x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Oturma İzni İçin Gerekli Evraklar

Bu vize türünde hizmet verilmemektedir.İtalya oturma izni uzun süreli bir vize şekli olup ulusal/d tipi vize kategorisinde yer almaktadır. Bu sayfada ülkeye gitme sebebinize göre kategorize edilmiş evrak listelerini bulabilirsiniz. Euroasia GVS olarak yalnızca İtalya Schengen vize başvuruları konusunda hizmet vermekteyiz, İtalya oturum izni başvurunuz için güncel evrak listesi ve başvuru prosedürünü İtalya Konsolosluğundan öğrenebilirsiniz. 

İtalya aile birleşimi için gereken evrak listesi

İtalya D vize başvuru formu

D vize formunu bizzat kendiniz, eksiksiz olarak, imzalı şekilde ve 2 nüsha halinde hazırlamalısınız. Formun içerisindeki bilgiler beyan edeceğiniz diğer evraklarınızı onaylar şekilde düzenlenmelidir. Bu  form doksan günden az seyahatleriniz için doldurulmalıdır.

Doksan günden fazla kalışlarınız için oturum (ikamet) izni başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş , ıslak imzalı ve 2 nüsha şeklinde konsolosluğa beyan edilmelidir. Eksiksiz doldurulmalı, diğer evraklarınız ile çelişkili bilgiler yer almamalıdır.

Pasaport

Diğer bir önemli belgeniz pasaportunuz olacaktır.

Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde en az 2 boş sayfa yer almalıdır. Pasaportunuzun orijinali ile beraber dolu sayfalarının fotokopileri konsolosluk tarafından istenmektedir. Deforme olmamış olmasına dikkat ediniz.

Biometrik fotoğraf

Son üç ay içerisinde çekilmiş olmalı, güncel halinizi temsil etmelidir. 3 adet, Arka fonu beyaz ve ölçüleri 3,5x4,5 olmalıdır. Fotoğrafınız daha önceden kullanılmamış olmalı ve fotoğrafta yüzünüz açıkça belli olmalıdır.

Evlenme kayıt örneği

Hem sizin bilgilerinizi hem de İtalyan vatandaşı ya da yabancı uyruklu eşinizin bilgilerini içermeli ve uluslararası olmalıdır. Gerektiğinde İtalyanca tercümesi de istenmekte olup orijinal dilinde kabul edilmemektedir. Bu hususa dikkat etmeniz işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Başvuru yapan kişinin bilgilerini içermelidir. Nüfus kayıt örneğinde, sizin ve eşinizin  ikamet edeceği adresin bulunması gerekmektedir.

Muvafakatname

Kişi 18 yaşından küçük ise ailenin onayını kanıtlar nitelikte konsolosluğa sunulmalıdır. 16 yaşında evlenecek kişilerin mahkemeden onaylı ve İtalyanca tercümeli bir belge beyan etmesi gerekmektedir.

italya oturum izni

İtalya’da yaşayan eşinize ait oturum izni

Belgeleriniz arasında gösterilmelidir. Ancak bu aşamada hatırlatma yapmak isteriz ki yukarıdaki çoğu formaliteler ve istenilen evraklar eşiniz AB üyesi  vatandaşı değil ise geçerlidir. AB üyesi ülke vatandaşları bu izin ve onayların pek çoğundan muaftır. Daha önce yapılan bir evlilik üzerinden aile birleşimi talebinde bulunmak istiyorsanız konsolosluğa mahkemece onaylanmış bir boşanma belgesi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ancak bu  belgeniz İtalyanca tercüme edilmiş olmalıdır.

Uluslararası evlenme ehliyet belgesi

Her iki eşin de bilgilerini içermelidir. Bu belgenin yanında alternatif olarak İtalya yetkili mercileri tarafından onaylanmış bir evlilik belgesi de gösterilebilmektedir.

İtalya çalışma izni için gereken evrak listesi

İtalya D vize başvuru formu

Şahsınız tarafından, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Pasaport

10 yılda eski olmamalı, en az 1 boş sayfası bulunmalıdır. Dolu sayfaların fotokopisi alınmalı ve pasaportunuz deforme olmamış halde bulunmalıdır.

Biometrik fotoğraf

Son üç ay içerisinde çekilmiş olmalı yani güncel halinizi temsil etmelidir. Fotoğrafınızın yetkililer tarafından şüphe ile karşılanmamalıdır. 3 adet, Arka fonu beyaz ve ölçüleri 3,5x4,5 olmalıdır. Fotoğrafınız daha önceden kullanılmamış olmalı ve fotoğrafta yüzünüz açıkça belli olmalıdır.

İtalyan makamlarınca verilen çalışma izni

Evraklarınızın arasına mutlaka eklemelisiniz. Başvurunuz sırasında konsolosluk tarafından özenle incelenecektir. Ayrıca işveren şirketiniz tarafından onaylatılmış çalışma belgeniz de sizden istenecek evraklar arasındadır.

Çalışma izniniz için gereken evrak listesi mesleğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Evraklarınız ve başvuru süreciniz ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

İtalya eğitim vizesi için gereken evrak listesi


İtalya Ulusal Vize Formu

Şahsınız adına, eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Pasaport

10 yıldan eski olmamalı, başvuru esnasında orijinali ve sayfaların fotokopileri

 beyan  edilmelidir.            

Biometrik fotoğraf

Son üç ay içerisinde çekilmiş olmalı, önceden kullanılmamalıdır. Güncel halinizi   temsil  etmeli ve 3 adet, arka fonu beyaz ve ölçüleri 3,5x4,5 olmalıdır. Fotoğrafta yüzünüz açıkça   belli olmasında yarar olacaktır.

Menşe ülkede aldığınız eğitim programı sertifikanız  evraklarınız arasında bulunmalıdır.

İtalya’da takip edeceğiniz eğitim programınızın ve konaklama  masraflarınızın karşılanacağını kanıtlar nitelikte teminatlar ve belgeler konsolosluk için önem arz edecektir. Eğitim ve konaklama masraflarınız ilgili kurumlarca belirlenen eğitim bursunu gösteren teminatlar arasında olmalıdır.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yeşil Pasaport ile Erasmus
T. Kınıcı 24/02/19, 11:03 Cevabı Görüntüle
Merhabalar erasmus için italyaya geldim yeşil pasaportluyum ve vize almadım. Burda oturma iznine başvursam eğitim vizem yerine geçerli olacak mıdır çünkü 90 günden fazla kalacağım. Yoksa türkiyeye gir çık yapmam mı gerekecek ya da türkiyeye gidip vizeye mi başvurmam gerekicek bu konuda bilgi verebilirseniz mutlu olucam
2020 İtalya Eğitim Vizesi Ücretleri
T. YEDİSEVEN 03/01/19, 14:22 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Iğdırda yaşıyorum. İtalya ya altı ay sürecek bir dil eğitimi için gideceğim. Vize başvurumu yaparken ne kadar masrafım olacak acaba ? Konu hakkında bilgilendirmelerinizi rica ederim
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Diğer Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Randevu
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';