x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Bodrum

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services ile birlikte başvuruda bulunacağınız İtalya Vize başvurusu için sizlerde gerekli tüm başvuru prosedürlerini ve bilgilerini güncel, ayrıntılı ve yararlı olarak bulabileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfanın ilerleyen kısmında, Bodrum  ve diğer ilçeler Gümbet, Bitez, Aspat, Karaincir, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak ilçelerimiz dışında Aydın, Denizli, Burdur ve Antalya gibi Bodrum çevre illerinden İtalya yolculuğunuz için alamak durumunda olabileceğiniz vizeniz için gerekli olan bütün bilgilere kolaylıkla ulaşabilir vize başvuru sürecinizde sizleri neler beklediğini görebilirsiniz.

İtalya vize başvurunuz için +90 252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz veya bodrum@eagvs.com Web adresimizi ziyaret ederek danışmanlık hizmeti alabilir ve tüm vize sürecinizi Euroasia Global Visa Services ayrıcalıkları ile öğrenebilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya'ya girebilmek için vize almak durumundadır. Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almaya bilirler. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız ve 180 içinde 90 gün konaklama süreniz seyahatiniz için yeterli ise tekrar vize almanız gerekmeyebilir.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar, 2023

İtalya ziyaretiniz için almanız gerekebilen vize başvurunuzda bazı evraklar hazırlamanız gerekir. Bu evraklar sizlerin pasaportuna ve seyahat nedenine bağlı olarak değişebileceği gibi vize başvuru şartlarına göre de değişebilmektedir. Vize başvurunuz için hazırlamanız gerekli olan evraklar için aşağıda verilen vize kategorilerine göz atabilirsiniz. Vize başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz olacaktır vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemli bir detaydır. 

İtalya vize başvurunuzda Euroasia Global Visa Services olarak sizlerin yanında olalım ve vize başvurunuzu sizlerle birlikte yapalım. Vize başvurunuzda sorun yaşamamak ve vize sürecinizi ayrıntılı olarak öğrenmek için bodrum@eagvs.com Web adresimizden sitemizi inceleyebilirsiniz ya da +90 252 275 01 04 numaralı telefondan bizleri arayabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

İtalya vize başvurusu belirli aşamalar sonrasında kolay alınabilecek bir vizedir. Çok fazla turist çeken İtalya vize almak isteyen kişilerden belirli isteklerde bulunmaktadır. Vize başvurunuzun içerdiği bütün aşamaları, prosedürleri aşağıda başlıklar altında toplu olarak bulabilirsiniz. İtalya vize başvurunuz için gerekli olan her aşama sizlere bağlı olarak değişir bu değişimlerin sebebi sizlerin pasaportu, seyahat nedeni ve mesleki durumudur. Vize başvurunuzun daha net detaylarını bodrum@eagvs.com Web adresimizde bulabilirsiniz ya da +90 252 275 01 04 numaralı telefon numaramızdan bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vize başvurunuzda gerekli olan belgeler kişinin başta seyahat nedenine bağlı olarak farklılık yaratır daha sonra kişinin pasaportu ve mesleki durumu da bu belgelerde değişikliğe neden olabilir. Vize başvuru belgelerinizi EAGVS firmamıza ulaşarak belirtilen her nedene uygun olarak öğrenebilirsiniz. Belgelerinizi başvurunuz için hazırlarken de uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Vize başvuru belgelerinizi hazırladıktan sonra belgelerinizi bizlere ulaştırmanız gerekir. Belgelerinizi dilediğiniz ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz ya da dilediğiniz bir EAGVS ofisimize belgelerinizi getirip bizzat teslim edebilirsiniz. İtalya vize başvuru belgeleriniz uzman ekip arkadaşlarımız tarafından başvurunuzda bir hata oluşmaması ve sorun çıkmaması için kontrol edilir. Vize belgeleriniz kontrol edildikten sonra ise sizinde bilgi ve onayınız ile İtalya vize başvurunuzu sizler için biz yaparız. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzu yaparken belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret sizlerin pasaportuna ve seyahat durumuna göre değişebileceği gibi yıldan yıla da değişebilmektedir. Vize başvuru ücretinizi EAGVS firmamızın danışmanlarına ulaşarak öğrenebilirsiniz. Başvuru ücretinizin ödemesini ise ister EAGVS ofislerimizde kredi kartı ile ya da nakit olarak ödeyin isterseniz de EFT/ havale yolunu tercih ederek vize başvuru ödemenizi gerçekleştirin.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurusu gerçekleştiren 12 yaş ve üzeri herkes konsolosluklarda bulunarak veri sunumu gerçekleştirmek durumunda olabilir. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız ve veri kaydınız hala konsoloslukta bulunuyorsa tekrar veri sunumunda bulunmayabilirsiniz. Daha önceden almış olduğunuz Schengen vizenizin 180 gün içinde 90 gün konaklama süresinin yeterli olması da önemli bir durumdur. Ek olarak, İtalya vize başvurunuzda konsolosluk sizleri mülakata çağırma bilmektedir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya vize başvurunuz için almak durumunda olabileceğiniz vizeniz de son aşama pasaportunuzu teslim almanızdır. Vize başvurunuzun onaylanma süreci EAGVS uzmanları tarafından rutin bir şekilde kontrol edilir. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu teslim almak için EAGVS Bodrum şubelerimizden dilediğiniz birine gelebilirsiniz ya da pasaportunuzun bizler tarafından kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilmesini isteyebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bodrum

İtalya vize başvurusunda bulunan kişilerin daha önce alınmış bir Schengen vizesi yoksa veya Schengen vizesi kapsamında gerçekleştirmiş olduğu veri sunumunun kaydı konsolosluklarda bulunmuyorsa kişi vize almak için tekrar veri sunumunda bulunmak için şahsen konsoloslukta bulunmak zorundadır. Schengen vizenizin son 59 ay içerisinde alınmış olması da önemli bir detaydır.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bodrum

İtalya vizesi konsoloslukların yoğunluk durumuna ve tatil günlerine bunların yanında sizlerin seyahat sebebine ve pasaportuna bağlı olarak değişebilmektedir. Vizenizin çıkış süresi belirtilen tarihten birkaç gün önce ya da birkaç gün sonra çıkabilir. Bütün bu durumlar ve olasılıklar haricinde İtalya vizesinin çıkış süresi 5-10 gün aralığında gerçekleşmektedir. Vizenizin çıkışı ile ilgili daha net ve güncel bilgiye bizlere ulaşarak erişebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemizden gerçekleştirmekte olduğunuz İtalya vize başvurunuz da sizlerde uzman ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti almak ayrıca vize sürecinizde uzman bir ekiple çalışmak için bodrum@eagsv.com Web adresimizden bizleri ziyaret edebilirsiniz ya da +90 252 275 01 04 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Bodrum
S.M. 20/04/20, 10:35 Cevabı Görüntüle
Selamlar ben öğrenci olarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde eğitim görmekteyim. Buradaki okul arkadaşlarımla beraber önümüzdeki yaz için Floransa’ya gitmeyi planlıyoruz. Oradaki köyleri gezeceğiz. Ben Bodrum’da ikamet etmekteyim ve bu schengen vizem olacak. Floransa’da kalacak yer olarak airbnb’den yer bulduk. Yine de otel sunmak zorunda mıyız? İtalya vizesi Bodrum için başvurumu nereden yapmalıyım? Bana şirket sahibi teyzem sponsor olacak. Hazırlamam gereken evraklar ve ödemem gereken ücret hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';