x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Hakkında Sorular & Yorumlar

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

İtalya Vize Başvurusu 2023
M.G 28/10/23, 12:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba İtalya’ya Ocak ayında turistik olarak seyahat planım var. İtalya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. İstanbul’da Freelancer çalışıyorum. Kripto uzmanıyım. SGK yok, ancak banka yüksek miktar bakiyem ve kendime ait arabam ve evim mevcuttur. Yaptığım işle ilgili doküman sunamıyorum bir problem olur mu? İtalya vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Ben turistik vize başvurusu yaparken ne gibi belgeler sunabilirim ve nasıl bir başvuru yapabilirim? Bana destek ve danışmanlık verirseniz çok sevinir. İyi çalışmalar.
İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023
K.H. 23/10/23, 17:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba Şubat ayında annem ile birlikte 1 haftalık İtalya gezisi planlıyoruz. Annem emekli öğretmen yeşil pasaportu var. Bende kamuda öğretmenlik yapıyorum. Ancak yeşil pasaporta hak kazanamadım. Ben ve annem İtalya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sizlerden danışmanlık almak istiyoruz.
İtalya Ticari Vize Nasıl Alınır?
O.M. 23/10/23, 17:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba Bursa’da Tekstil üzerine firmam var. İtalya’daki bir firma ile iş anlaşması imzalamak için Milano’ya gitmem gerekiyor. Daha önce İtalya’ya turistik olarak bir turla gitmiştim. Tüm işlemlerle tur şirketi ilgilenmişti. İtalya ticari vize nasıl alınır? Hangi evraklar gerekli? İtalya’daki şirketten istemem gereken evraklar var mı? Bu konu hakkında sizden danışmanlık almak istiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.
İtalya Turistik Vize 2021
S.T. 15/01/21, 13:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben Mayıs ayında Roma ve Venedik'e seyahat etmek istiyorum. Seyahatim sırasında tüm masrafları kendim karşılayacağım. Seyahatim ortalama 10 gün sürecek, bu durumda banka hesabımda bulunması gereken para nedir? İtalya turistik vize 2021 yılı için konsolosluk harcı ne kadar? Ben geçici otel ve uçak rezervasyonları ile başvuru dosyamı hazırlayacağıma göre bunları satın almadığımdan dolayı ret alır mıyım? Ben ilkokul öğretmeni olarak kamuda görevliyim. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Şu an pandemi vesilesi ile başvuru yapılamıyor ama ben son aşı gelişmelerinden sonra açılacağını düşünüyorum. Başvurumu seyahatimden ne kadar zaman önce yapmalıyım? Detaylı dönüşlerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.
İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021
H.E. 14/01/21, 14:21 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İtalya vizesi için gerekli evraklar 2021 nelerdir? Ben arkadaşlarımla tatil amaçlı birkaç şehrini gezmeye gitmeyi planlıyoruz. Pandemiden dolayı bunu önümüzdeki yaza erteledik. Aşı pasaportu ile alakalı söylentiler var, bir gelişme var mı? Benim daha önce almış olduğum İtalya vizelerim mevcut, kız arkadaşım ve onun arkadaşı ile beraber seyahat edeceğiz. Ben çalışanım, kız arkadaşım ve diğeri öğrenciler. Yanımdaki kişilere kendi aileleri sponsor olacak. Bu durumda hazırlamamız gereken evraklar nelerdir? Süreç nasıl işleyecek? Bana gerekli detaylar hakkında dönüş yapar mısınız?
İtalya Vize Fiyatları 2021
S.G. 14/01/21, 12:36 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben ticari olarak seyahat edeceğim. Bana daha önce ilettiğiniz mail karşılığında hazırlamam gereken evrakları tamamladım. İtalya vize fiyatları 2021 ne kadar? Bana ilettiğiniz detaylarda anlamadığım konu şu ki, konsolosluk ücretini de size mi ödüyorum yoksa orada yazılanlar sadece size mi ait?
Davetiyemi kontrol etmeniz için size ön bir mail ile göndermek istiyorum. Diğer evraklarımda da bir hata olduğunu düşünmüyorum. Şu an salgın olsa dahi başvuru yapabileceğim söylendi. Ben şirket sahibiyim ve yanımda sözleşmeli olarak çalıştığım bir tercümanımı da götüreceğim. Masraflarını da ben karşılayacağım. Kendisi için de bir evrak listesi ve ücret bilgisi almak isterim. Tarafıma dönüş yaparsanız çok sevinirim.
İtalya vize ücreti 2021
Y.K 30/12/20, 16:03 Cevabı Görüntüle
İtalya vize ücreti 2021 yılı için ne kadar? Vize ücreti için ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyor? Vize başvurusu için ödenen harca ayrı, hesapta bulunması gereken ücret için de ayrı mı düşünmemiz gerekiyor? Vize başvurusu için ödenecek harç İçin; Kişiye göre farklılık gösterme durumu var mı? Kişiler; Emekli, çalışan, işveren olduğunda farklılık mı gösteriyor? Yapılacak olan vize başvurusu için ne tür evraklar hazırlanması gerekiyor? Kendim ve 5 yaşında ki küçük kızım için vize başvurusu yapacağız. İtalya’da çalışan eşiöi, ziyarete gideceğiz ama, Onun da bize davetiye göndermesi gerekiyor sanırım. Durum hakkında detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
İtalya vize 2021
F.J 30/12/20, 15:49 Cevabı Görüntüle
İtalya vize 2021 yılı itibariyle verilecek mi? İtalya vizesi almak istiyorum ama durumum bunun için uygun mu? Değil mi? Bilmiyorum. Üniversite eğitimimi yeni tamamladım. İş hayatına atılmadan önce öncesinde kafamda belirlediğim birkaç ülkeye seyahat etmek istiyorum. Bunlardan birincisi İtalya. İtalya’ya seyahat edebilmem için yani vize alabilmem için şu an ki durumumda öğrenci olmamam, herhangi bir işte çalışmıyor olmam problem teşkil eder mi? Üniversite yıllarımda okulun belirlediği çalışma alanlarında part time çalıştım. Aynı zamanda birkaç tane kurumdan ayrı ayrı bura alıyordum. Burs aldığım kurumlardan bazıları özel bazıları devlet kurumuydu. Aldığım burslar geçimimi sağlamaya yetti ve bir yandan da para biriktirdim. Şu an ki durumda yapmak istediğim seyahati finanse edecek kadar para var hesabımda. Bu durumda yine de birinci derece bir akrabamın bana sponsor olması gerekiyor mu? Yoksa hesabımda ki parayı sunarak vize başvurumu yapabilir miyim? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.
İtalya vizesi 2021
K. Tatari 30/12/20, 14:32 Cevabı Görüntüle
İtalya vizesi 2021 yılında başvuru şartları nelerdir? Vize başvuru yapılabilmesi için ne gibi şartlar olmalıdır? Kendim için başvuru yapacağım. Eminönü, Kapalıçarşı’da esnafım. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine seyahat etmedim. Vize başvurusu yaparsam onaylanma ihtimali nedir? Arkadaşlarla aramızda konuştuğumuzda, bana ‘ vizenin verilmesinin çok zor olduğunu, belli başlı şartları taşımam’ gerektiğini falan söylüyorlar. Doğru mu? Ne gibi şartlar bunlar? İşveren olarak vize alamamam için ne gibi dezavantajlarım var? Vize başvurusu yapmadan önce bu dezavantajları ortadan kaldırmak için ne yapılması gerekiyor? Hali hazırda 32 yaşındayım. Bir evlilik yaptım ve boşandım. Konu hakkında görüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.
İtalya Vize Danışmanlık
Y.M. 13/04/20, 15:14 Cevabı Görüntüle
Ben şirket sahibiyim. Ekibim ile birlikte Temmuz ayında turistik olarak seyahat edeceğiz. İşveren ve çalışanlardan istenen evraklar nelerdir? İtalya vize danışmanlık ücretiniz ne kadar ve hizmetiniz seyahat sağlık sigortasını kapsıyor mu? Genel olarak sağladığınız hizmet nedir? Benim başvuru merkezi veya konsolosluklardan başvuru yapmamam için siz nasıl bir konfor sağlıyorsunuz?
İtalya Vizesi Kaç Para 2021
İ.E. 26/01/21, 12:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben İtalya'ya gezi amaçlı gitmeyi planlıyorum. Şirket sahibiyim, orada kız arkadaşım ile görüşeceğim. İtalya vizesi kaç para 2021 için? Vize masraflarım ne kadar olacak? Her şey dahil mi çalışıyorsunuz? Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım, sadece Ukrayna'ya gidip geldim, o da vizesizdi zaten. Sigorta masraflarımı da siz mi karşılıyorsunuz? Hizmet ücretiniz nedir? Otel ve uçak rezervasyonlarını satın almak zorunda mıyım? Ayrıca seyahatimi Haziran ayında düşündüğümden acaba şimdiden başvuru yapabilir miyim? Vereceğiniz detaylı yanıtlardan ötürü teşekkürler.
İtalya Vize Başvuru Merkezi
S.C. 13/04/20, 12:08 Cevabı Görüntüle
Ben Trabzon’da memurum. Eşim İstanbul’da çalışıyor. İkamet yerlerimiz farklı ancak iki evde bize ait. İtalya vize başvuru merkezi başvurularımızı ayrı ayrı yapacağız. Eşimin hangi ildeki başvuru merkezinden başvuru yapmasını önerirsiniz? Eşimle ayrı ayrı başvuru merkezlerinden başvuru yapmamız dezavantaj olarak döner mi? İkimizinde geçtiğimiz Ekim ayından kısa süreli İtalya vizeleri mevcut. Eşim dosyaları size getirse sizler İstanbul’da evraklarımızı aynı başvuru merkezine başvuru yapabilir misiniz?
İtalya'ya Vize Almak
İ.M 08/04/20, 14:02 Cevabı Görüntüle
Üniversite öğrencisiyim. İtalya’ya vize almak için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Ben daha önce Bulgaristan’a ve Rusya’ya seyahatim ettim. Bu vizelerin bir etkisi olur mu? İtalya vizesi ile hangi ülkeleri ziyaret edebilirim? Dönüşüm de yine İtalya’dan olmak zorunda mı?
İtalya Vizesi Reddi 2021
S.T. 26/01/21, 15:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben ilk defa schengen vizesi alacağım, ancak ret almaktan korkuyorum açıkçası. Çünkü yakın arkadaşım ret almıştı sonra pandemi araya girince yeniden başvuru yapamadı. Ben öğrenciyim, bana babam sponsor olacak, İtalya vizesi reddi 2021 yılında aldınız mı hiç? Yani neye göre karar veriyorlar. Uçak otel rezervasyonlarını satın mı almalıyız? Bu şekilde de çok masraflı olmuş olacak. Ret aldıktan sonra paramız iade edilecek mi? Konsolosluk ile görüşme yapacak mıyız ve bunun için dil bilmem şart mı? Babamın geçerli schengen vizeleri var, onları da dosyaya eklemeli miyim? Hazırlamam gereken evrak ve ücretler hakkında da bilgilendirme rica ediyorum. Çok teşekkür ederim.
İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
S.R. 26/01/21, 10:20 Cevabı Görüntüle
İyi haftalar dilerim. Ticari bir seyahat planımız var. İtalya vizesi kaç günde çıkar 2021 için acaba? İtalya'dan aldığım davetiyemiz de mevcut. Bu davetiye ve şirket evrakları biraz farklı olduğundan uzaktan kontrol etme şansınız var mıdır? Pandemiden dolayı turistik başvurular kapalı ancak ticari başvuruların devam ettiğini biliyorum. Sizce seyahatimi kaç günlük planlamalıyım? Daha önce almış olduğum schengen vizelerim çokça mevcut. O yüzden uzun süreli almak isterim. İşlemlerimin hızlı ilerlemesini istiyorum çünkü Şubat sonuna doğru acil gitmem gerekecek, salgın dolayısıyla ne olacağını kestiremiyoruz malum. Ben çalışanım, şirketim adına gideceğim. Gerekli konular hakkında bilgilendirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';