x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

15 Günlük Rusya Vizesi

N. Sevindik 22/10/19, 14:09
Haziran ayı içerisinde yıllık tatilimi Rusya’ya gitmek için kullanacağım, yaklaşık 15 günlük bir seyahat planı düzenledim. 15 günlük Rusya vizesi şartları nelerdir? Belirtirseniz ben de ona göre başvuru yapmış olurum, cevabınızı bekliyorum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Numan Bey, 15 günlük Rusya vizesi turistik vize kategorisinde değerlendirilen bir vizedir. Bu vize için Rusya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan belli başlı evrak ve belgeler bulunmaktadır. Rusya vizesi için gerekli evraklar; Rusya vize başvuru formu, seyahatinizde kullanacak olduğunuz pasaport (6 ay geçerlilik süresi olmalı), kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, voucher belgesi ve son olarak yabancı vatandaşlar için ikamet izni. Belirtilmiş olan bu belgeleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde temin ettikten sonra acentemize ilettiğinizde başvurunuzu sizler adına gerçekleştirmiş oluruz. Rusya Konsolosluğu bu belgelere ek olarak belge talebinde bulunabilir.

Rusya vizesi bilgi formu doldurma aşamasında vize başvuru nedeni ve istenilen vize türünün birebir olması önem taşır. Başvuru dosyasına eklenecek evrakların hatasız olması gereklidir. 15 günlük Rusya vizesi başvuru ücretiniz seyahat amacınıza göre değişim göstermektedir. 15 günlük Rusya vizesi fiyatı için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. Belirlenmiş olan  ücretlerin içinde Konsolosluk harcı, Rusya vize ücreti, voucher bedeli ve hizmet bedeli bulunmaktadır. Rusya vizesi işleminin ücreti başvuru sürecinin başında nakit olarak ödenir. Başvurmuş olduğunuz vizenizin olumsuz sonuçlanması durumunda ödemiş olduğunuz ücret sizlere geri ödenmeyecektir. Rusya vize başvurusu ortalama olarak 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Saygılarımızla,

EAGVS İstanbul

 

İ. Özbek 27/03/20, 15:12

Merhaba, Biz 3 kişi Rusya’ya gitmeyi düşünüyoruz. Geçen gün bir madde ile karşılaştık ve kafamız karıştı. Belirli bir miktar kadar banka hesabımızda para olması gerekiyor mu? Rusya vize işlemleri için banka hesabı gerekiyor mu? Ankara’da öğrenciyiz ve belirli maddi imkanlarımız var. 15 günlük Rusya vizesi nasıl alınır, Rusya Büyükelçiliği’ne başvuru yapabiliyor muyuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/03/20, 15:13

Merhaba İlke Hanım, Öncelikle 15 günlük Rusya vizesi nasıl alınır sorunuzu cevaplayalım. Rusya Büyükelçiliği Ankara’dan yapılan başvuruları değerlendirme yetkisine sahiptir. Vize başvurunuzu şahsen randevu alarak Ankara Büyükelçiliği konsolosluk ofisi nezdine yapabilirsiniz. Ancak Rusya Büyükelçiliği Ankara ve İstanbul, Antalya, Trabzon’da bulunan diğer Rusya Başkonsoloslukları vize başvurularını haftanın belirli günlerinde belirli saatler arasında kabul ettiği, başvuruları Rusya vize randevu ile kabul ettiği ve randevular da ileri bir tarihe verildiği için Rusya Türkiye diplomatik temsilciliklerinin de onayıyla başvurular çok amaçlı hizmet veren vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmesi tercih edilmektedir. Aynı şekilde pasaportunuz Rusya Büyükelçiliği’nden işlemden çıktığında hizmet aldığınız Rusya vize servis merkezinden teslim alabilirsiniz veya bu hizmet veren kuruluşlardan pasaportunuzun belirtmiş olduğunuz adrese kargo ile gönderilmesi talebinde bulunabilirsiniz.

EAGVS Rusya vizesi Ankara başvuru merkezi, profesyonel olarak Rusya vizesi başvuru hizmeti sağlayan kurumlardan biridir. 3 arkadaşınızla birlikte başvuru yapacaksanız evraklarınızı hazırlayarak Rusya vizesi Ankara başvuru merkezine iletmeniz yeterli olacaktır. Turist vizesi başvurularında talep edilen tamamı Rusça olarak hazırlanan Rusya hotel Voucher belgesi EAGVS danışmanınız tarafından temin edilerek başvuru dosyanıza eklenecektir.

Tek girişli, 15 günlük Rusya vizesi genellikle turistik amaçlı yapılacak seyahatler için tercih edilmektedir. Rusya turist vizesi başvurusu yapacaksanız 15 günlük tek girişli turist vizesi alabileceğiniz gibi 30 günlük tek veya çift girişli vize talebinde de bulunabilirsiniz. Ancak Rusya turist kabul belgesi ile Rusya’da en fazla 1 ay (30 güne kadar) kalış hakkı elde edilebilir. Seyahatinizi 15 günden fazla bir süre için planlamanız durumunda, Rusya’da konaklayacağınız süreye dair ek bilgiyi EAGVS yetkilisine sunmalısınız.

Rusya vize başvurularında banka hesap dökümü talep edilmemektedir. Ancak hem pasaport kontrol noktalarında sorun yaşamamanız adına hem de seyahat güvenliği sebebiyle günlük kalış masraflarınızı karşılayacak meblağda paranın banka hesabınızda bulunmasını öneririz.

EAGVS 15 günlük Rusya vizesi için, Rusya vizesi Ankara başvuru merkezi bilgi hattı (+90 (312) 963 05 21) üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES