x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Gaziantep

M. Şahin 06/12/19, 14:00
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşıyorum. Bir lojistik şirketinde çalışıyorum ve iş için Rusya’ya gitmem gerekiyor. Rusya vizesi Gaziantep ilçesinden acenteniz ile vize başvurusu yapmamız mümkün mü tam olarak nasıl bir yol izliyorsunuz eğer burada şubeniz yok ise sizlere nereden ulaşabiliriz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vizesi antep

 

Merhaba sevgili Mehmet bey, Rusya vizesi Gaziantep şubemiz bulunmaktadır. Rusya vizesi Gaziantep şubemizden Rusya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Rusya vizesi Gaziantep şube iletişim bilgileri için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. Lojistik  bir şirkette çalıştığınızı ve bunun için Rusya’ya seyahat etmek istediğinizi belirtmişsiniz. Bunun için Rusya Ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ticari vize için Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı davetiye temin etmeniz gerekmektedir. 

Rusya ticari vize, Rusya’da yapacağınız ticari faaliyetler ve iş görüşmeleri için başvurup almanız gereken vize türüdür.Rusya Ticari vizesi 1 yıl içinde 90 gün geçerliliği olan tek girişli veya çift girişli olarak verilmektedir. Aşağıdaki evrakları eksiksiz hazırlayarak ofisimize iletirseniz işlemlerinize vakit kaybetmeden başlayabiliriz. İşlemlerin daha hızlı yürütülmesi için dilerseniz İstanbul merkez ofisimize posta yoluyla da evraklarınızı gönderebilirsiniz. Rusya Konsolosluklarının bölge ayrımı olmadığı için tüm Türkiye'den başvurular İstanbul'dan yapılabilmektedir. Rusya ticari vize için gerekli evraklar:

  • Pasaport: Vize kullanım süresinin sona erdiği zaman dan itibaren 6 ay geçerli olması gereklidir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Güncel tarihli, beyaz fon üzerinde çekilmiş 35*45 mm ölçülerinde olması gereklidir. 
  • Davetiye: Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’ne ticari vize başvurularında davetiye ve yazılı müracaat sunmaları zorunludur. Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı tarafından  düzenlenen davetiyenin orijinalini temin edip sunmalıdır. 
  • Rusya Vizesi Talep Formu: Kişiler bilgiler örneğin; seyahat şehri, seyahat tarihleri gidiş-dönüş, ev adresi, cep tel, meslek, iş ismi, iş adresi gibi bilgileri başvuru dosyasının içerisine eklemeniz gerekmektedir. 

Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız büyük önem taşımaktadır. Belgeleriniz de herhangi bir eksiklik sonucunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanacaktır. Belgelerinizi tamamladıktan sonra yetkili çalışanlarımıza gönderdiğiniz takdir başvuru sürecini sizler adına gerçekleştirmiş oluruz. 

Bu evrakların haricinde Rusya vizesi Gaziantep'ten yapacağınız başvuruda kullanacağınız pasaportun en az 6 ay geçerliliğinin bulunduğundan emin olunuz.  Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Rusya yolculuklarında vize başvurusu yapmaları zorunludur. (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin Rusya vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Belli bir süre zarfı içerisinde vizesiz giriş çıkış yapma hakkına sahiptirler.  

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';