x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz, Tekirdağ şubemizden Euroasia Global Visa Services ile başvuruda bulunacağınız İtalya vize başvurusu için bütün bilgileri güncel, detaylı ve yararlı bir şekilde bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın ilerleyen bölümünde, Tekirdağ ilimizin ilçeleri olan Malkara, Çorlu, Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı ilçelerimizden ve Tekirdağın çevre illerinden İstanbul, Kırklareli, Edirne, Çanakkale gibi illerden yapacağınız İtalya vize başvurunuz için gerekli bütün bilgiler dahilinde vize aşamalarınızı ve vize başvurunuzda nelerin gerekli olduğunu güncel bir şekilde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

İtalya vize başvurusu için daha fazla bilgi alabilmek için +90 282 255 50 37 numaralı telefonumuzdan ve tekirdag@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşarak kaliteli ve uzman danışmanlık hizmetimizden yararlanabilir tüm sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

İtalya vizesi Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamının almak zorunda olabildiği vizedir. İtalya vizesi Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil), Hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak durumunda olmadığı vize olmaktadır. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan ve vizesinin 180 gün içerisinde 90 gün geçerli konaklama süresinin yeterli olduğu kişiler ise tekrar vize almak durumunda olmayabilirler.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

İtalya seyahatiniz için yapacağınız İtalya vize başvurusunda sizlerden belirli evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar güncel bir biçimde aşağıda vize kategorileri içerisinde sizlere sunulmuştur. Gerekli olan evraklar genel olarak sizlerin seyahat nedenine, pasaportuna ve mesleki durumuna bağlı olarak belirlenir ve değişkenlik gösterir. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun bir şekilde seçmeye özen göstermeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi için oldukça önemlidir. Vize başvurunuzun geriye kalan tüm detayları ve karşınıza gelecek tüm aşamaları aşağıda bilginize sunulmuştur.

İtalya vize başvurunuz için +90 282 255 50 37 numaralı telefondan bizi arayarak dilediğiniz bilgileri edinebilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com Web adresimiz üzerinden sitemizi inceleyerek vize başvurunuzun tüm detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Tekirdağ

İtalya vize alımlarında belirli prosedürler gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenebilecek herşey kişinin seyahat durumuna, pasaportuna ve mesleki durumuna göre değişim yaşayabilir. Vize başvurularında sizler için gereken, vizeniz için talep edilebilen herşeyi aşağıda bulunan dört başlık altında bulabilir vize başvuru sürecinize göz gezdirebilirsiniz. İtalya vize başvurunuzu sizler için biz yapalım ve sizi kalabalık tüm süreçlerden kurtaralım isterseniz+90 282 255 50 37 numaralı telefon numaramızdan bizi arayabilirsiniz ya da tekirdag@eagvs.com Web adresimizden bizlere online bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vize başvurusu için gerekli olan belgeler belirli nedenler sonucunda farklılık gösterebilir. Sizlerin pasaportu, seyahat sebebi ve mesleki durumu bu belgelerde değişikliğe neden olabileceği gibi konsoloslukların o dönemde belirlediği vize aşamalarıda bu belgelerde değişikliğe sebebiyet verebilir. Vize almanız için gerekli olan belgeleri bizler ile iletişim kurarak belirtilen nedenlere uygun bir biçimde güncel olarak öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için belgelerinizi hazırlamanızda uzmanlarımız sizlere yardımcı olacaklar ve süreci inceleyeceklerdir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra bizlere teslim edebilmek için size en yakında bulunan EAGVS şubelerimizden birini tercih edebileceğiniz gibi kargo ile hazırlamış olduğunuz vize başvuru belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Başvuru belgeleriniz EAGVS uzmanlarımız tarafından vize başvurunuz esnasında herhangi bir aksiliğe mahal vermemek için kontrol edilir. Yapılan tüm kontrollerin akabinde sizinde onayınız ile birlikte İtalya vize başvurunuz bizler tarafından gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya vize başvurunuzda ödemeniz gerekli olan vize ücretiniz pasaportunuza ve en önemlisi seyahat nedeninize bağlı durumlarda değişim yaşayabilmektedir ayrıca o dönemdeki vize ücretleri de vize başvuru ücretinizi etkileyebilmektedir. 2022 İtalya Vize ücreti hakkında bilgi alabilmek için EAGVS ofislerimiz ile iletişim kurarabilirsiniz. Başvuru ücretinizin ödemesini ise dilediğiniz ofisimize gelerek kredi kartı ile yapabilir ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz ya da EFT/ havale ile başvuru ücretinizin ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurularında veri sunumu prosedürü daha önce Schengen vizesi almamış 12 yaş ve üzeri tüm bireyler için şarttır. Daha önce Schengen vizesi almış ama son 59 ay içerisinde vizesinin yeterlilik süresi dolmuş kişilerde vize almak durumundalardır. Ancak daha önce Schengen vizesi almış veri sunumunda bulunmuş ve vizesinin geçerlilik süresi devam eden kişiler veri sunumunda bulunmayabilirler.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra sonuç haberini beklemeye başlarsınız. Bu süreçte vizenizin sonuçlanması uzman arkadaşlarımız sizler için kontrol ederler. Ek olarak vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı anda tarafınıza bilgi veririz ve pasaportunuzu bizlerden dilerseniz en yakın şubemize gelerek teslim alabilirsiniz dilerseniz de kargo yolu ile pasaportunuzun sizlere gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Tekirdağ

İtalya vize başvurusunda bulunan kişiler veri sunumu aşamasında konsoloslukta şahsen bulunmalıdır ancak son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız ve vizenizin konaklama süresi yeterli ise tekrar veri sunumunda bulunmayabilirsiniz. İtalya vize başvurunuz için gerçekleştireceğiniz veri sunumunda konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Ayrıca vize başvurunuz dahilinde konsolosluk tarafından mülakata çağırılabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Tekirdağ

İtalya vizesinin çıkış süresi en başta sizlerin seyahat durumuna göre daha sonra sizlerin pasaportuna ve konsoloslukların yoğunluk durumu ayrıca tatil günleri de vize çıkışınızı etkilemektedir. İtalya vizesinin çıkışı genel olarak 5-10 gün aralığında gerçekleşir ancak belirtilen nedenler bu sürede farklılık yaratabilir ve vizeniz belirtilen tarihlerden önce veya sonra çıkabilir. Vize başvurunuz için daha fazla bilgiye bizlere ulaşarak erişebilirsiniz.

İtalya vize başvurunuz ile ilgili daha fazla bilgiye +90 282 255 50 37  numaralı telefonumuzdan bizleri arayarak ulaşabileceğiniz gibi tekirdag@eagvs.com Web adresimizden de bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Tekirdağ
K.N. 16/04/20, 16:10 Cevabı Görüntüle
Ben Tekirdağ’da oturuyorum. İtalya vizesi Tekirdağ içinden alınabiliyor mu yoksa İstanbul’a mı gelmem gerekecek? Ben sigortalı çalışanım, hazırlamam gereken evraklar nelerdir, ne kadar ödeme yapacağım? Evraklarımı nereye teslim edeceğim? İstediğim şehirden başvuru yapabiliyor muyum? Banka hesabımda 5 bin tl olması yeterli midir? Vize mi çıkartabilir misiniz? Detaylar hakkında bilgilendirme yapar mısınız?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';