x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya vize 2021

F.J 30/12/20, 15:49
İtalya vize 2021 yılı itibariyle verilecek mi? İtalya vizesi almak istiyorum ama durumum bunun için uygun mu? Değil mi? Bilmiyorum. Üniversite eğitimimi yeni tamamladım. İş hayatına atılmadan önce öncesinde kafamda belirlediğim birkaç ülkeye seyahat etmek istiyorum. Bunlardan birincisi İtalya. İtalya’ya seyahat edebilmem için yani vize alabilmem için şu an ki durumumda öğrenci olmamam, herhangi bir işte çalışmıyor olmam problem teşkil eder mi? Üniversite yıllarımda okulun belirlediği çalışma alanlarında part time çalıştım. Aynı zamanda birkaç tane kurumdan ayrı ayrı bura alıyordum. Burs aldığım kurumlardan bazıları özel bazıları devlet kurumuydu. Aldığım burslar geçimimi sağlamaya yetti ve bir yandan da para biriktirdim. Şu an ki durumda yapmak istediğim seyahati finanse edecek kadar para var hesabımda. Bu durumda yine de birinci derece bir akrabamın bana sponsor olması gerekiyor mu? Yoksa hesabımda ki parayı sunarak vize başvurumu yapabilir miyim? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İtalyaya vize almak denildiğinde düşünmeniz gereken ilk şey; ‘Vize başvurusu için yeterli maddi imkâna sahip miyim?’ sorusunu cevaplamak olacaktır. Vize başvurusu için, İtalya’da kalacağınız gün sayısı ile hesabınızda biriktirdiğiniz para birbiriyle ilişkilidir. Yani kalacağınız gün sayısı ne kadar artacaksa, seyahati finanse edecek birikimin de o ölçü de fazlalaşması gerekmektedir. 5 ila 10 günlük bir seyahat için ilgili Konsolosluk en az 7.000 TL bakiye görmek ister. Bu meblağın altında paranızın olması vize başvurusundan ret yemenize sebep olabilir. Konsolosluk yetkilileri taraflarına vize başvurusunda bulunan kişilerin; Sigortalı çalışan, öğrenci, çalışan, işveren gibi sıfatları taşımasını olumlu bulmaktadır. Bu sıfatlardan herhangi birini taşımıyorsanız şüpheli gözükebilirsiniz. Şu an hali hazırda çalışmıyorsanız ama önce ki zamanlardan kalmış bir birikiminiz var ise; Bu birikimi sunarak gayet başvurunuzu yapabilirsiniz.

İtalya için vize konusunda yukarıda belirttiğiniz şekilde durumunuz göz önünde bulundurulduğunda, kendinize bir sponsor edinmeniz başvuru evraklarınızı çok daha fazla güçlendirecektir. Sponsorunuzun size birinci derece akrabalık bağı olan birinin olması şarttır. Konsolosluk herhangi birinin sponsorluğunu kabul etmemektedir. Sponsor olacak kişi çalışma durumuna göre emeklilik maaşının yattığı veya maaşının yattığı banka hesap dökümünün son üç aylık dökümünü ‘’Size sponsor olduğuna dair’’ bir dilekçe yazarak sunmalıdır. Bunu dilekçe ve sunulacak hesap dökümlerinin yanı sıra kişisel evraklarınızda sunmalıdır. Bu evrakların neler olduğunu öğrenmek için dilerseniz müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. İtalya için vize konusunda size durumunuz referans alınarak tüm detaylar anlatılacaktır.

İtalya vize 2021 yılı başvurunuz için detayları yukarıda anlatmaya çalıştık. Durumunuzla ilgili dikkat etmeniz gereken durumların olduğunu unutmamanızda fayda var. Vize başvurunuzu yapmadan önce durumunuz göz önünde bulundurularak, durumunuza uygun bir dosya hazırlanmalı ve size özel olmalı. Şu an ki durumda vize reddi alma ihtimaliniz yüksek olduğunu unutmamanızda fayda var. Farklı durumlar için de tarafımızdan destek talep edebileceğinizi unutmamanızda fayda var. Görüşmek üzere!

Abdullah Tunç

0212 963 02 10

ask@eagvs.com

italya vize 2021

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';