x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya'ya Vize Almak

İ.M 08/04/20, 14:02
Üniversite öğrencisiyim. İtalya’ya vize almak için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Ben daha önce Bulgaristan’a ve Rusya’ya seyahatim ettim. Bu vizelerin bir etkisi olur mu? İtalya vizesi ile hangi ülkeleri ziyaret edebilirim? Dönüşüm de yine İtalya’dan olmak zorunda mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

 

Merhaba

Hazırlamanız gereken evraklar genel olarak; nüfus kayıt örneği, ikametgah, banka dökümleriniz, öğrenci belgeniz, seyahat rezervasyonlarınız, şahsi vize talep dilekçesi ve seyahat sigortanızdan oluşur. Size sponsor olacak kişi örneğin babanız ve çalışan ise; şirket evrakları, gelir, banka dökümleri varsa tapu, ruhsat gibi evrakları ve sponsor dilekçeleri eklenir. Ülke uzmanlarımız tarafınıza İtalya vize işlemleri için gerekli evrak ve ücret bilgisini açıklayıcı şekilde mail ve sms yolu ile iletecektir. Dosyanızı ofisimize elden veya kargo yolu ile teslim edebilirsiniz.

İtalya Vize Şartları

Rusya ve Bulgaristan’a daha önce seyahat etmiş olmanız vize geçmişine sahip olmanızdan dolayı olumlu olarak değerlendirilir. Bazı ülkeler red cevaplarında yeterli seyahat geçmişine sahip olunmamasını öne sürebilirler. Aynı zamanda üniversite öğrencisi olduğunuzdan bu da Türkiye’ye olan bağlılığınıza kanıttır. Ülke uzmanlarımız sizin için durumunuza en uygun ve doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. Evrakların detaylı kontrolü, formatlara uygun evrak düzenleme, dilekçe ve rezervasyonlarınızda tecrübemizce ufak düzenlemeler ve doğru bir başvuru ile bu oranı daha da yükselterek İtalya'ya vize almak için en doğru başvuruyu yaparız.

Almış olacağınız vizeyi tüm schengen ülkelerinde kullanabilirsiniz. Vizenizi doğru kullanmak adına ancak hangi ülkeden vize alacaksanız o ülkeden giriş-çıkış yapmalısınız. Durumunuza uygun olarak İtalya giriş yapıp dönüşünüz başka bir ülkeden olacak ise bunu en başta temsilcilerimize belirtin dolayısıyla formunuzda da bu durum belirtilerek konaklama yerleriniz yazılmalıdır. İtalya vize işlemleri için otel ve uçak rezervasyonlarınız da bu duruma uygun sunulmalıdır. Diğer hallerde vizenizin yanlış kullanıldığı gerekçesi ile ileride alacağınız vizelerin günleri –doğru vize kullanıldığında süre uzatılmasının aksine- kısıtlanacaktır. Ülke uzmanlarımız süreci sizin adınıza yönetir, istediğiniz konforu sağlar.

İtalya'ya vize almak detaylarına daha da hakim olmak için bize ulaşın.

Müşterilerimizin hakkımızdaki düşüncelerine bir göz atın, yorumlara bakın.

Saygılarımla.

Okan E.

İtalya'ya Vize Almak

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES