x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

İtalya Vize Başvurusu, Adana

Değerli ziyaretçimiz, EAGVS Adana şubesi olarak, sizlere Adana ve çevre illerden yapacağınız İtalya vize başvurunuzda yardımcı olmak için buradayız. Bu sayfada İtalya vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir, detaylı bilgi için +90 (322) 245 01 03 numaramızdan arayabilir ya da adana@eagvs.com e-posta adresimizden iletişime geçebilirsiniz.

İtalya İçin Vize Gerekir Mi? Adana

İtalya, Schengen vize uygulamasını kullanan ülkelerden biridir. Dolayısıyla Schengen vize sahibiyseniz veya Hususi pasaport, hizmet pasaportu ya da diplomatik pasaportunuz varsa, vize gerekmeden ülkeye giriş yapabilirsiniz. Eğer Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibiyseniz ve daha önce Schengen vizesi almadıysanız, İtalya vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Adana

İtalya vize başvurusu süreci, öncelikle hangi kategoriden başvuru yapacağınızı belirlemek ile başlar. Bu kategoriler 

olarak ayrılır. Kategorinin belirlenmesinde yetkili temsilcimiz size yardımcı olacak ve en uygun kategoriyi belirleyecektir. İtalya vizesi için gereken evraklar, kategorilere göre değişiklik gösterebilir. Verilen bağlantılara tıklayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Adana’dan yapacağınız İtalya Schengen vize başvurusu için geri kalan adımları EAGVS Adana şubesi olarak sizler için belirledik:

 • Seyahat amacının belirlenmesi: Hangi kategori altında vize başvurusu yapılması gerektiği (turistik, ticari, vb.) uzmanlarımız eşliğinde size en uygun şekilde belirlenir.
 • Başvuru Kategorisine Uygun Evrakların Hazırlanması: Kararlaştırılan seyahat kategorisi, mesleki bilgileriniz ve ülkede geçireceğiniz süreye göre konsolosluk tarafından evraklar talep edilecektir. İstenen belgeler uzmanlarımız tarafından sizlere sunulur. Hangi belgeyi nereden alacağınız konusunda uzmanlarımız tarafından bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi belgeleri ofisimizden alabilirsiniz.
 • Belgelerin Kontrolü: Hazırlanan evraklar şubemize iletildikten sonra (ister şubemize gelerek, ister kurye ile) uzmanlarımız tarafından incelenir. Eksik belge varsa tamamlanması için bilgilendirilirsiniz. Eksik veya yanlış belge yoksa başvuru dosyası hazırlanmaya başlanır. İtalya vize başvuru formu doldurularak dosyaya eklenir.
 • İtalya Vizesi Başvuru Formunun Doldurulması: Başvuru formu, İtalya Başkonsolosluğunun ilk olarak incelediği belgedir. Başvuru formunuz, sağladığınız bilgiler doğrultusunda uzmanlarımız tarafından bilgisayar ortamında Türkçe ve İtalyanca olarak doldurulur ve çıktısı alınır. Belge sizler tarafından imzalandıktan sonra başvuru dosyasına eklenir.
 • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvuru ücreti konsolosluk harcı, aracı kurum ücreti ve hizmet bedelimizi kapsar. Başvuru dosyasının işleme alınabilmesi için öncelikle bu ücretin ödenmesi gerekir. Konsolosluk ücreti başvurduğunuz kategoriye göre değişiklik gösterebilir. Fiyat bilgisi ve teklifleriniz için EAGVS Adana şubemizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Randevunuzun Alınması: Müşteri temsilcimiz sizinle görüşerek en kısa sürede başvuru randevunuzu alır.
 • Dosya ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş üzeri bireyler parmak izi vermek zorundadır. Bu adımda yetkili temsilcimiz sizi karşılar ve eşlik eder. Parmak izi verilmesi işlemi kısa sürede tamamlanır.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvuru Takibi: Başvuru sonuçlanma süreci 7-10 iş günü sürer. Bekleme süresinde başvurunuzun takibi amacıyla dilediğiniz zaman EAGVS Adana şubemizle iletişime geçebilir ve süreçten haberdar olabilirsiniz. Başvuru sonuçlanma süresi, konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
 • Pasaportunuzun Teslimi: İtalya vize başvurunuzun sonuçlanması halinde yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve size bilgi verirler. Pasaportunuzu isteğe göre şubemizden veya kargo/kurye aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Formu Adana

Seyahatiniz için en gerekli belge olan İtalya vize başvuru formu, sitemizden kolayca bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulabilir. Vize başvuru formunuzu seyahatinizin iptal olmaması için dikkatli doldurmanızı öneririrz. Dilerseniz gerekli olan bilgileri yetkililerimizle paylaşarak sizin yerinize doldurulmasını talep edebilirsiniz.

İtalya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmam Gerekir Mi? Adana

İtalya Schengen vizesi için parmak izinizin alınması gerekir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz varsa, daha önce verdiğiniz parmak izi ortak bilgi sisteminde (VIS) bulunduğundan ötürü, tekrar şahsen gelip parmak izi vermeniz gerekmez.

Önceden alınmış bir Schengen vizeniz yoksa, vize başvurusu yapabilmeniz için parmak izi vermeniz gerekir. Bu uygulama 12 yaşından büyük her birey için zorunludur. Danışmanlık hizmetimize dahil olarak uygulama esnasında size temsilcimiz eşlik eder. Böylece hızlı ve sorunsuz bir şekilde işleminizi tamamlarsınız. Bunun dışında, konsolosluk gerekli görürse sizi şahsen mülakata çağırabilir. Bu durum, nadir görülen bir uygulamadır.

İtalya Ekspres Vize Uygulaması Nedir? Adana

İtalya’ya acil giriş yapması gereken ziyaretçiler için, 72 saatte sonuçlanan İtalya Ekspres Vize uygulaması bulunur. Bu uygulama sayesinde normalden daha kısa sürede İtalya vizesi edinebilirsiniz.

Acil İtalya Vizesi için Yapmanız Gerekenler Nelerdir? Adana

 1. Gerekli evrakları ve uygulamayı kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için EAGVS Adana şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

 2. Evrakları bizlere teslim etme aşamasını ofisimizi ziyaret ederek veya kargo aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Yetkililerimiz, İtalya Ekspres Vize başvurunuzu hızlı bir biçimde tamamlar ve size gerekli bilgilendirme yapılır.

 4. Vize başvurunuz karara bağlanır ve sonrasında pasaportunuz kargo aracılığıyla sizlere teslim edilir.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';