x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 17 45

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ask@eagvs.com
help@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, İstanbul

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, 

Web sayfamız İstanbul’dan yapacağınız İtalya vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun karşılığını bulabilmeniz amacıyla hazırlanmıştır. 
Sayfamızın devamında İtalya vizelerinizi Euroasia GVS ile nasıl alabileceğinize dair bilgiler ile birlikte, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu'nun yetki alanına giren illerin listesini, vize ücretini, vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenleri, parmak izi beyanı prosedürü ve gerekli evraklarla ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi İstanbul Başvuruları Hakkında

 İstanbul’dan İtalya vizesi nasıl alınır?

İstanbul’da ikamet ediyorsanız Etiler, Ulus’ta bulunan ofisimizi ziyaret ederek veya kargo ile göndererek başvuru evraklarınızı bize iletebilirsiniz. Evraklarınızı ofisimize iletmenizin ardından sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinde parmak izi beyanı için vize işlem merkezinde hazır bulunmanız gerekecektir. Türkiye’nin her bölgesinden İtalya vizes başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. 5 Eylül 2014'ten başvuranın şahsen Schengen vize işlem merkezinde bulunması zorunludur. İstanbul’dan yapacağınız başvurularda dış operasyon yetkilimiz parmak izi işlemleriniz sırasında sizlere eşlik edecektir.

İtalya Ekspres Vize Hizmeti Var Mı?

İtalya ekspres vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin pasaportunda son 5 yıl içerisinde alınmış herhangi bir Schengen ya da İngiltere vizesi bulunmalıdır. İtalya ekspres vize işlemleri 48-96 saat arasında neticelenmektedir. 

Hangi iller İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetki alanındadır?

İstanbul, Amasya, Artvin, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, İzmit, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova.

İstanbul’dan gerçekleştireceğim İtalya vize başvuruları hakkında detaylı bilgilere hangi numarayı arayarak ulaşabilirim?

İstanbul’dan İtalya vizesine başvuru yapacak kişiler (0212) 963 17 45 numaralı hattımızı kullanarak bizlere ulaşabilirler.

Schengen'e üye ülkeler hangileridir?

Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Italya, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. AB’ye üye olmayan İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein da Schengen bölgesine dahildir. İtalya vizenizle Schengen alanına dahil olan diğer ülkelere de geçiş yapabilirsiniz. Ancak birden çok Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz bazı kuralları gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde bir sonraki Schengen vize başvurunuz olumsuz etkilenebilir. İtalya vizenizle Schengen alanına ilk girişinizi İtalya’dan yapmanız gerekir. Ayrıca Schengen ülkeleri arasında en uzun konaklama süresini İtalya’ya ayırmanız gerekir.

İtalya vize başvurularında hangi mail adresini kullanabilirim?

İstanbul’dan yapacağınız İtalya vize başvurularınızda, gözden bir şey kaçırmama adına sorularınızı yazılı olarak help@eagvs.com veya ask@eagvs.com  e-posta adreslerimize yazabilirsiniz. Schengen departmanı yetkililerimiz en kısa süre içerisinde sorularınızı yanıtlayacaktır. 

Bursa’da yaşayan kişiler İstanbul’dan İtalya vize başvurusunda bulunabilir mi?

Bursa, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev alanına dahil olan illerden biridir. Bursa’dan yapacağınız vize başvurularını karara bağlama yetkisi İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Parmak izi tarama işleminizi Bursa’dan veya İstanbul’dan gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’dan yürütülen işlemler daha hızlı sonuçlanmaktadır. 

Çanakkale’de yaşayan kişiler İstanbul’dan İtalya vize başvurusunda bulunabilir mi?

Çanakkale, İtalya İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev alanı dahilinde olan illerden bir diğeridir. Çanakkale’den yapılan başvurular İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Ofisi yetkilileri tarafından değerlendirilecektir. Çanakkale’de ikamet ediyorsanız parmak izi verilerinizi İstanbul’dan beyan edebilirsiniz. Ancak öncelikli olarak evraklarınızı İstanbul ofisimize kargo ile iletmeniz gerekmektedir. Parmak izi beyanında bulunacağınız randevu tarihinizi yetkililerimiz size iletecektir. 

İstanbul’dan yapılacak İtalya vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

İstanbul’dan yapılacak İtalya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Euroasia GVS ofisleri İtalya vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacak vatandaşlarımızın randevuları yetkililerimiz tarafından alınmaktadır. Randevu alınırken başvuru gün ve saatiniz onayınıza sunulacaktır.   

İtalya Schengen vize başvurularında mülakat var mı?

İtalya Schengen vize başvurularında mülakat prosedürü bulunmamaktadır. İtalya Başkonsolosluğu yetkilileri gerekli gördükleri durumlarda, değerlendirme sürecinde başvuru sahibine iletmiş olduğu telefon numarası veya e-mail adresinden ulaşabilirler. Bazı durumlarda parmak izi beyanı sırasında da İngilizce bilip bilmediğiniz, iş yerinizde ne kadar süredir çalıştığınız, ne kadar maaş aldığınız ve İtalya’nın hangi şehrine seyahat edeceğiniz ve benzeri sorular yöneltilebilmektedir.

İtalya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? 

12 yaş üstü çocukların İtalya vize başvurularında işlem merkezinde hazır bulunması gerekmektedir. 

2019 yılı İtalya vize ücreti ne kadar?

Turistik, iş gezisi, aile ve arkadaş ziyareti gibi kısa süreli seyahatleri kapsayan İtalya Schengen vize ücreti; harç, parmak izi kaydının alındığı birim servis ücreti ve alınan hizmete bağlı olarak seyahat sigortası, kargo/kurye gibi giderlerden oluşmaktadır. İtalya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin İtalya Konsoloslukları için 60 €, Italya vize başvuru merkezleri için 26.77 € ücret bulunmaktadır. Bu ücretlere ek olarak İtalya vize başvurusunda bulunan her kişinin işlemi gerçekleştirdiği vize hizmet merkezi ücreti, seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo ve kurye giderleri bulunmaktadır. 

İtalya vize başvurularında parmak izi verme işlemi kaç dakika sürer?

İtalya vize başvurularında parmak izi verme işlemi 10-15 dakika sürmektedir. Milli ve dini bayramlar veya yılbaşı öncesinde yapılan başvurularda yoğunluktan dolayı bu süre uzayabilmektedir. 

İtalya vizesi kaç günde çıkar?

İtalya vize başvurularının sonuçlanma süresi randevu tarihi sonrası 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

İtalya için her başvuruda parmak izi verilmesi zorunlu mudur?

25.10.2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen vize başvurusunda parmak izi beyanında bulunmuş kişilerin teknik bir aksaklık çıkmadığı sürece parmak izi vermeleri zorunlu değildir. Bu nedenle vize başvurularında şahsen bulunmaları zorunluluğu da bulunmamaktadır. 25.10.2014 tarihinden sonra Schengen vizesi almış kişilerin vize başvuruları işlem merkezinde bulunmalarına gerek kalmaksızın tarafımızca yürütülmektedir. 

İtalya Vize Başvurusunda Hangi Evrakları Hazırlamalıyım?

İtalya vize başvurularınızda hazırlayacağınız evrakların detaylı listesini sitemizin sol menüsünde bulunan turistik, ticari ve aile ziyareti sayfalarında görüntüleyebilirsiniz. İtalya vize evrakları mesleksel durumunuza göre ve seyahat amacınıza göre farklılık göstermektedir. 

İtalya vize başvurularında eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

İtalya vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz hazırlamanız sağlıklı bir başvuru sürecinin ilk koşuludur. Mecburi durumlarda eksik evrakla dilekçe ile gerekçe belirtilerek başvuru yapılabilmektedir. Ancak zorunlu olmadıkça başvurunuzu eksik evrakla yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Değerli ziyaretçimiz, İstanbul’dan gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve İtalya vize başvuru sürecinizi başlatmak için +90 (212) 963 17 45 numaralı telefonumuzu arayınız.

 

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES