x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

0 342 255 50 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

İtalya Vizesi Başvurusu, Gaziantep

İtalya seyahati gerçekleştirmek isteyen siz değerli ziyaretçilerimize, bu süreçte yardımcı olmak için hazırladığımız EAGVS Gaziantep sayfamıza hoş geldiniz.

Gaziantep’ten yapacağınız İtalya Schengen vize başvurusu hakkında gerekli bilgileri (gereken evraklar, geçeceğiniz süreçler, vb.) sizler için derledik. Bu bilgiler ışığında Gaziantep, Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Siirt, Kilis, Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak illerinden İtalya Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz, Gaziantep şubemizle iletişime geçmek için +90 (342) 255 50 10 telefon numaramızdan bizleri arayabilir, dilerseniz gaziantep@eagvs.com adresine mail atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

İtalya seyahati için Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Daha önceden sahip olduğunuz bir Schengen vizeniz varsa bu İtalya seyahatiniz için yeterlidir. Schengen vizeniz bulunmuyorsa ve Hususi(yeşil) pasaport, Hizmet(gri) pasaport veya Diplomatik(siyah ve kırmızı) pasaport sahibiyseniz, 90 günü aşmayan seyahatlerinizi vize almadan gerçekleştirebilirsiniz. Eğer pasaportunuz Umuma Mahsus(Bordo) pasaport ise, İtalya Schengen vizesine başvurmanız şarttır.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Gaziantep

İtalya vize başvurusu için gerekli tüm adımları sizler için listeledik:

Seyahat amacının belirlenmesi: Uzmanlarımız eşliğinde vize başvurusunda bulunmanız için en doğru kategori belirlenir. İtalya seyahatinizin amacı ve süresi doğrultusunda:

İtalya Turistik Vizesi
İtalya Aile Ziyareti Vizesi
İtalya Ticari Vizesi
İtalya Oturma İzni Vizesi
İtalya İnterrail Rotası
İtalya Çalışma Vizesi gibi kategorilere ayrılmıştır. 

İtalya kısa süreli vize (Schengen Vizesi) Nedir?

Resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi veya ziyaret amaçlarıyla, maksimum 90 gün sınırıyla İtalya’ya giriş yapmak isteyen ziyaretçiler İtalya Schengen vize başvurusunu bu kategoride gerçekleştirmelidir.

Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Belirlediğiniz ziyaret kategorisi doğrultusunda size gerekli evrakların listesi ulaştırılır. Belge listesindeki evraklar hazırlandıktan sonra ofisimize kurye aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. İsteğinize göre, şahsen de teslim edebilirsiniz.
Belgelerin Kontrolü ve İncelenmesi: Bizlere ulaştırdığınız her bir evrak, daha sonrasında bir problem yaşamamak adına uzmanlarımız tarafından detaylı olarak incelenip kontrol edilir.
İtalya Vizesi Başvuru Formunun Doldurulması: Başvuru formu, konsolosluğun detaylı olarak incelediği en önemli evraklardan biridir. Sizlerin verdiği bilgiler doğrultusunda form, uzmanlarımız tarafından bilgisayar ortamında özenle doldurulur, çıktısı alınarak adınıza hazırlanan belgelerin arasına eklenir. İtalya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.
Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için danışmanlık hizmeti, konsolosluk harcı ve diğer giderlerin dahil olduğu başvuru ücretini ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir, dilerseniz banka hesabımıza transfer edebilirsiniz. 
Randevunuzun Alınması: Müşteri temsilcimiz sizinle görüşerek en kısa sürede randevunuzu alır.
Dosya ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizeniz bulunmuyorsa, 12 yaş üzeri bireyler için zorunlu olan parmak uygulaması yapılmak zorundadır. Bu adımda yetkili temsilcimiz sizi karşılar ve eşlik eder.
Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvuru Takibi: Süreç, ortalama olarak 7-15 iş günü sürer. Dosyanızın işleme alınması itibariyle dilediğiniz zaman temsilcimizle görüşerek dosyanızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
Pasaportunuzun Teslimi: İtalya vize başvurunuzun karara bağlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve size bilgi verirler. Pasaportunuzu isteğe göre Gaziantep şubemizden veya kargo/kurye aracılığı ile teslim alabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Gaziantep

Bu süreç, saha ekibimizin dosyanızı konsolosluğa iletmesi ve değerlendirme sürecinin başlaması ardından genellikle 7-15 iş günü arasında sonuçlanır. Belirtilen süre konsolosluk yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Güncel bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmam Gerekir Mi? Gaziantep

Schengen bölgesine dahil olan tüm ülke vizelerinde parmak izinizin alınması şartı vardır. Eğer 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz bulunuyorsa, bu aşamayı atlayabilirsiniz. Eğer bulunmuyorsa 12 yaşından büyük tüm bireylerin ve önceden alınan bir Schengen vizesi olmayanların, İtalya Schengen vize başvurusunda bulunabilmesi için şahsen başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi gerekir. Danışmanlık hizmetimize dahil olarak size temsilcimiz eşlik eder. Böylece hızlı ve sorunsuz bir şekilde işleminizi tamamlarsınız. Bunun dışında bazı durumlarda konsolosluk, başvuru sahibini mülakata çağırabilir. Bu durum genel bir prosedür olmasına karşın çoğu zaman uygulanmaz.

İtalya Vizesi Ne Sürede Çıkar? Gaziantep

İtalya Schengen vizesi başvuruları genellikle 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. İtalya için “Ekspres İtalya Vizesi” uygulaması bulunur. Bu uygulama ile vizenizi daha kısa sürede alabilirsiniz.

İtalya Ekspres Vize Nedir, Gaziantep 

İtalya’ya acil seyahat etmeniz gereken bir durumda vize bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde İtalya vizenizi 72 saat içinde temin edebilirsiniz.

Acil İtalya Vizesi için Yapmanız Gerekenler Nelerdir? 

Hangi evrakların gerekli olduğunu, uygulamayı kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için ofisimizle iletişime geçerek hazırlamanız gereken belgeleri öğrendikten sonra hazırladığınız belgeleri ofisimize gelerek veya kargo kullanarak bize ulaştırırsınız. Belgeleri alan uzman ekip üyemiz başvurunuzu olabilecek en kısa sürede tamamlar ve sizi bilgilendirir. Başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz kurye ile size teslim edilir.

İtalya Vize Başvurularınızda Neden Euroasia GVS’yi Tercih Etmelisiniz?

Uzmanlarımız, belli bölge ve ülkelere ayrılarak çalıştığından kendi bölgelerinde uzmanlaşmıştır. Bundan dolayı tüm yeniliklerden haberdarlardır.
Vize başvurusu süresince yapacağınız belge çoğaltma, yol gibi masrafları karşılamak zorunda kalmamakla beraber, bu yorucu süreçte ilgilenmeniz gereken her şeyle uzmanlarımız sizin adınıza ilgilenir.
Özel durumlarınız için size özel çözümlerimiz mutlaka mevcuttur. Adresten belge alımı, adrese pasaport teslimi ve daha birçok hizmetimizle sizlerin yanındayız.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 (342) 255 50 10  numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Gaziantep
N.K. 17/04/20, 11:43 Cevabı Görüntüle
Gaziantep Şehitkamil’de ikamet ediyorum. Bir arkadaşım vizesini sizin üzerinizden aldı. Bende İtalya vizesi Gaziantep için başvuru yapmak istiyorum. Ben kuyumcuyum iş yeri sahibiyim. Hangi evrakları hazırlayacağım? Benden ne kadar ödeme alacaksınız? Vizemin çıkmama durumunda para iadesi yapılabilir mi veya yeniden başvuru yapmak istersem destek olacak mısınız? İyi günler.
İtalya Vizesi Siirt
Ş. İbaer 14/12/19, 13:21 Cevabı Görüntüle
Ben size Siirt'ten yazIyorum. İtalya'ya gitmek istiyorum. İtalya vizesi Siirt'ten nasıl alınır? İtalya vizesi için hangi evraklar lazım ve İtalya vize ücreti ne kadar. En yakin ne zaman İtalya'ya gidebilirim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';