x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Uzatma

A. Yılmaz 24/10/19, 13:30
Selam öncelikle iyi çalışmalar. Şu an Rusya'dayım. Annem pek bu konulara vakıf olmadığı için yardımınızı rica ediyorum. Çift girişli Rusya vizesi almıştım süresi henüz bitmedİ ama bitmek üzere. Rusya vize uzatma hakkım var mı? Benim şahsen başvuruda bulunmam gerekir mi bir de başvuru sonuçlandığında herhangi bir yere kaydımı bildirmem gerekli mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler, Rusya Vize Uzatma vize süreniz dolmuşsa Türkiye’ye gelerek Rusya vize başvurusunu tekrar yenilemeniz gerekecektir. Rusya vize süresi biten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Türkiye’den Rusya vizesini yenilemelidir. Rusya vize işlemleri için konsoloslukta şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Rusya vize başvuru için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet 35*45 mm güncel biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. oturma izninin aslı ve seyahatinizin amacına göre değişiklik gösteren belgeler gerekmektedir. Sizden talep edilen belge ve evrakları bize göndermeniz yeterlidir. Seyahat amacınıza uygun sizden talep edilen belgeleri öğrenmek için ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayabilirsiniz.

Rusya vize başvuru formu'nu ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.  

Saygılarımızla,

Evrim

 

F. Ateş 27/11/19, 10:44

İyi günler, ben şu anda Rusya’da üniversite öğrencisiyim, T.C. vatandaşıyım. Ama vize sürem dolmak üzere ve vize süremi uzatmak istiyorum. Rusya Vize Uzatma hakkım var mıdır okuldan yazı alsam uzatabilir miyim?

VM 27/11/19, 10:44

İyi günler, Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasındaki anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenim süreniz devam ediyorsa Rusya vizenizi uzatabilirsiniz. Öğrenimin devam etmesi durumunda vize uzatma prosedür ve ücretleri hakkında en doğru bilgiyi Rusya Konsolosluklarından alabilirsiniz. Bununla birlikte vize süreniz dolmadan Türkiye'ye dönerek yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Türkiye'den yapacağınız vize başvurularında Rusya vizesi için sizden talep edilen belgeleri bizlere ulaştırmanız yeterlidir. Vize başvuru için Konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur.

Danışmanlarımız sizler için yetkili işlem merkezinde bulunarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirirler. Rusya vize başvuru için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, 2 adet 35*45 mm güncel biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu vatandaşlar için TC oturma izninin aslı ve seyahatinizin amacına göre değişiklik gösteren belgeler gerekmektedir. Seyahat amacınıza uygun sizden talep edilen belgeleri öğrenmek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Rusya vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Rusya online başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgilerin yanlış olması halinde vize sonucunuz olumsuz olur. Rusya departmanı yetkililerimiz sizler için vize sürecinin her aşamasını takip eder. Vize başvurunuzun ne aşamada olduğunu ve merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için ikamet bölgenize en yakın vize servisimizi arayabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

M. Tosun 04/12/19, 11:45

İyi günler, şu anda geçerli olan bir Rusya vizem var ve giriş hakkımda var ancak geriye çok az günüm kaldı ben bunu uzatmak istiyorum. Rusya Vize Uzatma işlemleri nasıl oluyor yardımcı olursanız sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/12/19, 11:46

Merhaba, Belirli vize türlerinde örneğin oturum izni ya da aile birleşimi vizelerinde Rusya vize uzatma mümkün iken turistik, ticari ve aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan seyahatlerde vize uzatma gibi bir işlem maalesef yapılamamaktadır. Rusya vizenizin süresi ne kadar kalmış ise ülkede o kadar kalmak durumundasınız aksi takdirde gününüz bittiğinde ülkede bulunur çıkış yapmazsanız cezai işlem durumuna düşersiniz. Türkiye'ye giriş yaparak vize servisimiz aracılığıyla Rusya vizenizi en kısa sürede alabilir, Rusya'ya seyahat edebilirsiniz. Turistik seyahatlerde, Rusya tek girişli 15 günlük, Rusya çift girişli 30 günlük ve Rusya çok girişli 30 günlük vize kategorileri bulunmaktadır.Kalış süresine ve seyahat sayısına göre vize ücreti de değişmektedir. Rusya'da daha uzun kalmak için tekrar vize başvurusunda bulunup vize almanız daha mantıklı olacaktır. Normal şartlar içerisinde Rusya vizesi 4-7 gün arasında çıkış sağlar ancak seyahat durumunuz ve pasaportunuz bu sürede değişiklik gösterebilir.

Rusya ekspres vizesi daha kısa sürede sonuçlanan bir vizedir 1-2 gün arasında sonuçlanır bunu da alternatif olarak düşünebilirsiniz. Rusya da kalacağınız tarihlerinizi netleştirip ardından vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz vizenizin çıkışına ve sizin gidiş durumunuza daha olumlu etkilerde bulunacaktır. Rusya vize başvurunuz için sizlerin yanında olalım. Rusya vize başvurunuzu bizimle birlikte yapmak başvuru işlemlerinizi kolay hale getirmek ve güvenli bir hizmet almak için telefon numaralarımızdan bizleri arayabilirsiniz sizlere en yakın yerde bulunan şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz ya da Web sitemiz üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES