x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru , Bodrum

İtalya Vizesi Bodrum Başvuruları Hakkında 

Değerli Ziyaretçimiz Hoş Geldiniz, İtalya Bodrum vize başvurularınızda sizlere faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız web sayfamızda İtalya vize işlemleri ve 2019 İtalya vize ücreti, İtalya ekspres vize ve dijital parmak izi prosedürüne dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz

Bodrum’dan İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bodrum’da ikamet eden vize başvuru sahipleri Bodrum ofisimiz aracılığıyla işlemlerini başlatabilirler. Evraklarınızı ofisimize iletmenizin ardından sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinde parmak izi beyanı için vize işlem merkezinde hazır bulunmanız gerekecektir.Türkiye’nin her bölgesinden İtalya vize işlemlerinizi vakit kaybetmeden Euroasia GVS ile başlatabilirsiniz. 25.10. 2014 tarihinden sonra başvuranın şahsen Schengen vize işlem merkezinde bulunması zorunludur. Parmak izi veri beyanınızı hangi bölgedeki işlem merkezinden tamamlayabileceğinizin bilgisini yetkililerimizden alabilirsiniz. 
Bodrum’dan gerçekleştireceğiniz  İtalya vize başvurularınıza dair sorularınızı (0252) 275 01 04 numaralı Bodrum ofisimiz iletişim hattına iletebilir veya bodrum@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Nereden vize talebinde bulunmalıyım?

Türkiye'de faaliyetine devam eden İtalyan diplomatik ve konsolosluk ağı, Ankara İtalya Büyükelçiliği, İstanbul İtalya Başkonsolosluğu ve İzmir İtalyan Konsolosluğundan oluşmaktadır. Her konsolosluğun yetki alanı birbirlerinden farklıdır. Bodrum, İtalya Konsolosluğu İzmir’in yetki alanına dahil olan illerden biridir. İtalya İzmir Konsolosluğu sorumluluk alanına dahil olan iller şu şekildedir:  İzmir, Aksaray, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya, Nevşehir. Bodrum’dan yapacağınız işlemlerde başvuru evraklarınızı kargo ile ofisimize iletmeniz halinde evraklarınızın kontrolünü sağlayarak, işlemlerinizi başlatmaktayız. 

İtalya Vize Ücreti 2019

İtalya vize harç ücreti, Schengen vizeleri için bölge ve konsolosluk ayrımı olmaksızın 60 Euro, ulusal vizeler için 116 Euro'dur. Parmak izi işlem merkezi sevis ücreti 29 Euro’dur. İtalya Schengen vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, rezervasyon belgeleri ve kargo gibi ek giderler mevcuttur.

Seyahatim süresince, İtalya’nın yanı sıra Fransa ve Almanya’yı da ziyaret edeceğim. Vizemi hangi ülke için almalıyım?

Seyahatiniz süresince birden fazla Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz, Schengen bölgesini ilk girişinizi gerçekleştireceğiniz ve en uzun konaklama süresi ayıracağınız ülke vizesine başvuruda bulunmalısınız.

Belgelerimi posta/ekspres kurye ile yollayabilir miyim?

İtalya Konsoloslukları veya parmak izi işlem merkezi posta/kargo/kurye ile evrak kabulü yapmamaktadır. Ancak Schengen vize başvurunuzu Euroasia GVS ile gerçekleştirmeniz halinde evraklarınızı ofisimize kargo ile iletebilirsiniz. Evraklarınızı teslim aldıktan sonra kontrollerini sağlamakta, evraklarınızda yanlışlık veya eksiklik yoksa sizin adınıza vakit kaybetmeden randevunuzu onayınıza sunarak almaktayız.

İş için İtalya’ya sıklıkla seyahat ediyorum  ve bir yıllık çok girişli vize talebinde bulunmak istiyorum. Bir yıllık seyahat sağlık sigortası mı yaptırmam gerekir?

Vize başvurusu için seyahat sağlık sigortasının İtalya’ya gerçekleştirilecek ilk seyahat dönemini kapsaması yeterlidir. Daha sonraki her seyahat için seyahat sağlık sigortası yaptırılmasını öneririz.

İş için İtalya’ya sonrasında turistik amaçla İspanya’ya seyahat edeceğim. Ticari vize mi yoksa turistik vize mi talep etmeliyim?

İtalya Ticari Vize talebinde bulunabilirsiniz. Ancak İtalya’dan İspanya’ya geçişte kullanacağınız bileti ve kalacağınız yerin rezervasyon dokümanını sunmanız gerekecektir.

İtalya için ekspres vize hizmetinden faydalanabilir miyim?

İtalya için ekspres vize hizmetinden faydalanabilirsiniz. İtalya VIP Vize olarak bilinen bu hizmet en hızlı şekilde sonuçlanan Schengen vizesidir. İtalya VIP hizmetinden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin pasaportunda son 5 yıl içerisinde alınmış herhangi bir Schengen ülkesi veya İngiltere vizesi bulunması şartı aranmaktadır. İtalya ekspres vize işlemleri 48-96 saat arasında neticelenmektedir. İtalya ekspres vize ücretleri standart Schengen vize ücretinden farklıdır. Güncel İtalya ekspres vize ücreti bilgisini destek hattımıza bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Bodrum hangi konsolosluğun yetki alanındadır?

Bodrum, İtalya İzmir Konsolosluğunun yetki alanındadır. Dijital parmak izi beyanınız için İstanbul’a gelmeniz gerekebilir. Yetkililerimiz parmak izi işlemi randevusu yer, gün ve saat bilgisini sizlere iletecektir.

İtalya vize başvurumu ne zaman yapmalıyım?

Seyahat başlangıç tarihinizden en geç 15 gün önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Vize başvuru işlemlerinizi en erken seyahatinize 90 gün kala başlatabilirsiniz. 

İtalya vizesi için dijital parmak izi işlemi zorunlu mu?

Avrupa Birliği'nin yürürlükteki normlarına göre, Schengen vizesi için başvuru yapan herkesten parmak izi verilerini Avrupa Vize Bilgi Sistemi'ne kayıt ettirmesi istenmektedir. İtalya Schengen vize başvuruları için alınan parmak izleri 5 yıl süre ile geçerli olacaktır. Bazı Schengen ülkeleri istisna olarak her başvuruda parmak izi talep etmektedir. Son 5 yıl içinde alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz varsa İtalya vize başvurunuzda parmak izi işleminden muafiyet durumunuz söz konusu olabilir. Son 5 yıl içinde Schengen bölgesine giriş yaptıysanız parmak izi muafiyet durumunuzu yetkilimize sorgulatabilirsiniz.

Bodrum’dan yapılacak İtalya vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? 

Bodrum’dan yapılacak İtalya vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Euroasia GVS ofisleri İtalya vize başvuruları için randevusuz ziyaret edilebilirken parmak izi beyanında bulunacakların randevuları yetkililerimiz tarafından onayınıza sunularak alınmakta, randevu gün ve saati tarafınıza iletilmektedir. 

İtalya vize başvurularında eksik belge ile başvuru yapılabilir mi?

İtalya vize başvurularınızda belirtilmekte olan tüm evrakları eksiksiz hazırlamanız sağlıklı bir başvuru sürecinin ilk koşuludur. Zorunluluk arz eden durumlarda eksik evrakla dilekçe ile gerekçe belirtilerek başvuru yapılabilmektedir. Ancak zorunlu olmadıkça başvurunuzu eksik evrakla yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

İtalya vizesi kaç günde çıkar?

İtalya vize işlemlerinin değerlendirme süresi randevu tarihi sonrası 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Değerli ziyaretçimiz, Bodrum’dan gerçekleştireceğiniz İtalya vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve İtalya vize başvuru sürecinizi başlatmak için Bodrum (0252) 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayınız.

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES