x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 87

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvurusu, Ankara

Merhaba İtalya seyahati başvurusu gerçekleştirmek isteyen değerli ziyaretçimiz, EAGVS (Euroasia Global Visa Services) Ankara şubesi aracılığıyla, gerçekleştirmeyi planladığınız İtalya Schengen vize başvurusu için izlemeniz gereken adımların bilginize sunulduğu sayfamıza hoş geldiniz.

İtalya Schengen vize başvurularına dair Ankara şubesi ile iletişime geçmek için ankara@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 (312) 963 04 87 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz

Bu yazıda sizlere Ankara Şubesi olarak Ankara ile birlikte Çankırı, Kütahya, Bolu, Nevşehir, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale gibi yakın illerden de başvurabileceğiniz İtalya Schengen vizesi için gereken tüm bilgileri derledik.

İtalya Vizesi Kimler İçin Gereklidir, Ankara

İtalya seyahatiniz için başvuruda bulunmanız gereken vize Schengen vizesidir. Pasaportunuzda çok girişli ve geçerlilik süresi devam eden bir Schengen vizeniz bulunuyorsa, İtalya geziniz için bu vize yeterlidir. Fakat Hususi(yeşil) pasaport, Hizmet(gri) pasaport veya Diplomatik (siyah ve kırmızı) pasaport sahibiyseniz 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinizi vize almadan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibiyseniz, ülkeye seyahat edebilmek için İtalya Schengen vizesine başvuru yapmanız gerekir.  

Peki İtalya Vize Başvurusu için izlemeniz gereken adımlar nelerdir?

İlk olarak hangi kategoriden başvuru yapacağınızı belirlemeniz gerekir. İtalya seyahatinizin amacı ve süresi doğrultusunda:

İtalya kısa süreli vize (Schengen Vizesi):  Resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi veya ziyaret amaçlarıyla, maksimum 90 gün sınırıyla İtalya’ya giriş yapmak isteyen ziyaretçiler İtalya vize başvurusunu bu kategoride gerçekleştirmelidir.
İtalya uzun süreli vize (Ulusal Vize): İtalya’da kesintisiz olarak 90 günden fazla kalması gereken kişilere oturma izni amaçlı verilen vizedir.

İtalya Vizesi İçin Almam Gereken Belgeler Nelerdir? Ankara

Ankara’dan yapacağınız İtalya Schengen vize başvurusu için gerekli adımları sizler için derledik:

 • Seyahat amacının kararlaştırılması: Daha önce belirtildiği üzere hangi kategori altında vize başvurusu yapılması gerektiği (turistik, ticari, vb.) uzmanlarımız ile kararlaştırarak belirlenir.
 • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Belirlediğiniz ziyaret kategorisi, ülkede kalacağınız süre ve mesleki bilgilerinize göre konsolosluk tarafından talep edilen evraklar sizlerin bilgisine uzmanlarımız tarafından sunulur. Bu aşamada hangi belgeyi nereden, nasıl alacağınız konusunda bizler tarafından bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi belgeleri ofisimizde kısa sürede edinebilirsiniz.
 • Belgelerin Kontrolü ve İncelenmesi: Hazırladığınız her bir evrak uzmanlarımız tarafından titizlikle kontrol edilir ve olası bir sorun yaşanması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu sayede başvuru sürecinde oluşabilecek problemlerin önüne geçilir.
 • İtalya Vizesi Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk tarafından istenen ilk ve en önemli belgelerden biri olan başvuru formu, uzmanlarımız tarafından özenle doldurulur. İstenen tüm bilgiler girilerek formunuz hazırlanır. Bu aşamada sadece hazırlanan formu imzalamakla yükümlü olursunuz.
 • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için ilk olarak başvuru ücretini ödemeniz gereklidir. Başvuru ücretin konsolosluk harcı, aracı kurum ücreti ve hizmet bedelimizi kapsar. Konsolosluk ücreti başvurduğunuz kategoriye göre değişiklik gösterebilir. Fiyat bilgisi ve teklifleriniz için yetkililerimizle görüşmeniz gerekir.
 • Randevunuzun Alınması: Müşteri temsilcimiz sizinle görüşerek en kısa sürede randevunuzu alır.
 • Dosya ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan 12 yaş üzeri bireyler parmak izi vermek zorundadır. Bu adımda yetkili temsilcimiz sizi karşılar ve eşlik eder. Parmak izi verilmesi işlemi kısa sürede tamamlanır.
 • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvuru Takibi: Bu süreç ortalama olarak 7-10 iş günü sürer. Dosyanızın işleme alınma tarihinden sonra dilediğiniz zaman temsilcimizle görüşerek dosyanızın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • Pasaportunuzun Teslimi: İtalya vize başvurunuzun sonuçlanması halinde yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve size bilgi verirler. Pasaportunuzu isteğe göre şubemizden veya kargo/kurye aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

 
İtalya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmam Gerekir Mi, Ankara

Schengen bölgesine dahil olan tüm ülke vizelerinde olduğu gibi İtalya Scengen vizesi içinde parmak izinizin alınması şarttır. Eğer 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz varsa, daha önce verdiğiniz parmak izi ortak bilgi sisteminde (VIS) bulunduğu için tekrar şahsen gelip parmak izi vermeniz gerekmemektedir.

Tersi bir durum varsa, 12 yaşından büyük her bireyin ve önceden herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin İtalya vize başvurusu yapabilmesi için, şahsen başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi gerekir. Danışmanlık hizmetimize dahil olarak size temsilcimiz eşlik eder. Böylece hızlı ve sorunsuz bir şekilde işleminizi tamamlarsınız.

Bunun dışında, konsolosluk talebi ile başvuru sahibi mülakata çağrılabilir. Bu standart bir uygulamadır fakat nadir yaşanan bir durumdur.

İtalya Vize Başvuruları Nereye Yapılır, Ankara

İtalya Schengen vize başvuruları, yetkisi olan aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirilebilir. İkame edilen bölgelere bağlı olarak görev alanlarına göre ilgili konsolosluklarca değerlendirilmektedir. Şubemizin hizmet verdiği bölgeler için İtalya vize başvuruları, İtalya Ankara Başkonsolosluğu tarafından karara bağlanır. 

İtalya Vize Başvuru Formu, Ankara 

Vize başvurunuz esnasında en önemli belgelerden biri olan başvuru formunuz, dosya hazırlık aşamasında çevrimiçi olarak doldurulur ve sonrasında çıktı alınarak belgeleriniz arasına yerleştirilir. Bu aşama son derece önemlidir çünkü form doldurma sırasında yapılacak bir eksiklik veya hatalı doldurma başvurunuzun gecikmesine, hatta iptal olmasına sebep olabilir. Bu nedenle yetkililerimiz titizlikle çalışarak bu aşamayı tamamlar.

İtalya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

İtalya Vizesi Ne Sürede Çıkar, Ankara

İtalya vizesi başvuruları genellikle 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. İtalya için “Ekspres İtalya Vizesi” uygulaması bulunur. Bu uygulama ile vizenizi daha kısa sürede alabilirsiniz.

İtalya Ekspres Vize Nedir, Ankara 

İtalya’ya acil seyahat etmeniz gereken durumlarda bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde İtalya vizenizi 72 saat içinde temin edebilirsiniz.

Acil İtalya Vizesi için Yapmanız Gerekenler Nelerdir? 

 1. Hangi evrakların gerekli olduğunu, uygulamayı kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. 
 2. Gereken belgeleri bize ulaştırın. Bu işlemi ofisimizi ziyaret ederek veya kurye vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Acil İtalya vize başvurusu randevu işlemlerinizi, yetkililerimiz olabildiğince hızlı bir biçimde tamamlar ve size gerekli bilgilendirme yapılır.
 4. Vize başvurunuz karara bağlandığında pasaportunuz size kargo aracılığı ile hızlı şekilde gönderilir.

İtalya Vize Başvurularınızda Neden Euroasia GVS’yi Tercih Etmelisiniz?

 • En Yeni ve En Doğru Bilgilendirme ile İlerlersiniz: Birlikte çalıştığımız uzmanlar belli bölgelere ve ülkelere göre hizmet verirler. Tüm güncel durumlardan haberdar olan uzman ekibimiz, sorunlarla karşılaşmanızın önüne geçer. 
 • Maddi Açıdan Tasarruf Edersiniz: Kurumumuz sizler için sağladığı profesyonel hizmeti rekabetçi fiyatlar ile destekler. Başvuru süreci esnasında yapacağınız tüm masraflardan (yol, belge çoğaltma vb.) kurtulur, zaman ve para kaybı olmadan başvurunuzu gerçekleştirirsiniz
 • Eksik ya da Fazla Belge Hazırlama: Ülke uzmanlarımız, gereken tüm evrakları sizler için en doğru biçimde listelerler. Böylelikle, vize başvuru değerlendirilmesi esnasında gereksiz yere zaman kaybetmemeniz sağlanır. Ayrıca eksik veya yanlış hazırlanmış evraklar için endişelenmezsiniz.
 • Konforunuz Bizim İçin Önemlidir: Belgeleri kurye ile teslim alır ve pasaport teslimini kurye ile yaparız. Vize başvuru sürecinizi bizleri arayarak takip edebilirsiniz. Tüm işleri sizler adına yürütmeye çalışır, böylece sizleri yormayız.
 • Zamandan ve Zahmetten Tasarruf Edersiniz: Uzmanlarımız sizler için tüm belge ve evrakları hazırlar, gerekli bilgileri edinir ve size iletir. Randevunuzu sizin için en uygun zamana alınır ve parmak izi uygulamaları esnasında, sizlere eşlik edilir böylelikle işlemleriniz kolaylıkla halledilir. 
 • Vize Başvurusunun Olumlu Sonuçlanma İhtimali Artar: Devamlı olarak vize başvurusu gerçekleştiren, alanında uzmanlaşmış ekibimiz, konsoloslukların onaylayacağı bir vize başvurusunu kolaylıkla hazırlar.
 • Sürece Dahil Olursunuz: Hiçbir zahmete katlanmadan başvuru sürecine dahil olursunuz. Başvuru süresince yetkililerimiz tarafından tüm detaylarla ilgili bilgilendirilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizlere ulaşarak vize başvuru süreciniz ile ilgili sorularınızı sorabilir, taleplerinizi iletebilirsiniz.
 • VIP Hizmetlerimizden Faydalanırsınız: Hususi gereksinimleri olan müşterilerimiz için özel hizmetlerimiz bulunur. Siz değerli müşterilerimizin her sorunuyla ilgili bir çözümümüz vardır. Adresten belge alımı, geç saatlerde belge/pasaport teslimi, Havalimanı/Otel transferleri gibi çok sayıda opsiyonumuz arasında sizin için mutlaka bir çözümümüz bulunur.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle  +90 (312) 963 04 87 numaralı telefonumuzdan veya ankara@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES