x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar

U. Karaduman 07/12/19, 13:12
Rusya turistik vize başvurusunda bulunacağım. Önümüzde ki Ocak ayında orada olmayı planlıyorum. 30 günlük Rusya vizesi almak için gerekli evraklar nelerdir acaba yardım ederseniz sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya vizesi Türkiye Cumhuriyeti olup Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşların almak zorunda olduğu bir vizedir. Ancak Diplomatik (siyah), Hizmet (gri), Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesinden muaf kılınmıştır. Rusya çalışma vizesi 3 aylık tek girişli, 3 aylık 2 girişli ve 1 yıllık çok girişli şekilde alınabilir. Vize başvurunuz için gerekli olan her şey, sizlerin pasaportuna ve kalış süresine bağlı olarak değişim gösterir.  Rusya vizesi almak için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş Rusya vize formu
  • 2 adet 35x45mm ölçülü arka fonu beyaz olan yakın tarihte çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • En az 6 ay geçerliliği olan ve 2 sayfası boş olan pasaport
  • Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C oturum izni. Oturum kartı fotokopisi

Rusya vizesi almak için gerekli olan belgeler şahsi durumunuza göre değişebilir,  konsolosluğun ek evrak talebi olabilir. Rusya vizesi başvurunuz da şahsen bulunmanıza gerekmez. Bu nedenle Vize servisimiz ile gerçekleştireceğiniz vize başvurunuzun hiçbir aşamasında da şahsen bulunamazsınız. Rusya vizesi değerlendirme süresi  4-7  iş günüdür.Ancak Konsoloslukların yoğunluk hali ve tatil günleri bu durumu değiştirebilir vize çıkışınız ertelenebilir. Vize başvurunuzu planladığınız tarihten en az 20 gün önce gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Vize başvurunuz için daha fazla bilgi ve danışmanlık hizmeti için ikamet bölgenize en yakın ofisimizin iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılar, 

Evrim

R.F 17/08/20, 09:41

Rusya vizesi almak için gerekli evraklar nelerdir? ben turistik gideceğim ama şuan bir yerde çalışmıyorum aslında yeni ayrıldım işten yani param var bankalarımı gösterebilirim bazı ülkeler almıyor daha doğrusu ret aldım yunanistandan. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/08/20, 10:00

Merhabalar, 
Rusya vizesi için öncelikle Umuma Mahsus (Bordo) pasaportunzun seyahat dönüş tarihinden itibaren en az altı olması gerekmektedir. Başvurudan önce pasaport sürelerinizi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Rusya vizesi belirli ülkelerin istemiş olduğu vize evrakların birçoğunu talep etmeden başvuru kabul etmektedir. Rusya vizesine başvuru yapabilmeniz için mutlaka çalışan olmanız gerekmemektedir. Başvuru için Konsolosluk iş evrakları veya banka dökümü istemez sadece çalışıyor olduğunuz yerin iletişim bilgileri yeterli eğer çalışmıyor iseniz çalışmayan olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için hazırlamanız gereken evraklar,

  1. Seyahat dönüş tarihinden itibaren en az altı ay geçerli pasaport
  2. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri)
  3. Orjinal Rusya Turizm acentasından alınmış otel voucher belgesi (Kurumumuzdan temin edilecektir, fiyata dahildir.)
  • Yabancı uyruklu kişilerin ikamet izni fotokopisi (Başvuru günü aslı gösterilmesi gereklidir.) 

Rusya vizesi için hazırlamanız gereken evraklar detaylı olarak tarafınıza ileteceğiz. Rusya vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan 4 iş gününde vizeniz sonuçlanmaktadır. detaylı bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşın.

Saygılarımızla

Serpil

rusya vizesi gereken evraklar

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';