x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçimiz, EAGVS Tekirdağ sayfamıza hoş geldiniz.

İtalya seyahatinizin öncesine ihtiyacınız olan İtalya Shengen vizesi ile ihtiyacınız olabilecek bazı bilgileri sizin derledik. 

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ birimi olarak, İtalya da dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerinin vize süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Uzman ekibimiz, tüm süreçlerin kolaylaştırılması ve sorunsuzca tamamlanması adına size rehberlik etmekten mutluluk duymaktadır.

Tekirdağ Merkez, Çorlu, Marmaraereğlisi, Ergene, Hayrabolu, Saray, Muratpaşa, Kabaklı gibi ilçelerimizin yanı sıra, Edirne, Kırklareli gibi illerimizden de İtalya vize başvurularınızı EAGVS Tekirdağ birimimiz aracılığı ile yapabilirsiniz.


İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport Sahipleri: 
o Seyahat sürenizi kapsayan, geçerliliğini koruyan bir Shengen vizeniz yoksa, 
o Konaklama yapmasanız dahi, seyahat rotanız İtalya içerisinden geçmenizi gerektiriyorsa,
o İtalya’da çalışmak ya da uzun süreli yaşamak istiyorsanız,
Yeşil(Hususi),Gri (Hizmet), Siyah(Diplomatik) Pasaport sahipleri:
o 180 gün içerisinde 90 günden daha fazla konaklamanız gerekiyorsa,
İtalya vizesi için başvurmanız gerekmektedir. 

 

İtalya Shengen Vizesi İle Hangi Ülkeleri Ziyaret Edebilirim?

İtalya, Shengen anlaşmasının taraflarından biridir. Bu nedenle, eğer çok girişli ve konaklama gün sayısınca yeterliliği bulunan bir İtalya Shengen vizeniz var ise, Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Yunanistan, İzlanda,  Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan, Güney Kıbrıs Cumhuriyeti ve Romanya ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

İtalya Shengen vizesine sahip olmanız, yukarıda yazılı tüm ülkelere sorunsuzca giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Vize başvurularınızda, en çok hangi ülkede konaklayacaksanız o ülkeye aracılığı ile vize almanız, kontrol noktalarında sorun yaşama ihtimalinizi azaltacak, sonrasında yapacağınız yeni Shengen vizesi başvurularınızın olumlu sonuçlanmasına etki edecektir.

 

İtalya Shengen Vizesi Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

İtalya vizesi başvurularının ön koşullarından birisi Biyometrik veri beyanı olarak adlandırılan parmak izi verme prosedürüdür. 24 Eylül 2014 tarihinden itibaren merkezi bir uygulama geliştiren Shengen ülkeleri, bu tarihten sonra alınan parmak izlerinin tekrarlaması gerekmeden vize başvurusu gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

 
Özetlemek gerekirse;
Geçerliliği süren bir Shengen vizeniz varsa,
24 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış, (Geçerliliği dolmuş olsa bile) VIS ibareli bir Shengen vizeniz varsa,
Ya da 12 yaşından küçük olunması durumunda

Parmak izi vermenize gerek kalmamakta, şahsen bulunmanız gerekmeden sadece ihtiyaç duyulan belgeleri tarafımıza kargo ile göndererek vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yukarıda yazdığımız şartların sizin için geçerli olmaması durumunda, birazdan detaylandıracağımız başvuru aşamalarından olan, randevu alınması aşamasında şahsen bulunmanız ve parmak izi vermeniz gerekmektedir.

 

İtalya Vize Başvurunuz Hangi Konsolosluk Tarafından Değerlendirilecek?

İtalyan dış temsilcilikleri görev kapsamındaki illere göre vize başvurusu kabul etmektedirler. Başvurular doğrudan konsolosluk birimlere değil, İtalyan kurumları tarafından yetkilendirilen aracı kuruluşlar aracılığı ile kabul edilmektedir. İkametinizin bulunduğu şehre göre hangi konsolosluğun başvurunuzu değerlendireceğini aşağıda bulabilirsiniz.

İtalya İstanbul Başkonsolosluğu: Görev alanı İstanbul, Amasya, Artvin, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Sakarya, Kocaeli, Ardahan, Bayburt, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Tokat, Tekirdağ, Yalova, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Yozgat ve Zonguldak illerini kapsar. Bu illerde ikamet ediyorsanız, EAGVS Tekirdağ, EAGVS Edirne, EAGVS İstanbul şubelerimizden hizmet alabilirsiniz.

İtalya Ankara Büyükelçiliği: Görev kapsamı Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Ağrı, Hakkari ve Van illeridir. Bu illerde hizmet veren EAGVS Ankara ve EAGVS Gaziantep şubelerimiz bulunur.

İtalya İzmir Konsolosluğu: Sorumluluk bölgesi İzmir, Aksaray, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya ve Nevşehir illerini içerir. EAGVS Adana ve EAGVS İzmir şubelerimiz bu illerde yaşayan ziyaretçilerimize rehberlik etmektedirler.

Euroasia Global Visa Services olarak, profesyonel ve kesintisiz hizmet anlayışımız ile 81 ilin tamamını kapsayan bir hizmet ağımız bulunmakta. Farklı illerde bulunan şube ve temsilciliklerimiz size her yerde ulaşmak ve vize başvurularınızda rehberlik etmek adına kesintisiniz hizmet sunmaktadır.

 

İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar, Tekirdağ

İtalya Shengen vizesi için gereken evraklar seyahatinizin süresine, gerekçesine ve ikamet edilen şehre göre farklılık göstermektedir. EAGVS Tekirdağ birimi olarak hizmet verdiğimiz vize türlerini aşağıda bulabilir, bağlantılara tıklayarak talep edilen evraklara ilişkin belge listelerini inceleyebilirsiniz.

İtalya Öğrenci Vizesi
İtalya Transit Vize

 

Seyahatinizin amacının hangi vize türünü kapsadığından emin değilseniz ya da doğru başlığın yukarıda bulunmadığını düşüyorsanız EAGVS Tekirdağ şubemiz ile iletişim kurabilir, yetkililerimizden bilgi alabilirsiniz.
Talep edilen belge listeleri ikametinizin bulunduğu şehre göre değişebilmektedir. Belge listelerini teyit etmek ve ek belge talebinin söz konusu olup olmadığını sormak için şube yetkililerimiz ile iletişime geçiniz.

İtalya Vize Başvuru Adımları, Tekirdağ

İtalya Vizesi Başvuru Aşamaları Nelerdir, Tekirdağ

İtalya seyahatiniz ihtiyacınız olan İtalya Shengen Vizesi başvuru adımlarını sizler için özetledik. Adım adım bütün süreçleri aşağıda bulabilirsiniz.

1. Seyahat Amacına Uygun Belge Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri, seyahat amaçlarına uygun olarak farklı belgeler talep etmektedirler. Bu belge listelerinin doğru ve eksiksiz hazırlanması başvurunuzun kabul edilmesi ve değerlendirmeye alınabilmek için son derece önemlidir. Eksik ya da hatalı belge hazırlanması, vize başvurunuzun sonucunun olumsuz olmasına neden olabilir.

2018 yılı güncel belge listelerini ve nerelerden temin edilebileceğini şubemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Şube yetkililerimiz hazırlamış olduğunuz evrakları inceleyecek, eksik ya da hatalı belge olmaması adına gerekli tüm kontrolleri yapacaklarıdır.

 

2. İtalya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge İtalya Vize Başvuru Formudur. Form, üzerinde size dair çok sayıda kişisel bilginin ve seyahate dair detayların girilmesini gerektiren alan bulundurur. Bu belge üzerinde yapılacak herhangi bir hata, destekleyici belgeler ile uyuşmazlık oluşmasına ve dosyanızın reddedilmesine neden olabilir.

Alanlarında uzmanlaşmış kadromuz, sizi form doldurma zahmetine sokmadan bilgi girişlerini yapmakta ve eksik/hatalı bilgi girişinin önüne geçmektedir.

 

3. İtalya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Konsolosluk değerlendirmesini başlatabilmenin ön koşullarından birisi de, başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti; konsolosluk harcı, aracı kurum ücreti ve hizmet bedelinden oluşur.

İtalyan konsolosluk yetkilileri, vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde ücret iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle başvurusu reddedilen birisinin yeniden başvuru yapmak istemesi halinde vize ücretini yeniden ödemesi gerekir.

 

4. Randevu Alınması ve Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vizesi için başvuruları kabul eden başvuru merkezleri randevulu sistem ile çalışmaktadırlar. Belgelerinizin hazırlanmasının ardından yetkililerimiz sizi arayarak randevunuzu en uygun tarihe oluşturacaklar. Parmak izi vermenizin gerektiği durumlarda sizin de randevu tarihinde hazır bulunmanız gereklidir. Bu koşul haricinde şahsen gelmeden başvurunuz şube yetkililerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Euroasia Global Visa Services geniş bir hizmet ağı sunmaktadır. Bu kapsamında tarafımızdan aldığınız danışmanlık hizmeti, bulunduğunuz şehirden bağımsız olarak parmak izi verme sürecinde size refakat edilmesini sağlar. Ekibimizin bir üyesi size eşlik ederek, sorunsuzca bu aşamanın tamamlanması adına yanınızda olacaktır.

 

5. Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Belge teslimi ve Biyometrik veri beyanının ardından konsolosluk değerlendirmesi başlamakta. Bu andan itibaren yetkililerimiz vizenizin durumunu her gün düzenli olarak yakından takip etmekte ve sizi bilgilendirmektedir. Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını ardından sizi arayan yetkililerimize pasaportunuzun ev ya da iş adresine gönderilmesini söyleyebilir, dilerseniz de ofisimize gelerek şahsen teslim alabilirsiniz.

Pasaport ve diğer tüm evraklarınız, titizlikte korunmakta ve muhafaza edilmekte, size geri ulaştırılana kadar hassasiyetle takip edilmektedir.

 

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar, Tekirdağ

Konsolosluk değerlendirmesi normal koşullar altında 6-10 iş günü sürmektedir. Dönemsel yoğunluklar ve Resmi tatil günleri bu süreyi uzatabilir. Ek belge talep edilmesi gibi istisnai durumlar da gözetildiğinde İtalya seyahatinizin 1 ay öncesinden vize başvurusu için tarafımıza ulaşmanızı önermekteyiz.

Uzman kadromuz, profesyonel çalışma anlayışımız ve çözüm odaklı yaklaşımlarımız ile İtalya vizesi başvurunuzdan rehberlikte etmeye hazırız. Bize ulaşarak zahmetsizce İtalya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Tekirdağ'dan İtalya Vize Başvurunuzu Başlatın 

daha fazla göster

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES