x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Merkezi Harbiye/Piyalepaşa

T. Yeşilyurt 16/07/19, 11:52
Fransa için annem ve kendim için yedi günlük vize almak istiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım, daha çok kafam karıştı. Harbiye’de pek çok yer görünüyor, birkaç yeri aradım hepsi farklı fiyat söyledi. İş yerim Şişli’de bu nedenle Fransa Vize Merkezi Harbiye’den işlem yapmak istiyorum. Parmak izini Harbiye’den verebiliyor muyum? Fransa vize ücreti sabit değil mi? Fransa vize başvuru işlemleri için firmanıza ne kadar para ödeyeceğim? Fransa vize merkezleri komisyon bedelleri neden yüksek, mali işlemler için kredi kartı kabul ediyor musunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Vize başvuruları için dosyaların toplandığı, Fransa Vize Merkezi, Harbiye/Piyalepaşa’da bulunmaktadır. Euroasia GVS aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz takdirde evraklarınızı Fransa Vize Merkezi Harbiye ofisimize veya Ulus, Etiler ofisimize teslim edebilirsiniz. Türkiye’nin pek çok bölgesinde de şubemiz bulunmaktadır. İstanbul’da ikamet etmiyorsanız size en yakın ofisimize evraklarınızı elden veya kargo ile iletebilirsiniz. Şubelerimiz iletişim bilgileri için  Fransa Vize Merkezi İletişim bağlantısına tıklayınız.

Schengen ülkeleri için hizmet veren seyahat acenteleri; Fransa vize firmaları, Fransa seyahat acenteleri, Fransa vize merkezi, Fransa vize başvuru merkezi gibi çeşitli adlarla anılmaktadır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde Fransa vize firmalarının sayısı oldukça fazladır.  Ancak Fransa vize firmalarının/ Fransa vize acentelerinin tümü aynı hassasiyetle hizmet vermemektedir. Yakın zamanda çıkan birtakım üzücü haberler ile birlikte vize başvurusu yapacak kişilerin kafalarında birtakım soru işaretleri oluşmuştur. 

 

fransa vize merkezi harbiye

 

Euroasia GVS olarak Fransa vize firmaları, vize acentesi, Fransa vize merkezi, vize servisi, Fransa vize başvuru merkezi adlarını kullanan her kişi veya kuruluşa itibar etmemeniz konusunda sizi uyarmak isteriz. Vize başvurusunda bulunacağınız firmanın TURSAB üyeliğini teyit etmenizi öneririz.  İnternet sitesinde Fransa Schengen, diğer Schengen ülkeleri veya Türk vatandaşlarını vizeye tabi tutan diğer dünya ülkeleri için randevu alım sistemi bulunan, randevu tarihini veya müsaitlik durumunu internet sitesinde belirten, Schengen ülkeleri için kişisel durumunuzu ve seyahat amacınızı sorgulamadan, size kişisel durumunuza uygun evrak listesi iletmeden para talep eden kişilerden uzak durunuz. 

Fransa vize başvurularında randevu verme yetkisi yalnızca VFS Global Fransa’dadır. Fransa Konsolosluğu’na doğrudan başvuru yapılamamaktadır. Schengen ülkeleri konsoloslukların birçoğu vize başvurularının sistemli ve daha güvenli şekilde ilerleyebilmesi için vize başvuru dosyalarının toplanması konusunda VFS Global’i yetkilendirmiştir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus VFS Global Fransa’nın bir danışmanlık firması olmadığıdır. VFS’nin Schengen vize başvuruları için hizmet bedeli sabittir. Her başvurudan kesilmektedir. 

Fransa Schengen Vize başvurularında 60 Euro konsolosluk harcına ek olarak 25 Euro VFS ücreti (toplam 85 Euro) her başvuru sahibinden alınan resmi, sabit ücrettir. VFS Global’den vize dilekçesi yazımı, evrak kontrolü, başvuru formu doldurma gibi konular için hizmet alınmak istendiği takdirde her bir servisten ayrı ayrı ek ücret kesilmektedir. Vize başvurularında sabit, zorunlu masraflardan biri de seyahat sağlık sigortası bedelidir. Sigorta bedeli sigortanın kestirildiği şirkete göre değişmektedir. 

Parmak izinizi Vfs Fransa Vize Merkezi Harbiye/Piyalepaşa’dan vermeniz gerekecektir. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız parmak izi vermenize gerek yoktur. Parmak izi vermeniz gerekiyorsa operasyon sorumlumuz randevu gününüzde işlemlerinizin sorunsuz tamamlanabilmesi adına size eşlik edecektir. Euroasia GVS’den işlemlerinizi kredi kartı ile tamamlayabilirsiniz. 

Euroasia GVS bir danışmanlık firmasıdır. Evrakların kontrolünden, sigortanızın seyahat tarihinizi kapsayacak şekilde temin edilmesine, başvurunun gerçekleştirilmesine, başvuru takibinden, pasaportun ilgili birimden teslim alınması ve size güvenli şekilde iletilmesine kadar a’dan z’ye pek çok aşamada size destek olur. Vize başvurularınızı en doğru şekilde ve zahmetsizce gerçekleştirebilmeniz için hizmet verir. Euroasia GVS’sinin hizmet bedeli 30 Euro’dur. Euroasia GVS Schengen ve tüm dünya ülkeleri vize danışmanlığı konusunda siz değerli müşterilerimize hızlı ve doğru çözümler sunmak adına hizmet vermektedir. 

Saygılarımızla,

Evrim/ Euroasia GVS Schengen

 

Cevap Ver