x
  • Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa süreli Hollanda seyahatleriniz için alacağınız vize Schengen Vizesi kategorisindedir. Schengen vizesi başvurularınızı vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmanız gereklidir.

  • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Hollanda vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Hollanda sınırları ve vizeleri Pandemiden dolayı kapalı mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir;

Hollanda seyahatlerde aşı şartı var mı?

Pandeminin getirdiği koşullar nedeniyle ülkemizde yapılan aşıların hepsi kabul edilmektedir. Söz konusu aşılarınızın 2 doz olarak tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru dosyanızda aşı kartınızı sunmanız zorunlu değildir ancak aşılarınız tam ise ibraz edilmesini tavsiye ederiz. 2. doz aşınızdan 14 gün geçtikten sonra Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi 7 - 10 iş günüdür. Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir. 

Hollanda vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Vize başvurularında son 2 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa ve bu işlemde parmak izi verdiyseniz başvuruda bizzat bulunmanız gerekmemektedir. Ancak ilk vize başvurunuz ise veya daha eski vizeleriniz varsa parmak izi işlemi için başvuru merkezinde randevu günü bulunmanız gerekmektedir. 

Hollanda seyahat ederken PCR testi isteniyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir. Seyahat sağlık sigortanızın Covid kapsamlı olması gerekmemektedir.

Hollanda girişlerde PCR testi isteniyorsa kaç saat önce yapılması gerekir?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Hollanda seyahati için Covid kapsamlı sigorta zorunlu mudur?

Başvurularda seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur ancak bunun covid kapsamlı olması tamamen başvuru sahibinin inisiyatifindedir.

Hollanda seyahatlerinde karantina uygulanıyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Başvuru için otel uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Hollanda vizeleri pandemi dönemi geç mi çıkıyor?

Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir.

Hollanda turistik vizesi açık mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir.

Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için zorunlu seyahat sağlık sigortası ve diğer (konaklama ve ulaşım rezervasyon dokümanları, pasaport fotokopileri vb.) başvuru belgelerini de ekleyerek başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Geçerliliği devam eden veya önceki pasaportlarında başvuru günü itibariyle son 3 yıl içinde temin edilmiş VIS ibareli Schengen vizesi varsa parmak izi verilmesine gerek kalmayabilir. VIS ibareli Schengen vizesine sahip olan müracaat sahipleri Türkiye’nin neresinde ikamet ederse etsin başvuru evraklarını ofislerimize kargo ile iletmeleri halinde Hollanda vize başvurusu en kısa sürede EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır ve işlem sonunda pasaportu dilediği adrese ulaştırılır.

Hollanda Parmak İzi İşlemi

Son 3 yıl içinde herhangi bir Schengen vizesi almamış olan kişiler, vize başvuruları sırasında parmak izi kaydı vermeleri gerektiği için randevu sırasında şahsen bulunmaları gerekecektir. Bu durumda ise seyahat amacı ve kişisel bilgilere göre oluşturulan vize evrak listesi EAGVS müşteri temsilcisi tarafından hazırlanarak sizlere sunulur. Sizden gelen evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilciniz tarafından yapılır ve başvuru dosyası hazırlanmaya başlanır. Planlanan seyahatte herhangi bir gecikme yaşanmamasına dikkat edilerek Hollanda vize randevusu da müşteri temsilciniz tarafından oluşturulur. Başvuru sahibinin randevu günü 1 saatliğine başvuru merkezinde bulunması yeterlidir.

Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’ya seyahat etmek amaçlı yapılacak vize başvurularında gerekli evraklar EAGVS müşteri temsilcileri tarafından seyahatin amacına ve kişisel bilgilere uygun olarak tespit edilmektedir. Bu evraklar Hollanda Konsolosluğu tarafından vize değerlendirmesi sırasında istenen evraklardır.

İnternette çeşitli web sayfalarında belirtilen evraklar genel olarak talep edilen evrakları belirtse de her başvuranın kişisel, mesleki ve seyahat amacı bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacı ve mesleki bilgilere uygun olarak evrak sunmamak vize başvurusunun reddine yol açacağından vize başvuru dosyasının size özel hazırlanması için profesyonel vize danışmanlık desteği alınması tavsiye edilir.

Gerekli Evrakların Belirlenmesi

Hollanda vizesi işlemleri için gerekli evraklar 2 farklı kategoriye göre belirtilebilir. Bunlardan ilki seyahat amacının belirlenmesi ile hazırlanması gereken evraklardır. Seyahat amacı aşağıdakilerden biri olabilir.

90 günü aşmayan kısa süreli Hollanda seyahatinin amaçları; Turist vizesi, Ticari vize, Aile ziyaret vizesi, Transit vize, Denizci transit vizesi, Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi, Denizciler, Tır Şoförü, Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor Etkinlikleri, Remigrant/Erken Emeklilik, Geri Dönüş Vizesi, Hollanda Antilleri Vizesi, Kısa süreli öğrenim ve staj amaçlı olabilmektedir.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik gibi özel pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik süresine dikkat etmelidirler. Hollanda’ya turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli yani 90 günü aşmayacak ziyaret planı olanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunmuyorsa Hollanda vize işlemleri tamamlanmadan ülkeye giriş yapamazlar.

Hollanda’ya turistik ziyaret, ticari ziyaret ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli seyahat planlayanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizelerine sahip değillerse Hollanda Schengen vize işlemlerine tabidirler.

Hollanda Vizesi Muafiyeti

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla Schengen Bölgesine Hollanda vize işlemleri için muaf olurlar. Pasaportların geçerlilik süresi seyahat sonlanma tarihinden sonra 3 ay olmalıdır.

90 günden fazla oturum gerektiren eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi durumlar için Hollanda MVV vize başvurusunda bulunulması gerekir. Hollanda MVV vize başvurularında başvurular doğrudan Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda diplomatik temsilciliklerinin vize işlemlerinde bölge sınırlamaması bulunmamaktadır. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden vize işlemleri EAGVS aracılığı ile tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu sırasında profesyonel vize danışmanlıkları aracılığı ile başvuru yapmak bir zorunluluk değildir. Başvuru sahibi dosyasını kendisi de hazırlayarak oluşturduğu randevu gününde başvurusunu tamamlayabilmektedir. Ancak bir vize başvurusu yalnızca evrak sunmaktan ibaret değildir. Evrakların uygunluğu, güncelliği, konsolosluk tarafından istenen evrak standardında olup olmadığı vize sonucunu doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla gerekli evraklar hazırlanırken profesyonel destek alınması tecrübeyle hazırlanmış, basit nedenlerden red ihtimali azaltılmış bir Hollanda vize başvurusu dosyası demektir.

Hollanda vize başvuru merkezlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. İstanbul, Trakya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve tüm Türkiye vize işlemlerinizi İkamet bölgenize en yakın ofisimizden tamamlayabilirsiniz. Hollanda’da üç aydan uzun süre konaklama planınız varsa direkt olarak Hollanda Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğundan uzun dönem MVV vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Hollanda Vize Masrafları

Hollanda vize ücretleri başvuru yapan kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Vize başvuru sahibi 0-6 yaş arasında ise vize harcından muaftır. 6-11 yaş arası başvuru sahipleri ise indirimli vize harcı ödemektedir. 11 yaşından büyük her başvuran ise Hollanda hükümeti tarafından belirlenen Hollanda vize ücreti 2023 miktarını ödemek zorundadır. Vize harçları başvuru dosyasının Konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınması içindir, vize garantisi olarak düşünülmemelidir. Vize başvurusunun red ile sonuçlanması halinde veya kişinin başvurudan vazgeçmesi halinde Konsolosluk harçları iade edilmemektedir. Konsolosluğa ödenen vize harçları randevu günü başvuru merkezinde Euro cinsinden ödenmektedir.

Konsolosluk harcına ek olarak, Hollanda Schengen vize başvurularını kabul etmek üzere Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş parmak izi merkezine ödenen koordinasyon bedeli bulunur. Koordinasyon bedeli de tıpkı vize harçları gibi geri ödemesizdir ve iadesi talep edilemez. Parmak izi merkezi koordinasyon ücreti de Hollanda vize randevusu gününde merkezde nakit ve Türk Lirası cinsinden ödenmektedir. Koordinasyon bedellerinde kur farkından kaynaklı değişiklik olabilmektedir. Müşteri temsilciniz güncel koordinasyon bedelini sizlere bildirmektedir.

Hollanda vize ücretleri

Yukarıdaki ücretler vize başvuru aşamasında resmi makamlara ödenen ücretlerdir. Ayrıca vize başvuru dosyasının hazırlanması, randevunun alınması, başvurunun yapılması, pasaport takibi gibi geniş kapsamlı EAGVS hizmetinden yararlanmak isteyenler ise isteğe bağlı olarak danışmanlık bedeli ödemelidir. EAGVS danışmanlık bedeli 30 Euro’dur. Danışmanlık ücretine dahil olan EAGVS hizmetleri ise; gerekli evrak listelerinin belirlenmesi, evrak uygunluk kontrolü, başvuru formlarının doldurulması, vize talep dilekçesinin yazılması, fotokopi hizmetleri, randevuya eşlik etmek, pasaport takibi ve kargo hizmetlerini kapsamaktadır. Hollanda vize işlemleri için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Hollanda Başkonsolosluğunun görev sahası dışında ikamet edenlerin vize işlemleri daha uzun sürebilir. Türkiye’den başvuruda bulunan yabancıların başvuru işlem süreleri de daha fazla uzayabilmektedir. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Paskalya Bayramı gibi Türkiye ve Hollanda’nın resmi tatil günlerinde Hollanda temsilcilikleri hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce Hollanda vize başvurusu yapılacaksa yoğunluktan dolayı işlem sürelerinin uzayabileceğini göz önünde bulundurulmalıdır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Hollanda vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleki durumunuza göre farklılık gösteren evrak listelerini talep edebilirsiniz. 2023 Hollanda vize ücretlerini ve servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Flemenkçe olarak doldurulabilir. Hollanda Schengen vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden PDF olarak doldurarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu Hollanda temsilciliklerinin hazırladığı resmi bir belgedir. Tüm sorular gerçeği birebir yansıtacak şekilde ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır. Vize başvuru formu şahsen imzalanarak ibraz edilmelidir.

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından yönlendirilen online platform üzerinden tamamlanan bir formdur. Online form doldurma işlemleriniz de EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır.

Hollanda Vize Başvurusu Prosedürü

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Hollanda vizesi için gerekli evrak listesinde yer alan belgeleri size en yakın ofisimize şahsen, kargo/kurye veya 3. Bir kişi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Belgelerle temin edilmesi ve içerikleri hakkında yetkililerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Belgeleriniz müşteri temsilcinize ulaştığında, temsilciniz sizlere ulaşarak belge uygunluk onayı verir veya eksik evraklarınızı talep eder.

Hollanda Schengen vize ücretinizi ödeyin.

Hollanda Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

Aşağıdaki ülke vatandaşları 180 içinde maksimum 90 gün Hollanda vize prosedüründen muaftırlar.

Avrupa Birliği vatandaşları, Arnavutluk, Andorra, Amerika Birlesik Devletleri, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avustralya, Barbados, Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bahamalar, El Savador, Guatemala Cumhuriyeti, Güney Kore, Honduras, Hong Kong BNO sahipleri (Yurtdışında İngiliz vatandaşlığı), Hong Kong SAR pasaportlari (Özel Yönetim Bölgesi), Hırvatistan, İsrail, İsviçre ,İspanya ,Japonya, Kostarika, Kanada, Karadağ, Makedonya, Malezya, Mauritius, Meksika, Monako, Nikaragua, Panama, Paragua, San Marino Cumhuriyeti, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayvan, Uruguay, Vatikan, Venezuela, Yeni Zelanda.

• Biometrik pasaporta sahip Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ vatandaşları Hollanda vizesi prosedüründen muaftırlar. Ancak söz konusu ülke vatandaşları olan başvuru sahipleri biometrik pasaporta sahip değillerse daha düşük bir ücretle vizeye tabi olurlar.

• 11/01/2011 tarihinden sonra Tayvan vatandaşlarının kimlik kartları da pasaportlarıyla birlikte ise vize prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için 02129630451 numaralı telefonu arayarak ücretsiz bilgi talep edebilir veya ask@eagvs.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. 

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hollanda Schengen Vizesi
C.N. 18/09/20, 16:13 Cevabı Görüntüle
Hollanda’daki arkadaşlarımla bu yıl bir kamp yapmayı düşünüyoruz bunun için Hollanda Schengen vizesi almak istiyorum. Okuldan yeni mezun oldum iş görüşmeleri de yapıyorum. Mühendislik mezunuyum ve döndüğümde burada işe başlamak istiyorum. Bankada birikmiş param da var ama babamı da sponsor göstereceğim. Bana bu durumda vize çıkar mı? Sizin aracılığınızla veya kendi başıma vize başvurusu yaparsam nasıl bir fark olur?
Hollanda Vizesi
T.Ş. 18/09/20, 14:13 Cevabı Görüntüle
Daha önce hiç yurt dışına çıkmadım, bu yıl Hollanda vizesi alıp birkaç Avrupa ülkesi ziyaret etmek istiyorum. Özel sektörde çalışıyorum, bankada 25-30 bin tl arası birikimim var. Sadece Hollanda değil Danimarka ve Belçika’ya da gitmeyi düşünüyorum. Bu nedenle vize işlemlerimi nasıl yapmam gerektiği konusunda sizden yardım istiyorum. Sizin aracılığınız ile vize alan arkadaşlarımdan duymuştum adınızı. Dönüş yaparsanız sevinirim.
Hollanda Havaalanı Transit Vizesi
M. yolbas 09/02/19, 19:26 Cevabı Görüntüle
merhaba Havaalanı transit icin vize istiyormu istemiyormu hollanda uzerinden taylanda gıdıcem ve amsterdamda 3 saat cıvarında bekleme olacak sadece uçaktan ucaga aktarma yapılacak bu durumda herhangı vıze ıstıyecekmı
hayırlı ısler hayırlı gunler
Hollanda Vize Randevusu
E. AYDENİZ 04/01/19, 11:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Tokatta ikamet ediyorum . Ocak ayının son haftsı Hollanda'ya turistik bir seyahatte bulunacağız. Randevuyu şimdiden alabilir miyiz? Randevu sırasında ne kadar beklememiz gerekiyor? Mülakat olacak mı orda ne gibi şeylerle karşılacağız acaba? Teşekkürler
2020 Hollanda Vize Randevuları
K. KAYATAŞ 04/01/19, 11:24 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Ocak sonlarına doğru Hollanda'ya turistik bir seyahatte bulunacağız. Başvurumuzu yapabilmemiz için öncelikle randevu almamız gerekiyor sanırım. Randevu alacağımız tarihe kadar evraklarımızı hazırlayıp hazırlayamayacağımızı bilemediğimiz için randevu almadan mı gitsek acaba diye düşünüyoruz. Randevu almadan gidersek işlemlerimizi yaptırabilir miyiz? Şimdiden teşekkürler.
Bursa'dan Hollanda Vize Başvurusu
S. Ylmaz 02/01/19, 08:56 Cevabı Görüntüle
Iyi günler , Vize işlemleri ile ilgili bi kac sorum vardı. Ben Hollanda'da oturuyorum , kayinvalidemi ve kayinpederimi bi kac haftaligina Hollanda'ya getirmeyi istiyorum. Hollandadan gerekli evraklari gonderdim kendilerine. Su an evraklar ellerinde. İnegölde oturuyorlar. Size basvurmalari halinde hangi evrakları getirmeleri gerekiyor ve ucreti ne kadar?
Teşekkürler, kolay gelsin
Hollanda Aile Akraba Ziyareti, Muğla
E. Canbek 26/12/18, 23:04 Cevabı Görüntüle
Merhaba,yarıyıl tatilinde Hollanda’ya dayımın yanına gitmek istiyorum.Davetiyem geldi.Muğla’da öğrenci olarak okumaktayım.Vize işlemlerini en hızlı nasıl halledebilirim?
Hollanda Aile Ziyareti Vizesi, Kayseri
S. KARATAŞ 19/12/18, 10:20 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Annem ve Babam Hollanda da bulunan kardeşimiz ziyaret etmek istiyorlar. Orada yaklaşık iki ay kalmak istiyorlar yani biz iki aylık bir vize istiyoruz. Annem ile babamın hazırlayacağı evraklar nelerdir.Başvurumuzu Kayseriden yapmak istiyoruz biz .Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz.
Balıkesir Hollanda Vizesi
A. Karaca 18/12/18, 08:04 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben Aysenur. Balıkesir’de yaşıyorum ve üniversite öğrencisiyim. Hollanda’da yaşayan teyzemin yanına kısa süreliğine gitmek istiyorum. Annem ve babam ayrı. Annem çalışmıyor babam emekli ve aynı zamanda da bir şirkette çalışıyor. Hollanda vizesi alabilmek için hangi evrakları hazırlamalıyım? Anne ve babamdan da evrak almam gerekiyor mu yoksa sadece birisinin evrakları yeterli mi? Bir de teyzem bana istek yapmış davet yazısı kargoylamı gelecek yoksa fotoğrafı yeterli olur mu?
SİVAS'TAN YAPILACAK HOLLANDA AİLE AKRABA ZİYARETİ
H. ÖZMEN 17/12/18, 10:49 Cevabı Görüntüle
Merhaba
Size bu mesajı Sivastan yazıyorum . Kocam ve ben torunumla birlikte Holllanda da bulunan kızımı ziyaret etmek istiyoruz. Torunum da bizimle seyahat edecek ama anne ve babası olmadan bizimle gelebilir mi bilmiyoruz. Birde başvurumuzu Sivastan yapabilecek miyiz acaba ? İstanbula gelmemiz gerekiyor mu ?Konu hakkında detaylı bilgileri rica ederiz.
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES