x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 28

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

İtalya Vize Başvurusu, Antalya

İtalya Schengen vizesi başvurusu süresince aklınıza takılacak soruların cevaplarını bulabileceğiniz sizler için hazırladığımız, Euroasia GVS Antalya şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

İtalya Schengen vize başvurularınız için gereken bilgileri sizler için bu yazımızda derledik. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için +90 (242) 255 01 28 şube numaramızı arayabilir, dilerseniz antalya@eagvs.com mail adresi üzerinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 

İtalya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Antalya

İtalya, Schengen uygulaması kullanan ülkelerden bir tanesidir. Bu sebeple eğer pasaportunuzda çok girişli ve geçerlilik süresi devam eden bir Schengen vizeniz bulunuyorsa, İtalya seyahatinizi bu vizeyle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında Hususi (yeşil), Hizmet (gri) veya Diplomatik (kırmızı-siyah) pasaport sahibiyseniz 90 günü aşmayan İtalya seyahatlerinizi vize almadan gerçekleştirebilirsiniz. Schengen vizesi başvurusu yapmanız gereken durum ise Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olmanız halindedir.

İtalya Vizesi İçin Gereken Belgeler, Antalya

Yetkili danışmanımız ile beraber vize başvurusunda bulunmanız gereken kategori en doğru şekilde belirlenir. İtalya seyahatinizin amacı ve süresi göz önünde bulundurularak:

İtalya Turistik Vizesi
İtalya Aile Ziyareti Vizesi
İtalya Ticari Vizesi
İtalya Oturma İzni Vizesi
İtalya Çalışma İzni Vizesi
İtalya Aile Birleşimi Vizesi
İtalya Vatandaşlık İşlemleri
İtalya Interrail Rotası
İtalya 72 Saatte İtalya Vize Başvurusu

Gereken evraklara yukarıda verilen bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

  • İlk aşamada gerekli belgeler hazırlanır. Uzmanlarımız eşliğinde belirlediğiniz başvuru kategorisine ait gerekli evraklar, yetkililerimiz tarafından listelenerek tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırladıktan sonra ister şubemize gelerek, ister kurye aracılığı ile bize iletebilirsiniz.
  • Biyometrik veriler başvuru sürecinde hazırlanmalıdır. 25 Eylül 2014 tarihi sonrasında geçerli olan bir Schengen vizeniz yoksa, Schengen vizesi için şart olan (12 yaş üzeri bireyler için) parmak izinizin sisteme (VIS) eklenmesi gerekir. Parmak izi verme işlemini kolaylaştırmak adına sizlere temsilcilerimizden biri eşlik eder.
  • Başvuru ücreti, vize başvurunuzun işleme alınması için ödenmelidir. Tüm giderlerin (tüm harçlar, işlem ücretleri, danışmanlık hizmeti, vb.) dahil olduğu İtalya vizesi başvuru ücretini, EAGVS Antalya şubemize gelerek ya da banka hesabımıza havale / EFT yoluyla ödeyebilirsiniz.
  • Pasaportunuz size en uygun şekilde iletilir. Gerekli tüm belgelerin hazırlanması ve başvuru ücretinin ödenmesinden sonra, yetkililerimiz kısa sürede dosyanızı hazırlar. Dosyanız saha ekibimiz aracılığıyla konsolosluğa iletilir ve değerlendirme sürecini başlatır. Konsolosluk gerekli görürse başvuru sahibini mülakata çağırabilir fakat bu nadiren rastlanan bir durumdur. Başvurunun sonuca bağlanması sonrasında pasaportunuzu şubemizden veya kargo ile teslim alabilirsiniz. 

İtalya Vize Başvuru Formu Antalya

İtalya konsolosluk çalışanlarının incelediği ilk belge olması nedeniyle İtalya vize başvuru formu evraklarınız arasında en önemli belge olma niteliğine sahiptir. Vize başvuru formunu doldururken hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru formunuzun rastegele doldurulması, hatalı ya da eksik doldurulması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle seyahatinizin iptal olmaması için gerekli olan bilgileri bizimle paylaşmanız halinde başvuru formunuzu doldurma hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İtalya vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

İtalya Vizesi Alınırken Unutmamanız Gereken Detaylar Antalya

  • Başvuru dosyanızda bulunan fotoğraf, 6 aydan eski olmamalıdır.
  • Hazırlanmış olan belgeler eski (3 aydan eski) olmamalıdır.
  • Evlilik sonrasında soyadı değişen bireyler, pasaport güncelledikten sonra VIS’te bulunan parmak izini de güncellemelidir.
  • 18 yaşından küçük bireylerin seyahati için muvafakatname alınmalıdır. (Anne / baba / vasi ile seyahat etse dahi)

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Antalya

İtalya Schengen vize işlemleri, belgelerin eksiksiz ve doğru olması halinde, 7-10 iş günü içerisinde çıkar. Başvuru sahibinin mülakata çağrılması halinde bu süre uzayabilir. Mülakat, prosedür dahilinde gerekli bir uygulamadır ama çoğu zaman buna gerek kalmaz. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak başvurunuzun sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilir. En güncel bilgi için EAGVS Antalya şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Antalya şubesimiz ile irtibata geçmek için antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 (242) 255 01 28 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Eğer Acil Bir Durum Söz Konusuysa; Antalya

Kısa bir süre içinde, acil şekilde İtalya ziyareti yapmak durumundaysanız bu uygulama size daha uygundur.
İtalya, Ekspres vize uygulaması yapan bir ülkedir. İtalya Ekspres Vize uygulamasıyla başvurunuzu olağandan daha kısa bir sürede sonuçlandırabilirsiniz.
İtalya Ekspres Vize uygulaması ile vizenizi 72 saatte alabilirsiniz.

Acil İtalya Ekspres Vizesi İçin:
Uygulamadan nasıl faydalanacağınızı ve İtalya Ekspres Vize için gerekli belgeleri öğrenmek amacıyla EAGVS Antalya şubesi ofisimizle iletişime geçmeniz gerekir. Gerekli evrakların neler olduğunu öğrenip bu belgeleri hazırladıktan sonra kargo ile veya şahsen şubemize gelerek belgeleri bize teslim edebilirsiniz. Belgeleri alan uzman ekip üyemiz başvurunuzu olabilecek en kısa sürede tamamlar ve bu süre zarfında size süreçle ilgili bilgi verir. Dilediğiniz zaman EAGVS Antalya şubemizi arayarak başvurunuzu takip edebilir, aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Ekspres uygulaması ile başvuru 72 saat içinde sonuçlanır. Başvurunuzun sonuçlanmasının ardından pasaportunuz kargo vasıtasıyla ile size teslim edilir. 

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (242) 255 01 28 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Antalya
E. Ceylan 30/11/19, 13:03 Cevabı Görüntüle
Merhabalar,
Antalya'da eşimle ve bir kızımla birlikte yasiyoruz. İtalya vizesi Antalya başvurusu yapmak istiyoruz. Aralık ayinda İtalya'ya kisa sureli seyahat etmek istemekteyiz. İstenilen belgeler Ankara'ya mi yoksa İzmir'e gore mi toparlayacağız acaba? Detaylar hakkında da bilgilendirme yaparsanız çok memnun kalırım.
Şimdiden Tesekkürler
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';