x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vize Başvuru Merkezi

S.C. 13/04/20, 12:08
Ben Trabzon’da memurum. Eşim İstanbul’da çalışıyor. İkamet yerlerimiz farklı ancak iki evde bize ait. İtalya vize başvuru merkezi başvurularımızı ayrı ayrı yapacağız. Eşimin hangi ildeki başvuru merkezinden başvuru yapmasını önerirsiniz? Eşimle ayrı ayrı başvuru merkezlerinden başvuru yapmamız dezavantaj olarak döner mi? İkimizinde geçtiğimiz Ekim ayından kısa süreli İtalya vizeleri mevcut. Eşim dosyaları size getirse sizler İstanbul’da evraklarımızı aynı başvuru merkezine başvuru yapabilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba

İtalya vize başvuru merkezi İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Trabzon şehirlerinde mevcuttur. Buna göre ikametlerinize uygun olarak her iki dosyanız içinde İstanbul’dan başvuru yapılabilmektedir. Son 4 yıl 11 ay içerisinde de parmak izi vermiş olduğunuzdan dolayı başvuru merkezlerine gelerek bir işlem sağlamayacaksınız. Bu yüzden evraklarınızı bize yollamanız yeterli olacak ve yapılan planlamamız ile randevu ve sonuçlandırma süreleri için ayrıca bilgi sahibi olacaksınız. Rezervasyonlarda, dilekçelerde birlikte seyahat edeceğiniz belirtilmeli ve pasaport fotokopileri karşılıklı dosyalara eklenmelidir. Bu bakımdan başvuru merkezleri ayrı olsa birlikte başvuru yapıldığı bilinecek  ancak dosyalar kendi içerisinde değerlendirmeye alınacaktır.

İtalya Vize İşlemleri

İtalya vize işlemleri için tüm evraklarınızı ofisimize elden veya kargo yolu ile teslim edebilirsiniz. Evraklarınız genel olarak özlük, gelir, banka, iş, dilekçeler, seyahat rezervasyonlarınız ve seyahat sağlık sigortalarınızdan oluşur. Varsa tapu, ruhsat gibi maddi imkanlarınızın güçlü olduğunu kanıtlar evraklar da ekleyebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız detaylıca incelenir ve eksillik, güncellik gibi varsa prüzler bunların telafisi için iç operasyon birimimizce iletişime geçilir.

Rezervasyonlarınız, dilekçeleriniz, seyahat sağlık sigortalarınız için de ayrıca destek sağlanır. Ülke uzmanlarımızdan İtalya vizelerine dair tüm sorularınız için destek alabileceğinizi unutmayın.

Ülke uzmanlarımız tarafından size yönlendirilen mail ve mesajlarda 140€ olan toplam ücretimiz içerisinde 110€ konsolosluk ve başvuru merkezi ücreti ile 30€ Euroasia danışmanlık ve koordinasyon ücreti bulunmaktadır. Seyahat sigortası bu ücrete dahil değildir. Bunun için ülke uzmanınız yine size destek sağlayacak.

İtalya vize başvuru merkezi daha ayrıntılı bilgileri için bizleri arayın.

İşlemi sonuçlanan geçmiş müşterilerimizin Google yorumlarına bakın.

Saygılarımla.

Okan E.

İtalya Vize Başvuru Merkezi

Y.I. 28/09/23, 15:32

İtalya vize başvurusu yapmak istiyorum. İstanbul’da özel okulda öğretmen olarak çalışmaktayım. Sömestr tatilinde İtalya’ya turistik olarak ziyaret etmeyi planlamaktayım. Daha öncesinde hiç yurtdışına bir seyahatim olmadı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? İtalya başvuru formunu nasıl doldurmam gerekiyor? İtalya vize formu doldurulmuş bir örneği var mıdır? Yardımlarınızı rica ediyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/09/23, 15:32

İtalya vizesi için gerekli evrak ve ücret bilgileri tarafınıza mail ve sms yolu ile gönderilmiştir. İtalya vizesi için öncelikle seyahat tarihinize en uygun randevu tarihinin oluşturulması için müşteri temsilcimiz sizinle iletişime geçecektir. İnternet sayfamızdan ya da tarafınıza iletilen evrak listesinde İtalya başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Çalıştığınız kurumdan istenilen evraklarda dikkat edilmesi gerek hususlar Çalışma ve izin yazısı, son 3 aya ait maaş bordroları ve Faaliyet belgesinin ıslak imzalı, kaşeli olmasına dikkat edilmedir. E devletten alınacak dokümanların kare kodlu ve barkotlu olması gerekmektedir.

İtaya başvuru formunu doldurup diğer evraklarınızla birlikte ofisimize elden veya kargo ile yönlendirebilirsiniz.

İtalya vizesi başvurunuz yapıldıktan sonra ortalama çıkış süresi 15 iş günüdür. Vizeniz olumlu sonuçlanması Konsolosluğun nihai kararı bağlıdır.

Bizlere Kurumsal hattımızdan 0212 963 03 43 veya mail adresimiz ask@eagvs.com üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';