x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services ayrıcalıkları ile İtalya vize başvurusu hakkında gerekli bütün bilgilere ulaşıp başvuru sürecinizi görebileceğiniz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfa devamında, İtalya yolculuğunuz için gerekli olan Vize başvurunuzda İzmir ilimiz en başta olacak şekilde İzmir Buca, Karabağlar, Bornova, Konak, Karşıyaka, Bayraklı, Çiğli, Torbalı, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Urla, Narlıdere, Dikili, Kiraz, Seferihisar, Çeşme, Bayındır, Selçuk, Foça, Güzelbahçe, Kınık, Beydağ, Karaburun ilçeleri ve Balıkesir,‌ ‌Manisa‌ ‌ve‌ ‌Aydın‌ gibi İzmirin çevre illerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bizlere ulaştığınız takdir de vize başvurunuzun her aşamasında sizlerin yanında oluruz ve İtalya vize başvurunuzu sizler için biz yaparız. İtalya vize başvurusu hakkında en detaylı, net ve güncel bilgileri de sayfamızın ilerleyen kısmında bulabilirsiniz.

İtalya vize başvurusu dahilinde daha fazla bilgiye güncel ve birebir bir şekilde ulaşabilmek için  +90 232 335 03 72 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz veya izmir@eagvs.com Web adresinden bizleri ziyaret edebilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

180 Gün içinde 90 gün konaklamalı vizelerde Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya yolculukları için vize almak durumunda değillerdir. Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise İtalya seyahatleri gereğince vize almak zorundadır. Ek olarak, son 59 ay içinde Schengen vizesi almışsanız ve konaklama süreniz yeterli ise İtalya'ya gidebilmek için tekrar vize almanıza gerek yoktur.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

İtalya vize başvurusu için gereken evraklar, Seyahat edecek yani vize alacak kişinin pasaportuna, seyahat nedenine ve mesleki durumuna bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Vize başvuru evraklarınızın tamamı aşağıda verilen vize maddeleri içerisinde bulunmaktadır. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi İtalya seyahatinize yani gidiş nedeninize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi açısından oldukça önemlidir. İtalya vize başvurunuz hakkında daha fazla bilgiye maddeler içinden ulaşabilirsiniz.

Vize başvurunuz için daha güncel bilgilere daha kolay bir şekilde ulaşabilmek için +90 232 335 03 72  numaralı telefondan ya da izmir@eagvs.com Web adresinden bizlere ulaşabilir İtalya vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? İzmir

İtalya vizesi Schengen vizesi kapsamında bir vizedir. İtalya vize başvurusu için gerekli olan tüm evrak, belge ve formlar ayrıca vize başvuru sürecinde geçireceği prosedürlerin tamamı kişiye, konsolosluğa ve o dönemde ki vize prosedürlerine bağlıdır. Vize başvurunuz da gerekli bütün bilgi ve prosedürler aşağıda başlıklar altında güncel ve detaylı olarak mevcuttur. İtalya vize başvurunuzun her adımında sizlerin yanında olmamız için +90 232 335 03 72 numaralı telefonumuzdan veya izmir@eagvs.com Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vize başvurunuz için gereken belgeler sizlerin seyahat durumuna, pasaportuna ve mesleki durumuna bağlı olarak farklılık yaşayabilmektedir. Vize başvurunuzda hazırlamanız gerekli olan belgeler belirtilen durumlar neticesinde belirlenir. Vize başvuru belgelerinizi öğrenmek için EAGVS ofislerimize gelebilir veya bize telefon ve Web adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Vize belgelerinizi hazırlamanız esnasında uzmanlarımız sizlere her adımda yardım edeceklerdir. Vize başvuru belgeleriniz hazır olduğunda belgelerinizi bize teslim etmeniz gerekir ki hem kontrolünüzü yapalım hem de vize başvurunuzu. Belgelerinizi dilerseniz size en yakın olan ofisimize getirebilir ve uzmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz dilerseniz de kargo aracılığı ile hazırladığınız belgeleri bizlere gönderebilirsiniz. Vize belgeleriniz başvuru sürecinizde bir sorun çıkmaması başvuru sonucunuzun olumsuz olmaması için uzmanlarımız tarafından kontrol edilirler. Kontroller sonrası sizlerin de onayı ve bilgisi doğrultusunda İtalya vize başvurunuz gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya vize başvuru ücreti başvuru yapan bireyin gidiş nedenine ve pasaportuna göre ayrıca o dönemdeki vize ücretlerine göre değişebilmektedir. Vize başvuru ücretinizi EAGVS ofislerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize ücretinizin ödemesini EFT/ havale yoluyla güvenle yapabileceğiniz gibi EAGVS ofislerimize gelerek nakit ya da kredi kartı ile vize ücretinizin ödemesini yapabilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: İtalya vize başvurusu gerçekleştirmekte olan ve daha önce Schengen vizesi almış olan kişiler bu aşamada biyometrik veri sunumunda bulunmayabilirler. Ancak 12 yaş ve üzeri vize başvurusunda bulunan tüm bireyler İtalya vize başvurularında veri sunumu gerçekleştirmek durumunda olabilirler. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almışsanız veri sunumunda bulunmayabilirsiniz.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya vize başvurunuzun bı kısmında vize başvurunuzun sonuç alma süreci devreye giriyor. Vize başvurunuzun sonuçlanması EAGVS uzmanlarımız tarafından günlük ve rutin olarak takip edilmektedir. Vize başvurunuzun sonucu olumlu ise pasaportunuzu teslim alabilmek için isterseniz EAGVS şubelerimizden birine gelebilirsiniz istersenizde adresinize kargo ile pasaportunuzu göndermemizi talep edebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services İzmir şubemizden gerçekleştirmekte olduğunuz İtalya vize başvurunuzun adımları yukarıda belirtilmiştir. Daha fazla bilgi edinebilmek ve danışmanlık hizmetimizden yararlanabilmek için izmir@eagvs.com Web adresimizden bizleri ziyaret edebilirsiniz ya da +90 232 335 03 72 numaralı telefondan bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi, İzmir

Vize alımlarının veri sunumu prosedüründe kişiler çoğunlukla konsolosluklarda veri sunumunda bulunmak zorundalardır. İtalya vize başvurusunda daha önce Schengen vizesi almışsanız ve yeterlilik süreniz devam ediyorsa veri sunumunda bulunmayabilirsiniz. Ancak belirtilen durumlar dışında konsoloslukta şahsen bulunarak veri sunumu gerçekleştirmek durumunda olabilirsiniz. Ayrıca İtalya seyahatiniz için alacağınız Schengen vizesinde konsolosluk sizleri mülakata çağırma bilmektedir.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? İzmir

İtalya vizesi konsoloslukların yoğunluk durumuna ve tatil günlerine bağlı çıkabileceği gibi vize alacak kişinin seyahat nedeni ve pasaportu çıkış süresini etkileyebilen durumlardır. İtalya vizesinin çıkışı aksi durumlar dışında 5-10 gün aralığında olup vize çıkışınız herhangi durumlar eşiğinde belirtilen tarihten farklı bir tarihte çıkabilir. Vizenizin çıkışı ile ilgili daha net bilgilere bizlerle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

İtalya vize başvurunuz için kaliteli bir destek ve hizmet almak, vize başvuru detaylarından haber almak için +90 232 335 03 72 numaralı telefon hattımızdan veya izmir@eagvs.com Web sitemizden bizlerle bağlantı kurabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi İzmir
o. uyuk 18/11/18, 23:43 Cevabı Görüntüle
iyi çalışamlar, İtalya vizesi izmir için başvuru yapacağım tahmini tarih mart ayında gideceğiz. Seyahat 7 - 10 gün arasını kapsamaktadır. İzmir'de vergi mükellefi durumundayım. Bankalarla ilgili her hangi bir sıkıntım bulunmamaktadır. Daha önce herhangi bir ülkeye seyahat etmedim
Vize almada bir sıkıntı yaşar mıyım?