x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Ücretsiz Vize

A. Taylan. 12/12/19, 10:40
Selam ben Bingöl'den yazıyorum. Elektronik başvuruyla Rusya’ya ücretsiz vize olduğunu duydum. Konuyla ilgili gerekli yolları sizden rica ediyorum bilgilendirirseniz sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, Rusya ücretsiz vize uygulaması olmamakla beraber, St.petersburg vizesi için yapılan elektronik başvurularda konsolosluk harç ücreti bulunmamaktadır. Elektronik vize başvurularında yalnızca Euroasia GVS'nin 200 TL tutarında elektronik form doldurma hizmet bedeli bulunmaktadır. Rusya'da PRIMORSKY KRAI, SAKHALIN OBLAST ,KAMCHATKA KRAI, AMUR REGION, KHABAROVSK KRAI, CHUKOTKA AUTONOMOUS OKRUG, REPUBLIC OF BURYATIA, ZABAYKALSKY KRAI, KALININGRAD OBLAST, SAINT PETERSBURG AND LENINGRAD OBLAST şehirlerinden hariç başka bir bölgeye gidecek iseniz (örneğin; Moskova) pasaportunuz ile başvuru yapıp Rusya vizesi almak zorundasınız.

Rusya vizeleri ortalama beş-altı iş gününde çıkmaktadır. Acil durumlarınız için ekspress seçenekte bulunmaktadır ve iki iş gününde sonuçlanmaktadır. Yukarıda bulunan şehirlerden birisine seyahat edecekseniz pasaportunuz ve biometrik fotoğrafınızı taratıp bize mail atmanız yeterlidir.

Bizler hızlıca işleme alarak başvurunuzu sağlamaktayız. Ortalama üç - dört iş günü içerisinde sonuçlanmakta ve hızlı bir iletişim sağlanmaktadır. Petersburgh Online vizesi sadece gideceğiniz bölgeye imkan sağlamaktadır ve  alınan günden itibaren otuz gün geçerli olup bu otuz gün içerisinde sekiz gün kalma hakkınız vardır. Şahsen başvuruya gelmenize veya sizi görmelerine ihtiyaç yoktur. Rusya basılı turistik - ticari vizeler için bizler İstanbul'da bulunup başvurularınıza buradan gerçekleştirmekteyiz. Bu başvuru için ise pasaportunuz, iki adet yeni biometrik fotoğrafınız ve sizden istediğimiz ufak bir formu doldurmanız yeterlidir. Bunları bize kargo veya elden teslim etmeniz halinde ertesi iş gününe başvurunuz gerçekleşir. Euroasia GVS ekibi olarak bizler Rusya dahil tüm dünya ülkeleri için bilgi birikimine sahip olup vize başvurunuzda size rahat bir süreç yaşatmaktayız. İstediğiniz zaman ofisimizde iki görüşme veya telefon, mail yolu ile bizlerden destek alabilirsinz. 

Euroasia GVS İstanbul,

Okan Eser

A. Öcal 16/12/19, 10:37

İyi günler, Rusya elektronik vize hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce vize almıştım ve vizem bitti pasaportum da yenilenmiş durumda, Rusya ücretsiz vize yalnızca elektronik başvuruda mı geçerli?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 16/12/19, 10:40

Merhaba, Rusya vizesi öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan kişilerin almak durumunda olduğu bir vizedir. Yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah pasaportu olan bireyler kısa süreli 90 gün konaklamalı olarak Rusya'ya vizesiz giriş yapabilirler. Rusya vize başvurusu, başvuru yapan kişinin pasaportuna, seyahat durumuna ve kalış süresine bağlı olarak vize aşamalarında değişim yaşamaktadır. Elektronik vize yalnızca st.Petersburg ve Leningrad bölgesinde geçerlidir. Konsolosluk harç bedeli yoktur. Rusya elektronik vize başvuru formunu sizin adınıza doldurmaktayız ve vizeniz çıkınca sizi bilgilendirmekteyiz. Bu hizmetimizin bedeli 200 tl dir.

Rusya vize başvurusu aynı zamanda online sistem üzerinden gerçekleştirilir. Rusya Elektronik vizesi için belirli evraklar gerekmektedir. Bu evraklar başlıca en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, Rusya vize bilgi formu ve 1 adet güncel fotoğraf vize başvurunuz için gerekli evraklar dır. Rusya elektronik vize ile ülkede yalnızca 8 gün konaklama yapılır ve Rusya'nın sadece belirli bölgelerine giriş yapılabilir. Rusya elektronik vize başvuru formunda belirli bilgiler talep edilir, istenilen bilgiler başvuru yapan bireyin pasaportuna ve bireyin kişisel bilgilerine bağlıdır. Formda talep edilen bilgilerin tamamı eksiksiz ve doğru olmalıdır aksi durumda vize başvurunuz onay almaz. Özellikle seyahat nedeninize uygun bir şekilde formu doldurmanız oldukça önemlidir. Rusya elektronik vize başvurudan itibaren 4-10 gün arasında çıkış sağlar ancak yetkili konsoloslukların yoğunluk durumu ve tatil günleri bu sürede değişime neden olabilir. Rusya elektronik vize başvuru formunuz bizlere ulaştığınız anda mail adresinize gönderilir. Vize başvurunuzda bizlerle çalışmak ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti almak için Web adresimizden ve telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.  Rusya vize başvurunuz için daha net bilgilere bizlere ulaşarak erişebilirsiniz

Saygılarımızla,

Evrim

N. Karakoç 25/12/19, 12:23

Ben kısa bir zaman içerisinde Rusya’ya gitmek istiyorum fakat bir şirkette yönetici asistanı olarak çalıştığım için vize işlemleriyle vesaire ilgilenecek pek vaktim yok bu hafta. Bir arkadaşım elektronik vizeden bahsetti. Nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok daha önce elektronik vize ile vize almadığım için. Rusya elektronik vize randevu istiyor mu nasıl yapılıyor açıklar mısınız?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/12/19, 12:24

Merhaba, Rusya elektronik vize ile seyahat edecek olan yolcuların dikkat etmesi gereken bir konu vardır. Rusya ücretsiz vize bahsedilen vize çeşidi elektronik vizedir. Elektronik vizelerde harç ücreti yoktur. Başvurunuzu EAGVS'den gerçekleştirirseniz 200 TL olan hizmet bedelini ödemeniz yeterli olacaktır. Ancak Rusya elektronik vizede dikkat etmeniz gereken önemli iki husus vardır. İlki bu vizenin maksimum 8 gün kalış hakkı tanıdığı, ikincisi de yalnızca kısıtlı bir bölgede geçerliliğin olmasıdır. Yani Moskova ve diğer şehirlere elektronik vize ile giriş kesinlikle mümkün değildir. Elektronik vize Rusya'da yalnızca aşağıdaki bölgelerde geçerlidir:

PRIMORSKY KRAI SAKHALIN OBLAST KAMCHATKA KRAI AMUR REGION KHABAROVSK KRAI CHUKOTKA AUTONOMOUS OKRUG REPUBLIC OF BURYATIA ZABAYKALSKY KRAI KALININGRAD OBLAST SAINT PETERSBURG LENINGRAD OBLAST 

Elektronik vize geçerliliği, yukarıdaki bölgelerden de anlaşılacağı üzere St. Petersburg ve Leningrad çevresidir. Rusya elektronik vize sadece bu bölgelere seyahat edecek yolcular için geçerlidir. Rusya elektronik vize randevu sistemi bulunmamaktadır. Elektronik vize başvurusunda bulunmak isteyen yolcuların Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan belgeye web sitesinden erişerek doğru bilgilerle, güncel bir şekilde doldurulması istenmektedir. Elektronik vize başvurusu gerçekleştirmeden 4 gün önce seyahat planını yapmış olmanız gereklidir. Web sitesi üzerinden başvuru yapılan elektronik vizelerin, doldurulduğu tarihten itibaren maksimum 30 gün içerisinde verilmiş olacaktır.

Hem elektronik vize hem de standart Rusya vize başvurunuzu EAGVS ile en güvenli şekilde yapabilirsiniz. Başvuru ve bilgi için bize ulaşınız.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';