x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Erasmus Vizesi

H. Dursunoğlu 23/10/19, 11:49
Rusya'da kız arkadaşım var. Rusya'da kimya laboratuvarında erasmus staj yapacağım. İstanbul kiev gideceğm, ardından kiev-moskova'ya uçacağım . Türkiye'den bilet alacağım. Rusya Erasmus vize nasıl alırım
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya Erasmus vizesi veya Rusya Erasmus staj vizesi Rusya’da bulunan üniversitelerde veya bölümüyle alakalı iş yerlerinde eğitim görmek isteyen  lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencileri için tanınmış bir vize türüdür.  Rusya doğrudan Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamına dahil değilse de staj kapsamında eğitim kurumunun veya iş yerinin öğrenci talebi doğrultusunda Rusya'ya Erasmus kapsamında gidilebilmektedir. Erasmus Staj süresi istisnai durumlar haricinde en fazla 3 aydır . Erasmus stajla Rusya'ya gidecek öğrencilerin oturum izni süreçleriyle uğraşmadan 3 aylık vize alarak Rusya'ya gidebilirler. 

Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahibi yolcularımız vize alma zorunlulukları yoktur. Bu durum tam aksine Bordo pasaport sahibi yolcuların Rusya Erasmus vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Rusya’da bulunan üniversitede eğitim alacak olan öğrencilerin üniversite tarafından pasaportlarının asılları alınır ve yerine geçerli olan bir belge verilir.

Rusya Erasmus vize başvurunuzu mutlaka ay öncesinden yapmanız gerekmektedir. Rusya Erasmus vizesi belirtilenlere göre yaklaşık 4 gün veya 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Rusya erasmus vizesi başvuruları için Rusya Federasyonu federal göç şubesi tarafından sunulan resmi e sahip olmanız gerekmektedir. davetiyeyi sahip olmanız gerekmektedir. Belli başlı durumlara göre başvuruda bulunacak olan kişilerin Rusya Konsolosluğu tarafından mülakata tabi tutulması mümkündür.

 Eğer Rusya'daki durumuna bağlı olarak erasmus vize süresini uzatma hakkına sahipsiniz. Uzatılmasını istenen erasmus vizesi Rusya'da belirlenen yasalara uygun olarak imzalanan üniversite ile anlaşmış olduğunuz süre zarfını kapsar. Vize başvurunuz için belli başlı evrak hazırlamanız gerekmektedir. En az 6 ay geçerliliği bulunan kullanım süresi ve 2 sayfası boş olan pasaport, 35*45 mm ölçülerinde biyometrik özelliğinde 2 adet fotoğraf ve son olarak başvuru formu. Burada başvuru formunu kişisel ve iletişim bilgilerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde doldurmanız önem taşır. Böylelikle istenilen evrakları hatasız bir şekilde teslim ettiğiniz takdir başvurunuz olumlu bir neticeye kavuşmuş olur. 

Rusya öğrenci vizesi hakkında ayrıntılı bilgiyi ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES