x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 17 45

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com
help@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, İstanbul

Sevgili ziyaretçilerimiz, İtalya vize başvurunuzda sizler için gereken herşeyin mevcut olduğu ve tüm bilgilerin güncel bulunduğu Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın ilerleyen bölümünde, İstanbul ilimiz ile birlikte Pendik, Güngören, Fatih, Eyüp, Kartal, Büyükçekmece, Sultanbeyli, Şile, Adalar, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Küçükçekmece, Maltepe, Şişli gibi İstanbulun ilçelerinden ve  Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Kırklareli, Yalova gibi İstanbulun çevre illerinden yapacağınız İtalya vize başvurunuz için gerekli bilgiler belirtilen başlıklar altında sizlerin takdirine sunulmuş olup vize başvurunuzun tüm detayları başlıklar içerisinde mevcuttur.

İtalya vize başvurunuz için daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzda sizleri nelerin beklediğini öğrenebilmek için ask@eagvs.com Web adresimizden ve +90 212 963 17 45 numaralı telefon hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

İtalya vizesi Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 gün konaklamalı olan seyahatlerde almayacağı vizedir. İtalya vizesini Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları almak zorunda kılınmışlardır ancak son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız ve konaklama süreniz yeterli ise vize almayabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

İtalya vize başvurusu kapsamında gerekli olan evraklar o dönemde vize başvurularında ki gerekli prosedürler nedeniyle ve sizin pasaportunuza, seyahat durumunuza ve meslek durumunuza bağlı nedenler eşliğinde farklılık yaşayabilmektedir. Vizeniz için gerekli olan evrakları aşağıda belirtilen vize kategorileri içinde bulabilirsiniz. İtalya yolculuğunuz için vize başvurusunda bulunurken İtalya'ya gidiş nedeninize uygun bir şekilde başvuru yapmanız vize başvurunuzun olumlu sonuç almasına yol açacaktır. 

İtalya seyahatiniz doğrultusunda yapmanız gereken vize başvurunuzun sizler için daha kolay olmasını isterseniz +90 212 963 17 45 numaralı telefondan ya da ask@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşarak vize başvuru süreciniz için kaliteli bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İstanbul

Avrupa'nın en bilinen ve en güzel ülkelerinden biri olan İtalya seyahatiniz için vize başvurusunda bulunduğunuz andan itibaren vize süreciniz başlar. Vize sürecinizde gerçekleştireceğiniz tüm prosedürler bulunacağınız tüm aşamalar yazımızda sizler için belirtilmiş olup aşağıda bulunan dört başlık altında bütün prosedürler bulunmaktadır. Vize başvurunuz için bizimle ulaşın vize başvurunuzu sizler için gerçekleştirelim. Bizlere ulaşmak için +90 212 963 17 45 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz ya da ask@eagvs.com Web adresimizde sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vize başvurusu dahilinde sizlerden talep edilebilecek belgelerin tümü sizlerin pasaportuna, İtalya'ya gidiş sebebine ve mesleki durumuna bağlıdır. Belirtilen nedenler sonucunda vize başvuru belgeleriniz değişim yaşayabilmektedir. Vize başvuru belgelerinizi EAGVS firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Belge hazırlığınızda sizlerin yanınızda oluruz ve belgelerinizin tamamını hazırlamanızda sizlere yardımcı oluruz. Başvuru belgelerinizi hazırladıktan sonra belgelerinizi bizlere teslim edersiniz. Belgelerinizi teslim etmek için sizlere en yakında olan İstanbul ve çevresinde bulunan EAGVS ofisimize gelerek teslim edebilirsiniz ya da kargo ile belgelerinizi bize gönderebilirsiniz. Vize başvuru belgeleriniz başvurunuzda bir aksaklık oluşmaması için uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Belgeleriniz başvuruya hazır olduktan sonra sizlerinde bilgisi ve onayı ile İtalya vize başvurunuz gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya vize başvuru ücreti yıldan yıla değişebileceği gibi vize başvurusunda bulunan kişinin pasaportuna ve seyahat durumuna bağlı olarak da değişebilir. Vize başvuru ücretinizi bizler ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi ödemek için EAGVS şubemize gelebilir ve ödemenizi nakit olarak ya da kredi kartı ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz ya da EFT/ havale yolunu tercih ederek ödemenizi yapabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurusunda bulunan 12 yaş üzeri herkes son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almamış ve veri sunumunda bulunmamış ise vize başvurusunda veri sunumunda bulunabilir. Vize başvurunuzda geçerli Schengen vizeniz olsa bile tekrar parmak izi beyanında bulunabilirsiniz. Ek olarak, konsolosluk sizi mülakata çağıra bilmektedir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya vize başvurunuzu yaptıktan sonra vize başvurunuzun sonuçlanması EAGVS uzmanlarımız tarafından rutin bir şekilde takip edilmektedir. Vize başvurunuz olumlu cevap aldığında seyahatiniz için pasaportunuzu teslim almanız gerekir. Pasaportunuzu teslim almak için istediğiniz bir şubemize gelebilirsiniz ya da istediğiniz adrese pasaportunuzun kargo ile iletilmesini talep edebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İstanbul

İtalya vize başvurusu yapan ve veri sunumu prosedüründe bulunmak durumunda olan herkes konsolosluk talebi ile konsoloslukta şahsen bulunmak zorundadır. Yalnızca daha önce Schengen vizesi almışsanız ve geçerlilik süresi devam ediyorsa veri sunumunda bulunmayacağınızdan konsoloslukta şahsen bulunmazsınız.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İstanbul

İtalya vizesi kişinin seyahat sebebine ve pasaportuna ayrıca konsoloslukların yoğunluklarına ve tatil günlerine bağlı bir şekilde değişim yaşayabilir. Bu sebepler ve bunun gibi sebepler neticesinde İtalya vizesi 5-10 günlük bir sürede çıkmaktadır. Aksi durumlarda vize çıkışınızın tarihinde bir değişiklik olabilir. İtalya vizenizin çıkışı ile ilgili daha güncel bilgilere EAGVS firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services aracılığı ve kaliteli hizmeti ile birlikte İstanbul şubemizden çevre il ve ilçelerden yapacağınız İtalya vize başvurunuz için ask@eagvs.com Web adresinden ve +90 212 963 17 45 numaralı telefon hattımızdan bizlere ulaşabilir vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi İstanbul
S.B. 16/04/20, 14:27 Cevabı Görüntüle
Ben eczacıyım, eczane sahibiyim. İtalya vizesi İstanbul için başvuru yapmak istiyorum. Turistik amaçlı gideceğim. İtalya’da 5, Fransa’da 5 gün kalacağım. Başvuru mu İtalya’dan mı yapmam gerekir ya da bu fark eder mi sonuçta ikisi de schengen vizesi? Geçtiğimiz yaz ayında Almanya seyahatim olmuştu, ilk vizemi o zaman almıştım. Gerekli evraklar nelerdir? Vize ücreti ne kadar ödeyeceğim? Banka hesabımda ne kadar para bulundurmalıyım? Danışmanlığınızın kapsamı hakkında da bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';