x
İtalya'ya acil seyahat etmenizi gerektiren durumlarda ekspres İtalya vizesi başvuruları 48-72 saatte sonuçlanıyor. Hızlı başvuru için bizi arayın...

İtalya Ekspres Vize

İtalya'ya acil seyahat etmenizi gerektiren durumlarda ekspres İtalya vizesi başvuruları 48-72 saatte sonuçlanıyor. Hızlı başvuru için bizi arayın...

Devamı
İtalya VIP vize ayrıcalıklarından yararlanmak için bizi arayın. VIP vizeden yalnızca daha önce Schengen, Amerika, İngiltere vizeleri almış olanlar faydalanabilmektedir...

İtalya VIP Vize

İtalya VIP vize ayrıcalıklarından yararlanmak için bizi arayın. VIP vizeden yalnızca daha önce Schengen, Amerika, İngiltere vizeleri almış olanlar faydalanabilmektedir...

İtalya Schengen vize başvuruları, İtalya vizesi sonuçlanma süresi, İtalya vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için bizi arayın...

İtalya Turistik, Ticari, Staj, Erasmus vizeleri

İtalya Schengen vize başvuruları, İtalya vizesi sonuçlanma süresi, İtalya vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için bizi arayın...

İtalya Interrail Pass, İtalya demiryolu hatları, Interrail biletleri ve vize işlemleri için

İtalya Interrail Pass ve Interrail Vize Başvurusu

İtalya Interrail Pass, İtalya demiryolu hatları, Interrail biletleri ve vize işlemleri için "devamı"nı tıklayınız...

Devamı
Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli İtalya vizesi sahibi olabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Vize başvurularınızda seyahatiniz bitince ülkenize geri döneceğinizi gösterir belgeler sunmanız önemlidir. Böylece vize başvurularınız daha kolay onaylanır ve daha uzun süre geçerli İtalya vizesi sahibi olabilirsiniz.

!!! YENİ !!!

İTALYA VİZE BAŞVURUNUZU MESAİ SAATLERİ DIŞINDA YAPIN.

İtalya vize başvurularınızı Hafta içi:

07:00 - 08:00
12:30 - 13:30
18:00 - 19:00 

Hafta sonu ise:

08.00 / 12.00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için arayın!

İtalya

İtalya'da maksimum 90 gün konaklama yapacak olmanız halinde başvuru yapmanız gereken vize kategorisi İtalya Schengen vize türüdür. İtalya Schengen vizesi, başvuru sahibine İtalya sınırları içerisinde maksimum 90 gün konaklama imkanı verir. Bu vize kategorisi ile kişi İtalya sınırları içerisinde çalışamaz, iş kuramaz ve 90 günden fazla konaklama yapamaz. İtalya Schengen vize başvurularında yetki alanı sınırlaması bulunmaktadır. Bu sebeple İtalya vizesi başvurularında bulunacak başvuru sahiplerinin ikamet etmekte olduğu şehre hizmet veren temsilcilik üzerinden vize başvurusunu gerçekleştirmesi gerekecektir. Başvuru belgeleriniz, başvuru yapılacak temsilciliğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Son durum hakkında yetkilerimizi arayarak bu bilgileri teyit etmeyi unutmayınız.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

italya banner

İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İtalya vize başvurularının sonuçlanma süresi 4 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Randevu yoğunluğu ve Konsolosluklarının resmi tatil günlerde kapalı olabileceği gibi unsurları dikkate alarak seyahat tarihinizden en geç 15 iş günü öncesi vize başvurularınızı tamamlamış olmaya özen gösteriniz. İtalya Schengen vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanmtaktadır. İtalya vizesine Bursa ve Trabzon'dan yapılacak başvurular için ek 2-3 iş günü eklemek gerekmektedir. İtalya Schengen vizesine Türkiye'den başvuru yapmış yabancıların ve bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür. Başvurunun sonucu ile ilgili karar ve vizenin verilme süresi İtalya Konsolosluğunun yetkisindedir. İtalya Konsolosluklarının iş yoğunluğunun arttığı dönemlerde, özellikle Türkiye ve İtalya bayram tatilleri öncesinde vize işlemi için gereken süre uzayabilir. Vize başvurusunun olabildiğince vakitlice yapılması önemle tavsiye edilir.

İtalya Vize Başvurusunda Parmak İzi Gerekli mi?

İtalya vize başvurularınız için geçerli veya eski pasaportlarınızda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin ettiğiniz VIS ibareli Schengen vizesine sahipseniz parmak izi taramasına gerek kalmayabilir.

Bulunduğunuz Yerden İtalya Vize Başvurusu Yapabilirsiniz

VIS ibareli Schengen vizesine sahip olan müracaatçılar Türkiye’nin neresinde ikamet ederlerse etsinler başvuru evraklarını ikamet bölgelerine en yakın ofisimize ile iletmeleri halinde başvurularını en kısa sürede tamamlamaktayız. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz yoksa sizi en yakın vize servisimizin olduğu bölgeye parmak izi ibrazınız için davet edeceğiz. 

İtalya Schengen vize başvurularınızda hatalı ve eksik evraklar işlemleriniz sırasında zaman kaybı yaşamanıza sebep olacaktır. Bu nedenle evraklarınızı özenle ve eksiksiz olarak hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Seyahatiniz süresince birden fazla Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz en uzun süreyi ayırdığınız ülkenin Schengen vizesine sahip olmanız gerektiğini hatırlatırız.

Değerli yolcumuz, İtalya vize işlemlerinizde 2020 yılına ait güncel prosedürler ve İtalya vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgiye sayfamızın devamını inceleyerek veya yetkililerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

italya schengen vizesi

İtalya Vizesi Genel Bilgi

İtalya’ya turistik gezi, iş gezisi ve aile ziyareti nedeniyle kısa süreli seyahat planlayanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli bir Schengen vizeleri olmayan Umuma Mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız İtalya vize işlemlerine tabidirler. Hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah/kırmızı) pasaport hamili vatandaşlarımız, 180 içinde 90 günü geçirmemek şartıyla İtalya vize işlemlerinden muaftır. Hususi, Hizmet ve Diplomatik gibi özel pasaporta sahip vatandaşlarımız seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik sürelerini kontrol etmelidirler. Özel pasaporta sahip vatandaşlarımızın pasaportlarının geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihlerinden sonra 3 ay olmalıdır.

90 günden fazla konaklama gerektiren öğrenim, çalışma, aile birleşimi gibi durumlar için İtalya D vize müracaatında bulunmalı. İtalya D vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz bölgeye bağlı olarak, doğrudan İtalya Büyükelçiliğine, İtalya Başkonsolosluğuna ve İtalya Konsolosluğu İzmir'e randevu alarak yapabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvurusu

2016 tarihinden sonra geçerli pasaportunuzda VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa Türkiye bölge ayrımı olmaksızın evraklarınızı İstanbul merkez ofisimize göndermeniz durumunda vize başvurunuzu vakit kaybetmeden yapmaktayız. İzmir, Ankara, Adana, Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

İtalya vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. İkamet bölgenize göre ayrılan temsilcilikler üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne başta olmak üzere vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İtalya Vizesi Başvuru Bölgeleri

Öte yandan 12 yaş altı başvuru sahiplerinin İtalya Schengen vize müracaatları sırasında hazır bulunmasına gerek yoktur; ancak birlikte seyahat edilse dahi her iki ebevninde Noter onaylı Muvafakatname belgesini başvuru sırasında sunmaları zorunludur. 

İtalya Vizesi İstanbul

İtalya Başkonsolosluğunun yetki alanı İstanbul, Amasya, Erzincan,  Kocaeli, Tekirdağ, Artvin, Erzurum, Ordu, Tokat, Bilecik, Giresun, Rize, Trabzon, Bursa, Gümüşhane, Sakarya, Bayburt, Çanakkale, Samsun, Ardahan, Çorum, Kars, Sinop, Iğdır, Edirne, Kırklareli, Sivas, Yalova illerini kapsamaktadır. Bu illerde ikamet edenler başvurularını İstanbul merkez ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler.

