x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Kayseri

Siz değerli ziyaretçilerimize İtalya Schengen vize süreciyle ilgili bilgiler verdiğimiz EAGVS Kayseri şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Aradığınız tüm bilgileri sayfamızda bulabilir, aklınıza takılan sorularınız için EAGVS Kayseri şubesine ulaşabilirsiniz.
Kayseri şubemiz aracılığı ile Kayseri bölgesinden yaptığınız İtalya Schengen vize başvuruları, İzmir İtalya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir.
Detaylı bilgi ve sorularınız için +90 352 353 30 25  telefon numaramız veya kayseri@eagvs.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İtalya İçin Vize Gerekli Mi? Kayseri

Bildiğiniz üzere İtalya, Schengen tarifesine dahil bir ülke olmakta, bu sebeple Schengen vizesi gerektirmektedir. Hususi, hizmet veya diplomatik pasaportunuz varsa, Schengen uygulaması dahilinde olarak vize gerekmeden İtalya’ya giriş yapabilirsiniz. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibiyseniz ve Schengen vizeniz bulunmuyorsa, İtalya ziyaretiniz için vize başvurusu yapmanız mecburidir.

Schengen vizesi, turistik, resmi, ticari, eğitim, ziyaret veya tedavi amacıyla yapacağınız (90 gün sınırını aşmayan) İtalya seyahatlerinizde almanızın zorunlu olduğu bir vizedir.

İtalya Vize Ücreti Ne Kadar? Kayseri

2023 yılı için İtalya güncel vize ücretini EAGVS Kayseri şubesini arayarak, dilerseniz şubemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Vize ücreti, başvuru yapılan kategori, vize süresi, ve vize giriş sayınıza göre değişiklik gösterebilir. 

+90 352 353 30 25 numaralı telefonu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresine e-posta göndererek Kayseri şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Kayseri

İtalya vize süreci, başvuru yapacağınız kategoriyi belirleyerek başlar. Bu konuyla ilgili danışmanımız size en uygun kategoriyi bulabilmek için yardımcı olacaktır.

Gereken evraklara yukarıda verilen bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Formu Kayseri

İtalya  Schengen vize başvuru aşaması için doldurulması zorunlu olan İtalya vize başvuru formu, sitemizden kolay bir şekilde bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulur. Vize başvurunuzda herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız için hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. İsterseniz form için gerekli olan bilgileri yetkililerimizle paylaşarak sizin yerinize doldurulmasını isteyebilirsiniz.

İtalya vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Geri kalan aşamaları sizler için belirledik:

  • Belgelerin Hazırlığı: Başvuru yapacağınız kategorinin belirlenmesinden sonra, danışmanımız vize başvurusunda bulunacağınız kategoriyle ilgili evrakları size belirtir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra başvuru dosyası hazırlığı için bize iletmeniz gerekir. Bunu EAGVS Kayseri şubemize gelerek veya kurye ile teslim edebilirsiniz. Doldurulması zorunlu olan İtalya vize başvuru formu, sağladığınız bilgiler doğrultusunda İtalyanca veya Türkçe olmak üzere 2 şekilde doldurulur. Çıktıları alındıktan sonra belgeleriniz arasına yerleştirilir.
  • Ödeme: Başvurunuzun işleme alınması için, konsolosluk ücreti, danışmanlık hizmeti ve diğer tüm giderleri kapsayan başvuru ücretini banka hesabımıza eft / havale ile gönderebilir, isterseniz şubemize bırakabilirsiniz. Bu adım tamamlanmadan vize başvurusu işleme alınmaz.
  • Randevu: İtalya vize işlemleri için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır
  • Biyometrik Verilerin Toplanması: Şayet 2016 tarihi sonrasında geçerliliği devam eden bir Schengen vizeniz varsa, bu aşamayı geçebilirsiniz. Zaten sistemde kayıtlı bir parmak iziniz bulunmaktadır. Fakat tam tersi bir durum söz konusuysa Schengen vizesi için gerekli olan parmak iziniz ortak bilgi sistemi adı verilen VIS’te yok demektir. Bu sebeple 12 yaşından büyük her bireyin ve belirtilen tarihten sonra parmka izi vermyen kişilerin, parmak izini sisteme tanıtması gerekmektedir. Parmak izi uygulaması esnasında size temsilcimiz eşlik edecek ve bu uygulamada karşılaşacağınız her durumda size eşlik ederek işleri kolaylaştıracaktır. 
  • Pasaport Teslimi: Dosyalar hazırlandı, konsolosluğa sunuldu ve başvurunuz sonuçlandı. Bu aşamadan sonra sıra pasaportunuzu geri almaya geldiğinde, her aşamada olduğu gibi bu aşamada da EAGVS Kayseri şubesi olarak işleri kolaylaştırmak adına, belirteceğiniz adrese kurye aracılığı ile pasaportunuzu gönderiyoruz ve İtalya vize başvuru süreci böylece tamamlanmış oluyor.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Kayseri

İtalya Schengen vize başvurusu, genel olarak 5-10 iş günü içinde sonuçlanır. Bu süreyi uzatabilecek tek etken, konsolosluğun vize başvurusunda bulunan kişiyi mülakata çağırmasıdır. Bu durum sıklıkla yaşanmaz. Genelde atlanan bir prosedürdür. Belgelerde hata, eksiklik olması da bu süreyi uzatabilir. EAGVS Konya şubesi sayesinde belge eksikliği veya hatalı belge yaşamayacağınızdan dolayı, bu konuda endişelenmenize gerek kalmaz. Daha kısa sürede edinmeniz gereken bir İtalya vizesi söz konusuysa İtalya Ekspres Vizesi başvurusunda bulunmanız önerilir. 

İtalya Ekspres Vizesi Kayseri

İtalya’ya acilen seyahat etmeniz gereken durumlarda, size yardımcı olabilecek bir vize türüdür. Genelde 72 saatte sonuçlanır. Evraklar sizden şahsen veya kurye ile alınır, pasaport da aynı şekilde şahsen veya kurye ile teslim edilir. İtalya Ekspres Vize uygulamasında başvuru randevusu ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Uzman yetkilimiz dosyanızı kısa sürede hazırlayarak başvurunuzu tamamlar. 

Acil İtalya vizesi için gerekli evrakları öğrenebilmek için buraya tıklayınız.

İtalya Vizesi Başvurusundan Önce Hatırlanması Gereken Detaylar Kayseri

  • Fotoğraf altı aydan eski olmamalıdır.
  • Hazırlanan belgeler 3 aydan eski olmamalıdır.
  • Anne ve baba eşliğinde seyahat edilse dahi, 18 yaşından küçük çocuklar için muvafakatname verilmesi zorunludur.
  • Pasaport geçerlilik süresi, seyahat bitiş süresinden itibaren en az 105 gün geçerli olmalıdır.
  • Evlilik sonrası soyadı değişen kişinin, güncel olarak VIS’te parmak izi bulunsa dahi, soyadı değişikliği sebebiyle tekrardan parmak izi vermesi zorunludur.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Kayseri
S.E. 17/04/20, 15:21 Cevabı Görüntüle
İtalya Vizesi Kayseri ikametgahım varsa nereden alacağım? Antalya’mı İzmir mi? Ben çiftçiyim, belgelerim de var. İtalyadan yeğenim beni davet edecek, onunla schengen ülkelerini gezeceğiz. Bana ne hazırlamam gerekiyor atar mısın? Malım mülküm var ama daha önce red aldım otel rezervasyonumdan sorun çıkmış başvurduğum acenta iyi değildi İzmir’e gitmiştik. Yardımcı olun lütfen.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';