x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya vizesi 2021

K. Tatari 30/12/20, 14:32
İtalya vizesi 2021 yılında başvuru şartları nelerdir? Vize başvuru yapılabilmesi için ne gibi şartlar olmalıdır? Kendim için başvuru yapacağım. Eminönü, Kapalıçarşı’da esnafım. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine seyahat etmedim. Vize başvurusu yaparsam onaylanma ihtimali nedir? Arkadaşlarla aramızda konuştuğumuzda, bana ‘ vizenin verilmesinin çok zor olduğunu, belli başlı şartları taşımam’ gerektiğini falan söylüyorlar. Doğru mu? Ne gibi şartlar bunlar? İşveren olarak vize alamamam için ne gibi dezavantajlarım var? Vize başvurusu yapmadan önce bu dezavantajları ortadan kaldırmak için ne yapılması gerekiyor? Hali hazırda 32 yaşındayım. Bir evlilik yaptım ve boşandım. Konu hakkında görüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İtalya’ya vize almak için her başvuru sahibinin taşıması gereken belli başlı koşullar olduğunu bilmeniz gerekiyor. İtalya Hükümetinin, Türkiye’de yetkilendirdiği resmi temsilcileri; Türkiye’den yapılacak vize başvurularını değerlendirirken, başvuru sahiplerinin ( Özellikle 30 yaş altı genç bireylerin ) İtalya’ya yapacakları seyahatlerin amacından emin olmak isterler. Bu emin olma durumu da vize başvurusu yapacak bireylerin sundukları evraklar ile belli olmaktadır. Şöyle ki; Temsilciliklerin en büyük kaygısı ‘ Başvuru sahiplerinin, İtalya’ya girdikten sonra vize ihlali yapmadan belirtilen süre zarfında tekrar Türkiye’ye geri dönmeleridir. Türkiye’ye geri dönüp dönmeyeceklerine de şöyle kanaat getirirler. Başvuru sahiplerinin Türkiye’ye dönmek için gerçek sebeplerinin olmasına bakarlar. Ev sahibimi? Hali hazırda geri dönmesi gereken bir işi var mı? Evli mi? Çocuk sahibi mi? Bunlar en can alıcı sorulardır ve cevaplarının olumlu olması gerekmektedir.

İtalyaya Gitmek İçin Vize

İtalyaya gitmek için vize başvuru yapmadan önce yukarıda sıraladığımız soruları kendinize sormanız gerekmektedir. Konsolosluktaki vize departmanlarında bulunan, vize başvurunuz için size onay verip vermemeye yetkili kimseler de karar verirken bu soruların cevaplarını ararlar. Sizin önceden bunları düşünmeniz size artı değer katacaktır. Hali hazırda işveren statüsüyle başvuru yapmanız sizin için avantajdır. İşverenseniz ve her ay şirket hesabınıza iş ortaklarınızla yaptığınız ticaretler neticesinde para alış verişleri oluyorsa ve hali hazırda hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar birikimin var ise; Finansal açıdan problem yaşamayacaksınız demektir. Bu durumun dışında göz ardı edilmemesi gereken bir den çok durum vardır. İşveren evraklarınızı eksiksiz sunulması, şahsi evraklarınızın eksiksiz sunulması, sizin tekelinizde özel bir durumunuz var ise bunu belgelerle karşı tarafa aktarılması. Bu saydıklarımızın her biri dikkat edilmesi gereken durumlardandır

İtalya vizesi 2021 başlıklı yazımızda sorularınızı cevaplamaya çalıştık. Yukarıda sıraladığımız durumların dışında farklı durumlarında olabileceğini, vize başvurusu yaparken özellikle kişinin durumuna özel başvuru dosyasının hazırlanması gerektiğini unutmamanızda fayda var. Doğru başvuru; kontrollü, durum değerlendirilmesi yapılarak yapılması gereken başvurudur. Konu ile ilgili diğer sorularınız için bize web sitemizden çok rahat bir şekilde ulaşabileceğinizi unutmamanızda fayda var. Görüşmek üzere!

Abdullah Tunç

0212 963 17 45

ask@eagvs.com

italya vizesi 2021

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES