x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Turistik Vize 2021

S.T. 15/01/21, 13:54
Merhaba. Ben Mayıs ayında Roma ve Venedik'e seyahat etmek istiyorum. Seyahatim sırasında tüm masrafları kendim karşılayacağım. Seyahatim ortalama 10 gün sürecek, bu durumda banka hesabımda bulunması gereken para nedir? İtalya turistik vize 2021 yılı için konsolosluk harcı ne kadar? Ben geçici otel ve uçak rezervasyonları ile başvuru dosyamı hazırlayacağıma göre bunları satın almadığımdan dolayı ret alır mıyım? Ben ilkokul öğretmeni olarak kamuda görevliyim. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Şu an pandemi vesilesi ile başvuru yapılamıyor ama ben son aşı gelişmelerinden sonra açılacağını düşünüyorum. Başvurumu seyahatimden ne kadar zaman önce yapmalıyım? Detaylı dönüşlerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İtalya turistik vize başvuruları pandemi nedeniyle bir süredir kapalıdır. Ne zaman açılacağına dair henüz kesinleşmiş bir bilgi yoktur. Konsolosluk açıklamaları ve güncel gelişmelere bağlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmaktayız.

İtalya'ya Turistik Gezi

Devlet memurlarının hazırlaması gereken evrak ve ücret bilgisi detayları ülke uzmanlarımız tarafından sizlere mail iletilmiştir. Dosyanızı seyahatinizden ortalama 1 ay öncesine kadar hazırlayıp bize sunmanız vize sürecinizin konforlu ilerlemesine ve zaman açısından bir sorunla karşılaşmamanıza yardımcı olur.

İtalya turistik vize ücreti 80€'dur. Başvuru merkezi, hizmet bedelimiz ve seyahat sağlık sigortası masrafları dahil değildir.

Otel ve uçak rezervasyonlarınızı satın almak zorunda değilsiniz. Herhangi bir ret durumunda yaptığınız masraf ile kalırsınız. Bunun yerine vize başvurusu sırasında ve dosyanız konsoloslukta işlemdeyken hala geçerlilik süreleri olacak rezervasyonlar yapmanızda fayda var. Bu sebepten dolayı konsolosluğun size ret vereceğini zannetmiyoruz.

Hazırlamanız gereken evraklardan olan banka hesap dökümlerinizde görülmesi gereken net bir ücret yoktur. İtalya İçişleri Bakanlığı tarafından İtalya'da 6-10 arasından bulunacak kişilerin gün başına 44,93 € teminat göstermesi gerekmektedir. Bu para; otel ve uçak ücretlerinize ek olarak hesaplanmalıdır. Ancak yine de konsolosluk bu teminatı görebiliyor diye vize almanız garanti edilmez.

İtalya turistik vizesi için konsoloslukların işleme tamamen ne zaman açılacağı henüz bilinmemektedir. Seyahat gününüzden önce işlemler açılır ise hızlıca iletişim kurarak organize olabiliriz.

İtalya turistik vize 2021 hakkında tüm detaylara ülke uzmanlarımız ile iletişim kurarak ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Okan E.

İtalya Turistik Vize 2021

 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';