bilirsiniz. Ek olarak, Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş ve üzeri herkes parmak izi prosedüründe bulunmalıdır. İtalya vize başvurularında belirli durumlarda nadir de olsa konsolosluklar sizleri mülakata çağırabilmektedir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya yolculuğunuz için gerçekleştirmiş olacağınız vize başvurunuzun bu kısmında vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklersiniz. Vize başvurunuzun sonuç alma süresi uzmanlarımız tarafından rutin olarak takip edilir. Vize başvurunuz olumlu sonuç aldığında pasaportunuzu teslim almak için isterseniz en yakın EAGVS Balıkesir ofisimize gelebilirsiniz ve pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz veya isterseniz pasaportunuzun belirttiğiniz adrese kargo aracılığı ile ulaştırılmasını isteyebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Balıkesir

İtalya vize başvurunuzda son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış ve parmak izi vermişseniz konsolosluk sizlerden şahsen bulunmanızı talep etmeyebilir. Ancak daha öncesinde parmak izi beyanında bulunmamışsanız şahsen konsoloslukta bulunarak veri sunumu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Balıkesir

İtalya vizenizin çıkış süresi sizlerin pasaportuna ve seyahat nedenine göre ayrıca konsoloslukların o andaki yoğunluk durumuna ve tatil günlerine bağlı olarak değişim yaşayabilir. Bu değişim ve aksi durumlar haricinde İtalya vizesinin çıkış süresi 5-10 gün aralığıdır. Vize çıkışınız belirtilen nedenlerden ötürü birkaç gün erken ya da belirtilenden birkaç gün sonra olabilir. İtalya vizenizin çıkışı ile ilgili daha fazla bilgiye EAGVS firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Balıkesir şubemizden çevre il ve ilçelerden gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvurunuzda sizlerin yanınızda oluruz ve vize başvurunuzu sizler için biz yaparız. Vize başvurunuz hakkında daha detaylı, birebir ve güncel bilgi edinmek için +90 266 255 50 03 numaralı telefonumuz üzerinden ya da balikesir@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Balıkesir
Y.M. 16/04/20, 11:40 Cevabı Görüntüle
İtalya vizesi Balıkesir üzerinden alabiliyor muyum? Yoksa Ankara, İstanbul gibi bir merkez üzerinden mi işlem sağlıyoruz? Ben şirket sahibiyim biraz meşgulüm. Bu anlamda evraklarımı hazırlayıp size yollasam sizler başvurumu yapıyorsunuz heralde. İtalya vizesi için gerekli evrak ve ücret bilgisi için de destek olursanız süper olur. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';