x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Güney Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya’ya yapılacak vize başvurularıyla alakalı, sizler için detaylı bilgiler hazırladığımız EAGVS Konya şubesi sayfamıza hoş geldiniz. İtalya Schengen vizesi başvurusu yapmak isteyen ziyaretçilerimiz, bu süreçle alakalı sorularına yazımızın devamında cevap bulabilecekler.

EAGVS Konya şubesi olarak, Konya ilinden gerçekleştirmek istediğiniz vize başvuruları için hizmet vermekteyiz.

Detaylı bilgi almak için konya@eagvs.com e-posta adresimizden ya da +90 332 225 40 20  telefon numaramızdan EAGVS Konya şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir, Konya 

Schengen uygulamasına dahil ülkelerden biri olan İtalya’ya seyahat etmek için, hazır bir Schengen vizeniz yoksa, ayrıca Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaport veya diplomatik (kırmızı-siyah) pasaport sahibi değilseniz, Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olduğunuzdan, İtalya Schengen vizesi başvurusu yapmanız gereklidir.

İtalya kısa süreli vize (Schengen Vizesi) Nedir?  Resmi, turistik, ticari, eğitim, tedavi veya ziyaret amaçlarıyla, İtalya’ya seyahat etmek isteyen ziyaretçiler, İtalya Schengen Vizesi edinmelidir.

İtalya Vizesi İçin Gerekli Belgeler, Konya

İtalya Schengen vize başvurusu için gereken belgeleri belirleyebilmek için, öncelikle hangi kategoriden başvuru yapmanız gerektiğini saptamanız gerekir. Yetkili danışmanımız eşliğinde başvuru yapmanız gereken kategoriyi belirleyerek, seyahat amacı ve başvuru kategoriniz ışığında

seçeneklerinden biri seçilir. Danışmanlık verdiğimiz kategoriler için gereken belgelere bağlantıları tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kategorinizi belirledikten sonra İtalya vize başvuru süreci için hazırlıklar başlar.

İtalya Vize Başvuru Formu Konya

Vize başvuru işlemleriniz için en önemli belge olan İtalya vize başvuru formu, sitemizden kolaylıkla bulunur ve çevrimiçi olarak doldurulur. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması veya uzamaması için hatalı ya da eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. İsterseniz vize başvuru formunda gerekecek bilgilerinizi yetkililerimizle paylaşarak doldurulmasını talep edebilirsiniz.

İtalya vize başvuru formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Konya

İtalya Schengen vizesi almaya karar verdikten sonra danışmanlığımız eşliğinde yapmanız gerekenleri sizler için listeledik. 

  • Belgeler: Öncelikle başvuru yapmak istediğiniz kategoriye ait istenen belgeleri sizler için hazırlayan danışmanımız, bilginize sunar. Bu aşamada belgelerinizi hazırladıktan sonra bizlere iletmeniz gerekir. En önemli evrak olan İtalya vize başvuru formu için; sizin ilettiğiniz bilgilerle form bilgisayar üzerinden Türkçe veya İtalyanca olarak farklı şekilde doldurulur. Formun doğru şekilde doldurulmasının ardından isterseniz kendiniz EAGVS Konya şubemize gelerek, ister kargo aracılığı ile evrakları bize yollayarak ilk aşamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Ödeme: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için konsolosluk tarafından istenen ücret, tüm işlem ücretleri ve danışmanlık hizmetimizin içine dahil olduğu ücreti, belge tesliminde olduğu gibi ister şubemizde ister havale / EFT ile ödeyebilirsiniz. Ödeme gerçekleştikten sonra başvurunuz işleme alınacak ve başvuru süreci tam olarak başlayacaktır.
  • Randevu: İtalya Schengen vizesi için randevunuzun alınması gerekmektedir. Randevular konsolosluktan alınır ve bu aşamada yetkililerimiz sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak seyahat planlamanızda yardımcı olur.
  • Biyometrik Veriler: Eğer 25 Eylül 2014 sonrası için geçerliliği olan bir Schengen vizeniz varsa, bu aşamayı atlayabilirsiniz. Tersi bir durum varsa Schengen vizesi için gerekli olan parmak iziniz ortak bilgi sistemi adı verilen VIS’te yok demektir. Bu sebeple parmak izinizi vermeniz gerekecektir (12 yaşından büyük bireyler için). Bu aşamayı sizler için kolaylaştırmak adına, yetkili temsilcimiz sizlere eşlik edecek ve bu adımı sizler için kolaylaştıracaktır. 
  • Pasaport Teslimi: Bütün belgeler hazırlanarak başvuru için gerekli belgeleri yetkililerimize ilettikten sonra, uzman ekibimiz başvuru dosyanızı titizlikle hazırlar. Dosya saha ekibimize devredilir ve saha ekibimizden bir uzman, başvuru dosyasını konsolosluğa sunar. Bu aşamalar boyunca başvurunuzun durumunu öğrenmek için EAGVS Konya şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluk başvurunuzu sonuçlandırdığında, pasaportunuzu dilerseniz şubemizden alabilir veya adresinize kurye isteyebilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? Konya

İtalya vize başvuruları, Konya ilinden yapıldığı takdirde İzmir İtalya Başkonsolosluğu’nda değerlendirilir. Genel olarak başvuru sonuçlanma süresi 5-10 iş günü arasındadır. Bu süre , konsolosluğun,  vize müracaatında bulunan kişiyi mülakata çağırması halinde değişebilir. Mülakat, vize başvurularında uygulanan genel bir prosedürdür fakat çoğu zaman uygulanmasına gerek görülmez. Belgelerde eksiklik, konsolosluğun yoğunluğu da başvuru süresini etkileyen faktörlerdir. Eğer vize başvurunuzu daha hızlı yapmanız gereken acil durumlar varsa, İtalya Ekspres Vizesi uygulamasından faydalanabilirsiniz.

İtalya Ekspres Vizesi Nedir? Konya

İtalya seyahatini acil olarak gerçekleştirmek durumunda kalan bireyler için 72 saatte İtalya Vizesi, bir diğer adıyla İtalya Ekspres Vizesi, vize başvurularında randevusuz bir başvuru imkanı sunar. Acil İtalya vizesi için gerekli evrakları öğrenebilmek için buraya tıklayınız.

İstenen evrakları hazırlayarak bize ilettikten sonra (kurye aracılığıyla veya şahsen)  dosyanız hazırlanmaya başlar. Uzman ekip üyelerimizden biri dosyanızı detaylı şekilde hazırlar ve mümkün olan en kısa süre içinde (genel olarak 72 saat içerisinde) başvurunuzu tamamlar. Bu esnada dilediğiniz zaman şubemizle iletişime geçerek başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. EAGVS Konya şubemizi arayarak başvurunuzu takip edebilir, aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. İtalya Ekspres Vize uygulamasıyla vize başvurunuzun sonucunu 72 saat içerisinde alırsınız. Pasaportunuz, başvuru tamamlanmasının ardından adresinize kısa sürede kargo ile gönderilir.
 
İtalyaSchengen vizesi başvurusu için önemli birkaç detay aşağıda yer almaktadır:

  • 18 yaşından küçük çocuklar için anne ve baba eşliğinde seyahat edilse dahi, muvafakatname verilmesi zorunludur.
  • Pasaport geçerlilik süresi, seyahat bitiş süresinden itibaren minimum 105 gün geçerli olmalıdır.
  • Evlilik sonrası soyadı değişen kişinin, güncel olarak VIS’te parmak izi bulunsa dahi, soyadı değişikliği sebebiyle tekrardan parmak izi vermesi zorunludur.

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle +90 332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, dilerseniz ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Konya
H.L. 17/04/20, 12:36 Cevabı Görüntüle
Eşimle ayrıyız, 10 yaşında kızım var benimle yaşıyor, öğrenci ve Konya’da ikamet ediyoruz. Ben İtalya vizesi Konya üzerinden başvuru yapacağım. Antalya’dan mı İzmir’den mi başvuru sağlanıyor. Antalya bana yakın olduğu için orada ofisiniz varsa çok güzel olur. Sağlık çalışanıyım, Temmuz ayında izne ayrılarak sadece 4 günlük Venedik’e gitmek istiyorum. Bana gereken ücret, evrak listesini belirtmenizi rica edeceğim. Banka hesabımda cüzzi bir miktar var, aşama aşama ekleme yapacağım, ortalama ne kadar para olsa olumlu olur. Cevaplarınız için teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';