İtalya Vizesi Ankara 

Ankara İtalya vize işlemlerinin değerlendirmesi İtalya Büyükelçiliği'ne aittir. Ankara'da ikamet eden yolcularımız başvurularını Ankara vize başvuru ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler. İtalya Büyükelçiliğinin yetki alanına giren iller şunlardır: Ankara, Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Yozgat, Zonguldak.

İtalya Vizesi İzmir

İtalya vize başvurusunda bulunmak isteyenlere Euroasia İtalya vize servisimiz, kişisel durumlarınızı da göz önünde bulundurarak dikkat etmeniz gerekenleri ekleyerek seyahatiniz için gerekli evrakları göndermektedirler. . İtalya vize başvurularında bölge ayrımı olduğunu hatırlatırız. Bilgi talebinizi help@eagvs.com adresine iletebilirsiniz. Schengen yetkililerimize mail veya telefonla ulaşmanız halinde yetkililerimiz ikamet bölgenize göre başvurunuzu hangi servisten gerçekleştirmeniz gerektiği bilgisini paylaşacaklardır. İzmir, Antalya ve Gaziantep’te ve aşağıdaki illerde ikamet edenler başvurularını İzmir İtalya Konsolosluğunun yetki alanına göre başvurularını gerçekleştirebilirler. İzmir'deki İtalya Konsolosluğunun yetki alanında bulunan iller aşağıdaki gibidir:

Aksaray, Ağrı, Antalya, İzmir, Adana, Adıyaman, Afyon, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, Aydın, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Van Niğde, Osmaniye.

İzmir’in merkez ilçeleri ile çevre illerinden İtalya vize başvurusunda bulunacak kişiler, çalışma saatleri içerisinde kendileri için uygun zamanda İzmir vize ofisimizi ziyaret edebilirler. Ziyaret konusunda imkânı olmayan yolcularımız Euroasia GVS çağrı merkezimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirler.

Değerli yolcumuz, Euroasia GVS olarak Türkiye’nin her bölgesinden başvurularınızı kabul etmekteyiz.  Ancak İtalya Türkiye diplomatik temsilciliklerinin bölge ayrımı bulunduğu için parmak izinizi ikamet bölgenizin bağlı olduğu ilde vermeniz gerekebilir. İkamet bölge ayrımları konusunda gerekli bilgilendirmeyi yetkililerimiz size yapacaktır.

italya vizesi

İtalya Vizesi Bursa

Bursa ve çevresinde ikamet edenlerin başvurularının değerlendirmesi İtalya Başkonsolosluğu İstanbul’a aittir. Detaylı bilgi için Bursa ofisimiz yetkililerini arayabilir veya help@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz. Lütfen bizim için değerli olan öneri ve şikayetlerinizi vize iletmekten çekinmeyin.   

Lütfen dikkat! Eksik veya yanlış beyan içeren evraklarla İtalya vize işlemlerinizi tamamlamak başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bu nedenle evraklarınız tam olmalı, Schengen başvuru formunda belirttiğiniz tarihler birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Bursa ofisimiz rehberliğinde, tüm belgeleri vize kriterlerine göre düzenlenmiş tüm kategorilerden İtalya vize başvurunuzu tamamlamaktayız. İtalya vize başvurularınız için ofisimizi ziyaret edebilir veya sorularınızı çağrı merkezimize yönlendirebilirsiniz.

İtalya Konsolosluğu doğrudan vize başvurularını kabul etmemektedir. Bursa’dan yapacağınız vize başvurularınızı Bursa ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İtalya Başkonsolosluğunun 3 ay öncesinden vize müracaatlarını kabul etmesi, İtalya vizesi için evrak hazırlık sürecinde zaman açısından önemli bir esneklik sağlamaktadır. Euroasia Bursa ofisimiz yetkililerimizin vize başvurularınızın değerlendirme sürecine müdahele etme yetkisinin olmadığını hatırlatırız. Bursa’dan İtalya vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayarak İtalya vize ücreti için teklif alabilirsiniz.

italya schengen vizesi

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya vizesi için yapılan başvurular ortalama olarak 5-15 çalışma günü içinde sonuçlanmaktadır. Söz konusu süre ortalama sonuçlanma süreleri hakkında bilgi vermek için belirtilmiştir. İtalya vize başvurunuzun değerlendirmesi ve 15 gün içinde sonuçlandırma inisiyatifi tamamen İtalya Büyükelçiliği ve İtalya Başkonsolosluğuna aittir. Yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda değerlendirmeler uzun sürebilmektedir.

Şeker Bayramı, Ramazan Bayramı, Paskalya, Yılbaşı öncesinde yapılan başvurularda konsolosluk vize birimi hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce yoğunluk olmaktadır, tatil günlerinden önce İtalya vize başvurunuzu 1 ay önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Değerli yolcumuz, İtalya vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleksel ve sosyal durumunuza uygun evrak listelerini bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. 2020 yılı İtalya vize ücreti ve servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Prosedürü

İtalya vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İtalya vize işlemleriniz için web sitemizde bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması durumunda Schengen yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilirsiniz, seyahat nedeninize göre size en uygun evrak listesini içerir bilgilendirme e-postasını yetkililerimizden talep edebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

İtalya vize işlemleri konusunda yararlı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda mesleksel (işveren, çalışan, öğrenci, emekli, ev hanımı) durumunuza göre değişen evrak listelerine ulaşabilirsiniz. İtalya vizesi için gerekli belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır.

İtalya Konsolosluğunun vize başvurularını sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir. Vize müracaatınız öngörülen tarihten daha uzun bir sürede neticelenebilir. İtalya vize başvuru belgelerinizi incelikle ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak ofisimize ulaştırırsanız belgelerinizi tekrar temin etmek ve yeni bir randevu tarihi almak gibi nedenlerden oluşan zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz.  

İtalya vize başvuru belgelerinizi size en yakın şubemize şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo/kurye ile ofisimize ileterek Schengen yetkililerimize ulaştırabilirsiniz.

Evraklarınız elimize ulaştığında sizi arayacağız.

Euroasia Schengen birimi yetkililerimiz gönderdiğiniz evraklarınızı teslim aldıktan sonra evraklarınızın kontrolünü yapmaktadırlar. Eksik veya hatalı evraklar hususunda sizi bilgilendirmekte; sorununuzun çözümüne yönelik çalışma yürütmektedirler. Lütfen bu süreçte evraklarınızı eksiksiz bir şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. İtalya vize başvuru aşamaları konusunda isterseniz telefon ile canlı destek alabilirsiniz.

İtalya vize başvurunuz için randevunuzu alacağız.

İtalya vize başvuru evraklarınızı firmamıza ilettiğinizde parmak izi prosedürü için randevunuzu almaktayız. Randevu alma işlemlerinizi yetkililerimize bırakabilirsiniz. Size en uygun tarihe randevunuzu almış olacağız. Böylece mevcut durumunuza uygun tarih ve saatte biyometrik verilerinizi ibraz etmelisiniz. İtalya vize işlemlerinizde randevu gününde yetkililerimiz, parmak izinizi verirken bir sorunla karşılaşmamanız için parmak izi taramanız ve evrak beyanınız sırasında size eşlik edecektir.

Pasaportunuzun durumunu öğrenin.

Parmak izi taramanızdan sonra işlemleriniz devam ederken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de bizi arayarak veya vize sorgulama talebinizi mail olarak help@eagvs.com’a belirterek vize sonucunuzu sorgulatabilirsiniz. İtalya Schengen Vizesi yetkililerimiz, işlemlerinizin sonuçlanmasıyla sizi vakit kaybetmeden bilgilendireceklerdir.

