x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Süresi

F. Doğan 22/10/19, 12:55
Merhaba ben Rusya’ya gitmek istiyorum. Bunun için başvuru yapmam gerekiyor ve ben gittiğim zaman Rusya’da fazla zaman geçirmek istiyorum. Rusya vize süresi hakkında bilgi verir misiniz? Başvuruda hangi vize türünü belirtmem gerek uzun zaman geçirebilmek için ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya vize süresi, Rusya seyahatinde yapacağınız vize başvurusuna yönelik değişim göstermektedir. Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce  seyahat amacını dikkate alarak vize türü ve vize süresinin nasıl olması gerektiği hakkında karar vermeniz gerekmektedir. Öncelikle 15 günlük, 30 günlük ve 1 yıllık multi vize olarak 3 çeşit vize bulunmaktadır. Bu vize türleri hakkında sizlere kısaca bilgi vermek isterim. İlk olarak 15 günlük vize turist vize olarak da bilinmektedir. Rusya’ya gezi amaçlı gitmek isteyen yolcularımızın başvurması gereken vizedir. 15 günlük vize için sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde gerekli yerlere teslim ettikten sonra 30 güne kadar vize talebinde bulunma hakkı tanınmıştır. 15 günlük vize başvurunuz hemen hemen 4 gün 1 hafta içerisinde neticelenmiş olacaktır. Rusya 15 günlük vize işlem ücreti 160 $’dır. Diğer vize türü olan 30 günlük vize Rusya aile ve arkadaş ziyareti vizesi olarak da adlandırılır. Rusya’da bulunan aile veya arkadaş ziyaretlerinde kullanabileceğiniz bir çeşit vize türüdür. Şahısların bu vize başvurusu için nede seyahat ettiklerini, nerede ve kimlerin yanında  konaklayacaklarını Rusya Konsolosluğu’na belirtmeleri gerekmektedir. Vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar bulunmaktadır. Bunlar; pasaport, vize başvuru formu, davetiye ve uçak bileti.

30 günlük vize başvuruda bulunan kişilere en fazla 30 gün süreyle verilir. Yolcularımız en fazla 30 gün Rusya’da seyahat edebilir ve konaklayabilir. Son olarak 1 yıllık multi vize olan ticari vize. Bu vize türü, Rusya seyahatlerini ticari bir amaç ile gerçekleştirecek olan yolcularımız için verilmektedir. Bu vize başvurusunda Rusya’dan sizlere verilecek olan davetiyenin önemi büyük rol oynamaktadır. Bu davetiye olmadan Rusya Konsolosluğuna vize başvurunuz geçersiz sayılır. Ticari vize seyahat edecek olan kişilere 3 aylık tek girişli, 3 aylık çift girişli ve 1 yıllık çok girişli vize olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Ticari vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Son olarak ticari vize için hazırlamanız gereken evraklardan bahsetmek isterim. Rusya vize başvuru anketi, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf ve yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C oturum izni. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdir gerekli kurumlara ilettiğiniz zaman başvurunuz olumlu olarak sonuçlanacaktır. 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';