x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 87

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisi olarak İtalya Büyükelçiliği otoritesinde yürütülen vize işlemleri konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri sayfamızda derledik.

İtalya, Türkiye ile sosyal ve kültürel benzerlikleri dolayısıyla turistik ve oturum izni konularında Türk insanının genel olarak tercih ettiği ülkelerden biri olma özelliği taşıyor.

Ciddi turistik ziyaretçi sayısına sahip İtalya; ticari konuda da sunduğu uluslararası anlaşmalarla gerek AB ülkelerinden gerek Asya’dan vize başvurusu alan nadir ülkelerden. İster uzun ister kısa vadeli vize kategorilerinden başvuru yapın vize başvurularında ciddiyetle ele alınması gereken kurallar ve şartlar söz konusu. Size İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara olarak, İtalya’nın vize hususunda yürüttüğü politikayı gerek yasal mevzuatı elimizden geldiğince özetleyerek bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisi danışmanlarımızla, +90 312 963 05 08 numaralı telefon, ankara@eagvs.com mail adresimiz ve canlı destek sistemimizle bizimle iletişime geçebilir,  başvurunuzun en önemli adımı vize kategorinizin doğru seçerek doldurduğunuz başvuru formunuzla birlikte hazırladığımız evraklarla oluşturulan vize dosyanızı Konsolosluğa teslim edebilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizin hizmet verdiği İtalya Vizeleri

 • Turistik Vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Ticari Vize
 • İtalya Interrail Rotası
 • 72 Saatte İtalya Vizesi
 • Oturma İzni
 • İtalya Çalışma İzni
 • Aile Birleşimi Vizesi
 • Vatandaşlık Başvurusu

90 günden kısa seyahatler için uygulanan kısa süreli Schengen Vizesi, turistik, ticari, eğitim, resmi, tedavi ya da ziyaretler için en uygun olan vizedir. Schengen şartlarını uygulayan İtalya aynı zamanda Ulusal Vize başlığında 90 günden fazla süren seyahatler için farklı bir vize statüsünden başvuru almaktadır.

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığı ile yukarıda sunduğumuz vize kategorilerinden size uygun olanı öğrenebilir ve varsa özel durumunuzla alakalı bilgi vererek Konsolosluğun sunduğu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvuru Merkezi, Ankara

Euroasia GVS İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz İtalya Vizesi Başvuru Merkezi, Ankara olarak yetkilendirilen İtalya Büyükelçiliği’nin aldığı vize başvuruları öncesinde danışmanlık tercih eden başvuru sahiplerine evrak hazırlık, vize başvurusu konularında hizmet vermektedir.

Uluslararası bazda, hukuksal ve devlet nezdinde tüm vize işlem kategorilerinin alım ve sonuçlandırma yetkilisi İtalya Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışan Konsolosluklardır. İtalya’nın Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere üç konsolosluk işlem merkezi vardır. Her Konsolosluğun yetki bölgesi de il il ayrılmıştır.

Büyükelçilik tarafından yetkilendirilen bölgelerde farklı konsolosluklar görev yapmaktadır. Ankara Konsolosluğu’nun yetki bölgesi; Ankara başta olmak üzere Adıyaman, Ağrı, Bolu, Hakkari, Nevşehir, Eskişehir, Kütahya, Çankırı, Kahramanmaraş, Kırşehir, Kırıkkale, Kilis, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Van’dır. Bu illerde ikame eden başvuru sahipleri aynı zamanda İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığıyla Konsolosluk işlemlerini yürüte bilmektedirler.

Yeşil, gri, siyah ve kırmızı pasaport sahibiyseniz 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinizi vize almadan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Bordo Pasaport sahibiyseniz, İtalya Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekir. Pasaportunuzda çok girişli ve geçerlilik süresi devam eden bir Schengen damganız bulunuyorsa, İtalya geziniz için bu vize yeterli olacaktır.

İtalya Vizesi Ankara Başvuru Merkezine dair İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizle iletişime geçerek süreç hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ofisimize ankara@eagvs.com adresimizle ya da +90 312 963 05 08 numaralı telefonumuzla ulaşabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvuru İşlemleri

İtalya Vizesi Başvuru İşlemleri seyahat planınızı ve tarihinizi belirledikten sonra yapmanız gereken adımların bütünüdür. Vize kategori seçimi ile başlar eğer onay alırsa pasaportunuzun vize basılı olarak teslimi ile ya da vize reddi ile sonuçlanır.

İtalya seyahatinizin sebebi ve süresi doğrultusunda size uygun olan vize seçimini gerçekleştirerek işleme başlarsınız. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizle iletişime geçerek size en uygun kategoriyi belirleyebilirsiniz. Akabinde kategorinizi karşılayan güncel evrakların toparlanmasına geçer ve başvuru formunuzu da bu süreç içinde doldurarak verdiğiniz bilgileri karşılayan evraklarınızla başvurunuzu yaparsınız. Burada adımlar kolay ve açık görünse de evrakların düzenli, içeriği net ve bilgilerin örtüşmesi gibi vize alımında evrakların hata kabul etmeyen nitelikte hazırlanması gerekmektedir.

Kısa süreli Vize talebinin, seyahat tarihinden asgari üç hafta öncesinden yapılması önerilmektedir. Vizenin incelenerek karara bağlanması ortalama 10 iş günü sürmektedir. Schengen anlaşmasına dahil olan tüm ülke vizelerindeki gibi İtalya vizesi için de parmak izi kaydınızın alınması şarttır 2014’ten sonra alınmış bir Schengen vizeniz varsa, başvuruda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Ancak istisnai durumlarda Konsolosluk standart bir uygulamayı kullanır ve sizi mülakata çağırır, lakin bu çok sık rastlanan bir durum değildir. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanlarımız bu esnada size eşlik edeceklerdir.

İtalya Vizesi Başvuru İşlemleri, standart vize işlemleriyle birebir örtüşüyor gibi görünse de Türkiye ile olan ilişkileri, ticari, kültürel vb. konularda yapılan anlaşmalar ya da güncel diplomatik değişiklikler nedeniyle uygulamada kimi zaman farklılıklar görülebilir.  İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz evrak listenizin oluşturulmasından, vize talebinizin cevaplanmasına kadar hem danışmanlarımızla hem de operasyon ekibimizle yanınızda olacaktır.

İtalya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

İtalya’ya giriş vizelerinin türü, mevzuatı ve şartları İtalyan Devlet yönetiminin yetkilendirdiği kurum olan İtalya Büyükelçiliği tarafından yürütülür. İtalya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır? Sorusunun net karşılığı Büyükelçilik’tir.

İtalya Büyükelçiliği vize başvuruların alınması ve karara bağlanmasında tek otoritedir. Diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi çok başvuru alan Konsolosluklar bu süreci belli bir sistemle zamandan tasarruf ederek alabilmek için dış bağlantı adını verdiğimiz firmalarla çalışırlar. Bu firmalar Konsolosluğun belirlediği kriterleri karşılayan dosyaları alır, randevu sürecini ayarlar ve sizi Konsolosluğa yönlendirir.

İtalya’nın dış bağlantı firması ise VFS Global’dir. Firmanın sürece, evraklarınızın niteliğine ya da vizenizin karara bağlanmasında bir etkisi yoktur. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz bu noktada size danışmanlık hizmeti vermeye başlar; çünkü VFS Global üzerinden ya da Konsolosluktan direk başvuru yapsanız da mühim olan içeriye verilen bilgilerin netliği, doğruluğu, eksiksiz teslim edilişi ve gerçeği karşılıyor oluşudur.

Vize başvurunuzu sadece online rezervasyon servisi ile randevu alarak doğrudan vize başvurusunda da bulunabiliriz.  Prenota On-Line adıyla işlem yapan sistem kayıt alarak çalışmaktadır.

İtalya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır? Kalıbı nitelikli evrak içeriğiyle, örtüşen bilgilerle, her iki ülkenin de yasal mevzuatına hakim danışmanlarla; İtalya yönetiminin yetkilendirilmiş Kurumdan, ikame şehrinizin bağlı olduğu Konsolosluk olarak detaylandırılabilir. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz bu otoriteye hakim danışmanlardan oluşmaktadır. Vize başvurunuzu, Ankara ofisimizle mail ortamından ya da telefon aracılığıyla iletişime geçerek Başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ankara’da Nasıl Alınır?

İtalya vizesi başvurularınız, İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanlarımız aracılığıyla interaktif (online) olarak yapılmaktadır. Ofisimizle İletişim kurmanızla başlayacak süreç standardına uygun olarak yapılarak, vize başvurunuzun cevaplanmasına kadar devam edeceklerdir. 

İtalya vize başvurularınızı yapmadan önce seyahat tarihi ve sebep konusunu netleştirmeniz gerekmektedir. Bilindiği üzere vize kategorileri çeşitlilik arz etmekte ve her bir kategorinin talep edilen evrak bilgisi farklılıklar gösterebilmektedir. Uçak biletinizi ya da otelinizin ücretini ödemeniz gerekmez; lakin rezervasyon bilgilerini paylaşmanız gerekecektir. Bu belgelerin rezervasyon tarihlerini de içermesi gerekmektedir. Vize başvuru sürecinde danışmanınıza açık olun daha önceki seyahatlerinizde vize giriş –çıkış tarihlerinizdeki ihlaller ya da farklı durumlar çözüm konusunda hazırlıklı olmalarını sağlayacaktır.

Vize Başvuru Planı

Euroasia GVS İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz danışmanları, İtalya vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için kısa bir plan sunar. Planı takip ederek ve danışmanlarımızdan bilgi alarak vize alımınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara telefonlarımıza 0312 963 05 08, ankara@eagvs.com adresine telefon numaralarınızı yönlendirin.
 • İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizden işleminize atanan danışmanınızın sorularını cevaplayın.
 • Size yönlendirilen maildeki evrakları hazırlayın.
 • Gerçek durumunuzu açık olarak beyan eden evraklarınızı kargo, kurye ya da şahsen ofisimize iletin.
 • Biometrik kaydınız yok ise sizin için, size uygun belirlenen randevu tarihinde Ankara Konsolosluğu’nda bulunarak biometrik verilerinizi kayda aldırın.
 • Başvurunuza dair tüm bilgileri İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanınıza ulaşarak edinin ve süreç tamamlandığında pasaportunuzu ofisimizden ya da kargo/kurye olarak teslim alın.

İtalya Vizesi VFS Global Ankara

İtalya Vizesi VFS Global Ankara İtalya Büyükelçiliği’nin dış bağlantı firması olarak anlaşma yaptığı sistemsel düzeni sağlayan aracı kuruluştur.

Vize işlemleri bilindiği üzere karar verici merci için başvuruların yoğun, düzensiz ve iş yükünün aşırı yoğun seyrettiği durumlarda şikayet merkezi konumunu almaktadır. Çoğu dünya ülkesi bu karmaşıklığın önüne geçmek için dış bağlantı firmaları, akredite kurumlar ya da acentelerle iş birliğine girmişlerdir. Vize işlemlerinde evrak yoğunluğu ve trafiği sürekliliğinin o kadar daha yoğun olduğu ülkelerde anlaşmalı kurumlar da bir alt yüklenici ile iş birliği yapmak zorunda kalmışlardır. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz de bu sürece dahil olarak vize başvuru sahiplerini yönlendirme görevini üstlenmiştir.

Siz başvurunuzu ister İtalya’nın yönlendirdiği firmadan ister Konsolosluk aracılığıyla interaktif olarak yapın sonucunuzu değiştiren Konsolosluk işlemine giren dosyanızın tam, eksiksiz ve gerçeği yansıtır olmasıdır. Karar veren Büyükelçiliktir ve tüm uluslararası otoriteler gibi katı kurallara, şartlara ve uygulamalara sahiptir. Evraklara, sürece, kurum ve kuruluşlara, güncel durumlara hakimiyetinizin olmaması ne yazık ki vize alımlarında sorun oluşturmakta, olası onaylanabilir vizeniz bilgi eksikliği sebebiyle onay almamaktadır.

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizin amacı; vize başvurunuzun onay almasını sağlamaktır. Bu sonucu alabilmek adına işinde ehil danışmanlarla çalışır ve yüksek memnuniyet için her anınızda size eşlik eder. İtalya Vizesi VFS Global Ankara üzerinden yapacağınız başvurular için de bu hassasiyet bakidir. Vize başvurunuzun her durumuna hakim adım atmak için ofisimize ulaşın.

İtalya Vizesi Başvuru Ücreti 2023

İtalya Vizesi Başvuru Ücreti 2023 tarifesi İtalya Büyükelçiliği sitesinde belirtilmiştir. Vize kategorinizin seçimine özel olarak belirlenen durumunuza ya da uluslararası vize anlaşmalarına göre değişkenlik gösterebilir.

İtalya vizesi Ankara başvuru ücreti başlığına dahil olmayan ek ücretler de söz konusudur. VFS Global için ödenecek ek hizmet bedeli bunlardan biridir. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizi arayarak ya da mail ortamında kategorinize ve taleplerinize ait vize hesaplamanızı yaptırabilirsiniz.

Vize talebinin harç bedeli, vize talebinin başvurusu sırasında Türk Lirası cinsinden ve nakit olarak ödenecektir. Standart bir Schengen Turistik, Aile ziyareti gibi 90 günü aşmayan vize kategorisi için 80 Euro ücret ödenmelidir. Yaş, gidiş sebebiniz, mesleğiniz, özel standartlara dahil oluşunuz ve vizenizin süresi harç bedellerinizi etkileyecektir.

Vizeniz Ret Aldığında

Söz konusu ücretlerin verildiğine ya da yatırıldığına dair belge evraklarınızın arasında, dosyanızda bulunmalıdır. Aksi takdirde dosyanız işlem görmez. Ayrıca vizeniz olumlu sonuçlanmayıp ret aldığında ya da başvurunuzdan vazgeçtiğinizde ödemesini yaptığınız vize harçları ve hizmet bedellerinin iadesi mümkün değildir. İtiraz edemezsiniz, hak arayışınız kapalıdır. Ret sonrası konuya ilişkin çözümü gerçekleştirerek başvuruyu 1 gün sonra dahi yapsanız aynı süreci yinelemek, vize harç ve hizmet bedellerini ödemek zorundasınız.

İtalya Vizesi Başvurusu Ankara ofisimiz vizenizin başvuru sürecine geçmeden önce İtalya Vizesi Başvuru Ücreti 2023 tarifesini, hizmet bedellerini ve isteğe bağlı ek ödemeleri hesap ederek size bildirecektir.

İtalya Büyükelçiliği Ankara

İtalya Büyükelçiliği Ankara  İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkileri pekiştirmek amacıyla Bürokrasinin de başkenti olan Ankara’da konumlandırılmıştır.

Ankara’dan yapılan işlemlerin yanında İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Konsolosluğu da vize işlemlerini söz konusu bölgelerdeki yetki noktalarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

İtalya Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk birimi vasıtasıyla görev alanına giren bölgede yerleşimi olan İtalyan ve Türk vatandaşlığı bulunan kişilere konsolosluk hizmeti sunmaktadır.

İtalya vizesi Ankara Konsolosluk ofisi

 • Pazartesi -  Perşembe arası 09.00 -17:00
 • Cuma 09.00 -16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İş günleri dışında sayılan her iki ülkenin resmi tatilleri ya da güvenlik, toplum sağlığı gibi sebeplerle kapalı olduğu günlerin muhakkak başvurunuz öncesi öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde seyahat zamanınızı değiştirmeniz ve evraklarınızı yeniden güncellemeniz gerekebilir.Lütfen, İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanlarımızdan bilgi alın.
 • İtalya Büyükelçiliği Ankara vize başvurusunun öngörülen seyahat tarihinden en az üç hafta öncesinden yapılmasını önermektedir. Standart bir turistik vize işleminin tamamlanması ortalama 10 gün sürmektedir.

Yeni Sistem E@pplication

Vize başvurularını anlaşmalı aracı firma aracılığıyla yapmak istemeyen başvuru sahipleri için yeni sistem  E@pplication randevu alım yönergesini devreye sokmuştur. Şu an için isteğe bağlı bir uygulamadır. Bu sistemde başvuru formu çıktısı alınarak doldurulur, ıslak imzalı olarak, diğer evraklar ile birlikte elektronik ortamdan değil elden teslim edilir özelliktedir. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ekibimiz her iki başvuru ve randevu sistemiyle etkin olarak çalışmaktadır.

İtalya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?

Eagvs İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara Çağrı Merkezimizin en çok cevaplandırdığı sorulardan biri de İtalya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? Sorusudur. Spesifik şartlara bağlı olan vize başvuru ve işlem süresi kalacağınız süre, vize kategorinize göre değişebilmektedir. Sadece başvuru sürecinden sonraki değerlendirme sürecine bakarak seyahat planı yapmak yanlış olur. Evraklarınızın hazırlık süreci de bu sürece dahil edilmeli sonra seyahat planı yapılmalıdır.

İtalya 72 saatte alınan vip bir vize türünü hizmete almıştır. Standart vize süreci ortalama 10 gün sürerken bu vize kategorisi ile kısa sürede seyahat planlaması yapabilir ve yola çıkabilirsiniz.

Acil İtalya Vizesi için

 • İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizden Acil İtalya vizesi için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenebilir,
 • Uygulama için uyumlu olup olmadığınızı sorabilir, uygunsanız,
 • Gereken belgeleri bize kargo, kurye ya da ofiste elden ulaştırarak tamamlayabilirsiniz.

İtalya vizesi Ankara çıkma süresi aynı zamanda ulusal vize kategorisi için de değişkenlik göstermektedir. Süreci her vize kategorisinde efektif kullanmak adına belirtilen zaman aralıklarından daha önce hareket etmeniz seyahatinizin gecikmesi, ertelenmesi hususunda sizi koruyacaktır. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz her vize başvuru sahibinin İtalya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? Sorusuna en kısa sürede evrakların hazırlanması olarak cevaplayabilir. Çünkü süreç bellidir; çıkış süreci ancak doğru başvuru yapıldığında kısalacaktır. Seyahat tarihinizi belirlediyseniz bize ofisimizden ya da Canlı Destek sistemimizden ulaşın.

Ankara İtalya Vizesi Başvuru Formu

Ankara İtalya Vizesi Başvuru Formu mutlak suretle doldurularak imzalı olarak teslim edilmesi gereken ana evraktır. Diğer tüm evrak ve belgeleriniz başvuru formunuzun içeriğiyle bağlantılıdır.

Başvuru Formu öncelikle vize kategorinizi belirlemek amacıyla size belli sorular sorar ve bu soruların devamında karşınıza bu bilgilerinizle örtüşecek evrak listesini temin etmenizi ister. Bu nedenle Başvuru Formunuzda yazan, işaretlediğiniz ya da açıklamasını yaptığınız her şeyden sorumlu olursunuz. Sahte, yanlış ya da güven teşkil etmeyen beyanlarda bulunursanız evraklarınız eksiksiz olsa da sonuç olumsuz olacaktır.

Başvuru Formunuzu Teyit Edin
İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizi arayarak Başvuru Formunuzu teyit edin. Başvurunuz işleme alındığında verdiğiniz her bilgi, beyan ve ibraz tek tek incelenmekte ve şüpheli bir durum ya da beyan ile karşılaşıldığında direk olumsuz yanıt verilmektedir.

Yaş, kategori, sınıf, zümre ne olursa olsun İtalya topraklarını ziyaret edecek her birey bu formu doldurmak ve imzalamak zorundadır. Başvuru Formu ve forma bağlı her evrak, ek belge ve alternatif ibrazlardan şahsen siz sorumlu tutulacaksınız. Bu sebeple İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanlarımıza açık ve net bilgi vermeye özen göstermelisiniz. Yanlış verdiğiniz ya da sahte belge ile işlem yapmaya çalıştığınız takdirde ofisimiz sorumluluk kabul etmeyecek ve vize sürecinizi takip etmeyecektir.

Ankara İtalya Vizesi Başvuru Formu’na buradan ulaşabilir, aklınıza takılan ve sormak istediğiniz her soru için İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz danışmanlarını arayabilirsiniz. Hazırladığınız her evrak uzmanlarımız tarafından hassasiyetle kontrol edilerek bir sorun yaşanması durumunda çözümleme önerisi tarafınıza sunulacaktır.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar, Ankara

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar, Ankara Başvuru formunun doldurulmasını takiben vize kategorinize göre belirlenecektir.

İtalya vizesi gereken belgeler ofisimiz İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara aracılığıyla öğrenilerek vize başvurunuz için en önemli adımlarından birine daha geçmiş olursunuz.

Her vize kategorisinin kendine has özellik ve nitelikte evrakları olmakla birlikte her başvuru sahibinin dosyasında olması gereken genel belgeler mevcuttur.

Standart bir İtalyan Vizesinde istenen genel belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Biometrik Parmak İzi kaydı
 • İkamet Kaydı
 • Başvuru Formu
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kaydı
 • Seyahat Sağlık Sigortası Evrakı
 • Davet Mektubu
 • Vize Dilekçesi  (Turistik- Ticari)
 • Seyahat planınızı belgeleyen rezervasyon evrakları
 • Mali Belgeler

Vize kategorinizin karşıladığı mali belgeler değişkenlik göstermektedir. Çalışan, işveren ve hatta işsiz olmanız belgelendirilmenizin farklı yapılacağının göstergesidir. Emekli, çiftçi, şoför, gemi işçisi, öğrenci gibi farklı statüdeki başvuru sahipleri İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığıyla kendilerine uygun evrak listesini temin edebilirler. Danışmanlarımızın yönelttiği sorulara cevap vererek vize kategorinizin doğruluğunu da teyit edebilirsiniz.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar, Ankara başlığında alınan her evrak sizin Türkiye vatandaşı olarak mali, ailevi, iş durumundan bağlılığınızı ve İtalya’da seyahat süresince maddi kaygı yaşamamanıza yönelik tedbir belgeleridir. Elbette güvenlik konusunda da incele yapılmaktadır. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığıyla edindiğiniz evrak listesini danışmanlarımızla tamamlayarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ankara İtalya Vizesi Ret

Ankara İtalya Vizesi Ret karşılaşmanızı her ne kadar istemesek de olası bir durumdur. Vize ret mektubunuz/belgeniz size ulaştığında İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara danışmanlarımızla mektubun içeriğini paylaşarak hemen çözüm sağlayarak en kısa sürede yeni bir başvuru olanağına sahip olabilirsiniz. Lakin önceden ödediğiniz tüm vize ücretleri, başvuru merkezi hizmet bedeli yanacak, tüm ödemeleri yinelemek ve tarihi geçen evraklarınızı da yenilemek zorunda kalacaksınız.

Vize reddi genel anlamda Konsolosluğa verilen dosyanın eksik, yanlış, güncelliğini yitirmiş ve benzeri aslında dikkatle organize edildiğinde vize reddine sebep olmayacak hatalardan kaynaklanmaktadır. Ankara İtalya Vizesi Ret elbette ciddi durumların söz konusu olduğu anlarda da verilmektedir. Terör, toplum sağlığı, güvenlik gibi başlıklar geri dönüşü olmayan ret sebepleridir.

İtalya Vizesi Genel Ret Başlıkları

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz İtalya Vizesi genel ret başlıklarını sizin için sıraladı:

 • Belgeleriniz sahte, eksik, güncel ya da net değilse
 • 26 Ülkenin onayladığı Schengen şartlarını uygulayan ülkelere giriş yasağınız varsa
 • Seyahatiniz bittiğinde geri döneceğinizi kanıtlayamıyorsanız
 • Mali gücünüz, bütçeniz yeterli değilse
 • Daha önceki vize alımlarınızda herhangi bir koşulla vize ihlali yaptıysanız
 • Toplum sağlığı ve güvenliği konusunda tehlike oluşturduğunuz düşünülüyorsa
 • Ankara İtalya Vizesi Ret belgesini alırsınız. İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz ret mektubunuzu danışmanlarımızla paylaştığınızda muhakkak size uygun bir çözüm yolu sunacaktır. Siz yeter ki danışmanınıza açık ve güvenilir bilgiler verin gerisi bizim uzmanlık alanımız.

Ankara İtalya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara İtalya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası her ziyaretçinin evrakları arasında olması gereken ve sizi yabancı olduğunuz bir ülkede güvende tutan bir poliçedir.

Schengen şartlarını uygulayan tüm ülke temsilcilikleri tarafından istenen bu belge ziyaretiniz süresini kapsamalı, en az 30.000 Euro teminatı olmalı ve yaş sınırı olmamalıdır. Bu şartları taşımayan poliçeler Konsolosluk vize işlemlerinde geçersiz sayılacaktır.

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimiz şartlarınıza uygun Ankara İtalya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortasını belirler, teklifleri inceler ve en uygun paket üzerinden size öneride bulunur. Dilerseniz paketinize ek güvenceler tanımlatabilir hatta bagajınızı bile sigorta kapsamına aldırabilirsiniz.

İtalya bir çok konuda ziyaretçisini memnun eden topraklara sahip, kültürel dokusunu kaybetmemiş nadir ülkelerden biridir. İtalya seyahat planınıza başladığınız andan itibaren seyahat sürecinizi etkilemeyecek doğru, açık ve güvenilir bir danışman firmayla yola çıkmanız sizin için faydalı olacaktır. Aksiliklerden uzak Ankara İtalya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası’na ihtiyaç duymadığınız vize alımlarınızda sıkıntı yaşamadığınız nice güzel seyahatler için İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara ofisimizle tanışın.

Euroasia GVS İtalya Vize Başvuru, Ankara Ofisi

Adres

Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA

Telefon

+90 312 963 05 08

E-Posta

ankara@eagvs.com

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Ankara
D.Ö. 16/04/20, 11:01 Cevabı Görüntüle
Ben Ankara’da ikamet etmekteyim. İtalya vizesi Ankara üzerinden almamda yardımcı olur musunuz? Emekliyim, tapularım mevcut maddi imkanlarım yeterli. Hazırlamam gereken evraklara dair bilgi verir misiniz? İlk vize başvurum olacak daha önce hiç vize almadım. Yeşil pasaportu olan arkadaşım ile birlikte seyahat edeceğim, kendisi vize almak zorunda değilmiş, pasaportumu yeni çıkarttım. Haziran ayı için seyahat planlıyoruz. Teşekkür ederim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';