Pasaportunuzu teslim alın.

İtalya  vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından başvurunuz onaylanırsa vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz. Dilerseniz, pasaportunuzu ev veya iş adresini de kargo ile göndermekteyiz.

İtalya vize işlemleri neticelenmiş yolcularımız, pasaportlarınızı teslim aldıktan sonra vize tarihlerinizi, vizelerinizin üzerinde bulunan şahsi bilgilerinizi ve vizenizin kaç girişli olduğunu belirtir ibareleri (multiple-single) check ediniz. Herhangi bir yanlışlık söz konusuysa zaman kaybetmeden yetkililerimizi bilgilendiriniz.

italya vizesi

İtalya Vize Ücreti

İtalya vize ücreti, İtalya Konsolosluğu vize harç bedeli, biyometri veri beyanını kabul eden birim servis bedeli ve vize servisimizin hizmet bedelinden oluşmaktadır. İtalya’ya ailece veya grup halinde seyahat etme planınız varsa çağrı merkezimizi arayarak toplum işlem ücreti teklifi alabilirsiniz.

İtalya vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve ikamet bölgenizin bağlı olduğu İtalya temsilciliğinin belirlediği yönergelere göre hazırlamanız gerekmektedir. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. İtalya vize ücretleri başvurunuzun işleme alınabilmesi, değerlendirilmesi içindir. İtalya vize işlemleri için 2020 yılına ait güncel ücret belirtiğiniz e-mail adresinize, mesleksel durumunuza uygun evrak listeleri ile birlikte gönderilecektir. Mailde belirtilen İtalya vize ücreti, yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerinize TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. İtalya vize ücretini dilerseniz döviz bazında nakit olarak da vize başvuru evraklarınızla birlikte kurumumuza ulaştırabilirsiniz. 

Uyarılar

  • Sayın yolcumuz, vize başvurularınızı değerlendirme yetkisi tamamen İtalya Başkonsolosluğunun ve İtalya Büyükelçiliğinin yetkisi altındadır. İtalya Başkonsolosluğunun ve İtalya Büyükelçiliğinin talep ettiği evraklarda farklılıklar bulunabilir.
  • Seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizeniz onaylansa bile seyahat tarihinize yetişmeyebilir. İtalya vize başvurunuzu seyahat tarihinize en geç 1 ay kala tamamlamanızı öneririz.
  • İtalya vize işlemleri için sunacağınız evrakların güncel olması gerekmektedir. Evraklarınızı randevu tarihinizden son 10 gün önce temin etmeye dikkat ediniz.
  • 12 yaş altı vize başvuru sahiplerinin vize başvurularını şahsen yapmalarına gerek yoktur. 12 yaş altı İtalya vize başvuru sahipleri İtalya’ya yalnız seyahat edecekse anne ve babası tarafından imzalanmış, orijinal, noter onaylı muvafakatname sunması gerekecektir. 12 yaş altındaki çocuk aile fertleriyle birlikte seyahat edecekse muvafakatname sunulmasına gerek yoktur.
  • 12-18 yaş arası başvuru sahipleri İtalya vize işlemleri için randevu gününde şahsen bulunmalı, parmak izi tarama işlemlerini tamamlamalıdırlar.
  • Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişikliği yaşamış (pasaport ve nüfus cüzdanında soyadı aynı olmayan) müracaat sahiplerinin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Pasaport ve nüfus cüzdanındaki ad ve soyadın aynı olması gerekmektedir.

İtalya vize işlemlerinize dair ayrıntılı bilgiler için Euroasia Schengen yetkililerimizi arayabilirsiniz, soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com mail adresine yazarak daha kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

italya banner

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Çalışmayanlar İçin İtalya Vizesi
K. Özer 21/12/19, 15:36 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Bursa'da yasiyorum İtalya'ya gezmek icin gitmek istiyorum. İlk defa vize başvurusunda bulunacağım neler gerekli bilmiyorum ve bilgiye ihtiyacim var. Çalışmıyorum. Çalışmayanlar için İtalya vize evrakları nelerdir? Açık öğretimden liseye devam ediyorum esim sponsor olacak. esim de universite ogrencisi ve kendisi Belcika vatandaşı neler gerekli ve kolay olur mu bilgilendirirseniz sevinirim tesekkur ederim simdiden
İtalya Konsolosluğu Vize Randevu
H. İsse 21/12/19, 15:28 Cevabı Görüntüle
İtalya Konsolosluğu vize randevu nasıl alınıyor? Türkçem iyi değil, bana yardım eder misiniz?
İtalya Vize Randevu 2020
S. Çilek 21/12/19, 15:17 Cevabı Görüntüle
Hazırladığımız evrakları İtalya Konsolosluğu'na teslim etmek için randevu mu almamız gerekiyor.nereden alabiliriz. 1 Ocak çıkışlı İtalya seyahatimiz var teşekkürler.
İtalya Vizesi Yeşil Pasaport 2020
E. Aydın 21/12/19, 15:06 Cevabı Görüntüle
Ortalama 10 gün için turistik gezi amaçlı italya'ya gitmek istiyorum, yeşil (hususi) pasaportum var. İtalya vizesini yeşil pasaport sahipleri de almalı mı? Teşekkürler
İtalya Vizesi Bartın
S. Kocael 14/12/19, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba ikamet ettiğim şehir Bartın ve bir kaç yerde Bartın'ın Ankara Konsolosluğuna bağlı olduğunu görmüştüm. İtalya vizesi Bartın için Ankara'dan başvuru yapabilir miyim?
İtalya Vizesi Siirt
Ş. İbaer 14/12/19, 13:21 Cevabı Görüntüle
Ben size Siirt'ten yazIyorum. İtalya'ya gitmek istiyorum. İtalya vizesi Siirt'ten nasıl alınır? İtalya vizesi için hangi evraklar lazım ve İtalya vize ücreti ne kadar. En yakin ne zaman İtalya'ya gidebilirim.
Acil İtalya Vizesi
O. Mavuk 14/12/19, 13:12 Cevabı Görüntüle
Acil İtalya vizesi almak istiyorum. bu konuda bilgi almak istiyorum.
İtalya Vizesi Van
C. Sarı 14/12/19, 13:03 Cevabı Görüntüle
merhaba ben Van'da yasiyorum İtalya icin vize abasvurumu İzmirden mi yoksa Gaziantepten mi yapmaliyim. İki siteden bu iki sehire ulaştim ve kardesim benim adima basvurabilir mi? tesekkurler
İtalya Ekspres Vize 2020
A. Uygur 14/12/19, 12:28 Cevabı Görüntüle
Türkiye'den vize alacağım. İtalya ekspres vize için başvurmak istiyorum. Whatsapp'dan bana donerseniz çok sevinirim gerekli evraklar için Pazartesi İstanbul'a geleceğim, Salı günü başvuruda bulunabilirim.
İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
B. Deniz 14/12/19, 12:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ben İtalya'da düzenlenen kültürel bir edebiyat programı kapsamında 23 Şubat'ta Torino'da olacağım. Fakat İtalya vizesi için gerekli evraklar konusunda kafama takılan bir soru var. Gerekli evraklar için konsolosluğun kendi sitesinde maaş bordroları ve hesap hareketliliğine dair belge istiyor, ama vfs nin sitesinde kalacağı gün sayısı×28 euro gibi bir hesap var ve buna ilaveten benim kendi hesabımda da kalacağı gün sayısı×25 euro-hibe hesaplaması var. Sizden aldığım maillerde ise ortalama beş bin lira olması gerekir deniyor, bu durumda biraz kafam karıştı. Birincisi Vize başvurumu hangisini baz alarak yapmalıyım? Oradaki organizasyondan bilet tarzı bir belge mail atıldı. Bunu da sunacak mıyım? İlk Schengen vize başvurum olduğu için her detaya hakim değilim, sizler de yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES