x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya'ya Vize Almak

İ.M 08/04/20, 14:02
Üniversite öğrencisiyim. İtalya’ya vize almak için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Ben daha önce Bulgaristan’a ve Rusya’ya seyahatim ettim. Bu vizelerin bir etkisi olur mu? İtalya vizesi ile hangi ülkeleri ziyaret edebilirim? Dönüşüm de yine İtalya’dan olmak zorunda mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

 

Merhaba

Hazırlamanız gereken evraklar genel olarak; nüfus kayıt örneği, ikametgah, banka dökümleriniz, öğrenci belgeniz, seyahat rezervasyonlarınız, şahsi vize talep dilekçesi ve seyahat sigortanızdan oluşur. Size sponsor olacak kişi örneğin babanız ve çalışan ise; şirket evrakları, gelir, banka dökümleri varsa tapu, ruhsat gibi evrakları ve sponsor dilekçeleri eklenir. Ülke uzmanlarımız tarafınıza İtalya vize işlemleri için gerekli evrak ve ücret bilgisini açıklayıcı şekilde mail ve sms yolu ile iletecektir. Dosyanızı ofisimize elden veya kargo yolu ile teslim edebilirsiniz.

İtalya Vize Şartları

Rusya ve Bulgaristan’a daha önce seyahat etmiş olmanız vize geçmişine sahip olmanızdan dolayı olumlu olarak değerlendirilir. Bazı ülkeler red cevaplarında yeterli seyahat geçmişine sahip olunmamasını öne sürebilirler. Aynı zamanda üniversite öğrencisi olduğunuzdan bu da Türkiye’ye olan bağlılığınıza kanıttır. Ülke uzmanlarımız sizin için durumunuza en uygun ve doğru başvuruyu gerçekleştirecektir. Evrakların detaylı kontrolü, formatlara uygun evrak düzenleme, dilekçe ve rezervasyonlarınızda tecrübemizce ufak düzenlemeler ve doğru bir başvuru ile bu oranı daha da yükselterek İtalya'ya vize almak için en doğru başvuruyu yaparız.

Almış olacağınız vizeyi tüm schengen ülkelerinde kullanabilirsiniz. Vizenizi doğru kullanmak adına ancak hangi ülkeden vize alacaksanız o ülkeden giriş-çıkış yapmalısınız. Durumunuza uygun olarak İtalya giriş yapıp dönüşünüz başka bir ülkeden olacak ise bunu en başta temsilcilerimize belirtin dolayısıyla formunuzda da bu durum belirtilerek konaklama yerleriniz yazılmalıdır. İtalya vize işlemleri için otel ve uçak rezervasyonlarınız da bu duruma uygun sunulmalıdır. Diğer hallerde vizenizin yanlış kullanıldığı gerekçesi ile ileride alacağınız vizelerin günleri –doğru vize kullanıldığında süre uzatılmasının aksine- kısıtlanacaktır. Ülke uzmanlarımız süreci sizin adınıza yönetir, istediğiniz konforu sağlar.

İtalya'ya vize almak detaylarına daha da hakim olmak için bize ulaşın.

Müşterilerimizin hakkımızdaki düşüncelerine bir göz atın, yorumlara bakın.

Saygılarımla.

Okan E.

İtalya'ya Vize Almak

F.E 23/09/23, 12:31

İtalya vizesi istiyorum, Eşim ve ben Tekirdağ Şarköy de yaşamaktayız . Oğlumuzu İtalya da üniversite eğitimi almaktadır ve onu ziyaret etmeyi plaNmaktayız. Eşim ve ben emekliyiz seyahatimiz için bize gerekli olan evrak ve ücret bilgilerini iletebilir misiniz? Almamız gereken davetiye çeşidi hakkında da bilgi sahibi olabilrsek sevinirim. Bana ulaşmanızı rica ediyorum

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/09/23, 12:34

İtalya’a vize için gerekli evrak ve ücret bilgileri tarafınıza mail ve sms yolu ile gönderilmiştir. Hazırladığınız evrakları ofisimize elden veya kargo ile yönlendirebilirsiniz. Dosyanızı yönlendirmeden önce randevu ve evraklar hakkındaki son teyidi temsilcinizden alabilirsiniz.

İtalya da okuyan oğlunuzdan davetiye almanız vizenizin çıkma ihtimali arttırmaktadır. Sizlere ilettiğimiz linkte hazırlamanız gereken davetiyenin uygun formatını göreceksiniz. Bu formata göre davetiyeyi alarak kalan evraklarınız ile birlikte ofislerimize uğrayabilirsiniz. 

İtalya vizesi başvurularınız yapıldıktan sonra ortalama çıkış süresi 15 iş günüdür. Eğer aciliyet durumunuz var ise lütfen öncesinde bunu belirtiniz. Vize çıkışı hakkındaki nihai kararın konsolosluğa ait olduğunu lütfen unutmayınız. İtalya haricinde vize isteyen tüm ülkeler hakkında işlem yapmaktayız, bizlere kurumsal hattımız 0212 963 03 43 veya mail adresimiz ask@eagvs.com üzerinden de ulaşabilirsiniz.

F.E. 28/09/23, 15:34

Merhaba, eşim ve ben yeni emekli olduk yıllardır hayalini kurduğumuz İtalya turuna katılmak istiyoruz. 10 günlük İtalya turu seyahat planı satın aldık. İtalya vize evrakları nelerdir? Yardımlarınız rica ediyoruz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/09/23, 15:34

İtalya vizesi için gerekli evraklar kişinin iş statüsüne göre farklılık gösterdiğinden dolayı size özel gerekli evrak listesini tarafınıza mail ve sms olarak iletilmiştir. Müşteri temsilciniz İtalya vize başvurunuz esnasında sürekli sizinle iletişim halinde olacaktır. İdata’dan seyahat tarihine uygun randevu alınmasının ardından evraklarınızı hazırlama sürecinde de sizlere yardım olacaktır.

Randevu tarihinize yakın bir sürede İtalya vize başvurusu için gerekli evraklar içerisinde emekli maaşı almış olduğunuz bankadan son 3 aylık hesap dökümünü ıslak imzalı kaşeli olarak temin etmelisiniz. Diğer evraklarınız e-devletten alınması gerekmektedir.   İtalya vizesi için gerekli evrak listesinde iyi niyet mektubu yer almaktadır. Niyet mektubunuzda İtalya’ya gidiş amacı, seyahat tarihleriniz, kalacağınız yer bilgileri ayrıntılı olarak yazılmalıdır. Satın almış olduğunuz İtalya tur biletleri, gidiş dönüş uçak rezervasyon ya da satın alınmış biletleri ibraz etmeniz gerekmektedir.

Belgelerinizi hazırlarken İtalya vize evrakları kısmında aklınıza takılanları müşteri temsilcinize danışabilirsiniz.

Bizlere 0212 963 03 43 veya ask@eagvs.com iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';