x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi İstanbul

A. R. 22/07/19, 10:34
Merhaba. Ben Özbek vatandaşıyım, hazırda İstanbul’da ikamet ediyorum. Fransa’ya gezmek amaçlı gitmek istiyorum. Benim Özbekistan’a gitmeden Fransa vizesi için İstanbul’dan vize işlemlerini yapabilmem yani vize alabilmem mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Fransa vizesi İstanbul başvuru merkezinden işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Türkiye’de ikamet eden Özbekistan vatandaşları da Fransa Schengen vize başvuruları için Türk vatandaşları ile aynı prosedürleri izlemedirler. İşlemlerinizi başlatabilmeniz için Türkiye oturma izni veya çalışma izninizle birlikte Fransa turistik vize için gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir.

Fransa Schengen vize işlemlerinde parmak izi kaydının alınması zorunludur. Alınan parmak izi kaydı beş yıl süre ile AB Vize Bilgi Sistemi’nde (VIS) saklanmaktadır.

Fransa Schengen vize başvurunuzu Euroasia GVS ile tamamlayabilirsiniz. Fransa vize başvurularında randevu alınması zorunludur. Başvurunuzu Euroasia GVS danışmanlığında gerçekleştirmeniz halinde uygunluk durumunuza göre en erken randevuyu sizin adınıza almaktayız. Randevu tarihi sonrası ortalama 7-10 iş günü içerisinde Fransa vize başvuru neticelenmektedir.

Başvuru evraklarınızı şahsen veya üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile Beşiktaş, Ulus’ta bulunan ofisimize ulaştırarak Fransa Schengen Vizesi başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize işlemlerinize başlamadan önce zamanınızı iyi planlamanız gerekmektedir. Schengen vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinizden bir ay önce başlatmanız gerektiğini hatırlatırsınız.

Son beş yıl içerisinde ilk defa Schengen vizesi almadıysanız Fransa vizesi İstanbul başvuru merkezinde parmak izi tarama işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Fransa vizesini İstanbul’dan almak ve daha fazla bilgi için +90 (212) 963 04 50 numaralı İstanbul destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vizesi İstanbul Başvuru Merkezi İletişim 

fransa vizesi istanbul

https://www.eagvs.com/fransa/istanbul

S. Ç. 04/09/19, 17:41

Eşimle birlikte Ekim ayına Fransa ve İtalya’yı kapsayan gezi programına katılmak için Fransa“Çok Girişli Shengen” vizesi almak istiyoruz. Fransa vizesi İstanbul’dan en hızlı nasıl alırız? Gerekli evraklar konusunda yardımcı olur musunuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/09/19, 17:42

Merhaba,

Fransa vizesini İstanbul’dan en hızlı şekilde (3-5 iş günü) vize hizmet merkezimiz güvencesiyle alabilirsiniz. Belirtilen süre randevu tarihi sonrasındaki süredir. Randevular yoğunluğa bağlı olarak 1-2 hafta sonraya verilmektedir. Bu sebeple başvurunuzu bir ay önceden yapmaya özen gösteriniz. Ancak öncelikle bazı bilgileri Schengen departmanı yetkilimize iletmeniz gerekmektedir. İlk olarak iş durumunuzu belirtmelisiniz.

Fransa vize başvuruları mesleksel ayrıma göre yapılmaktadır. İkinci olarak seyahat tarihlerinizi belirtmelisiniz. Üçüncü olarak son 5 yıl içerisinde Fransa veya diğer bir Schengen ülkesinden Schengen vizesi alıp almadığınızın bilgisini iletmelisiniz. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız parmak izi vermenize gerek kalmayabilir. Bu durumda başvuru merkezine şahsen gelmenize gerek kalmaz, işlemlerinizi sizin adınıza tamamlarız. Gezi programınızda Fransa’da İtalya’dan daha uzun kalacaksanız Fransa vizesine başvuru yapmalısınız. Seyahatiniz birden çok Schengen ülkesini kapsıyorsa en uzun süre kalacağınız Schengen ülkesine başvuru yapmalısınız.

Fransa vizesi İstanbul başvuru merkezimiz numarası +90 (212) 963 04 50'dır.

Saygılarımızla,

Evrim

N. Ay 05/12/19, 10:24

Merhaba kolay gelsin. Fransa’ya kız arkadaşım ile seyahat etmek istiyorum. Esenyurt’da ikamet ediyoruz. Başvuru merkezi nerede acaba? Cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/12/19, 10:25

Merhaba Nalin Hanim, hoş geldiniz. Fransa vizesini alarak gerçekleştirmek istediğiniz seyahat için gerekli bilgileri sunacağız. Fransa vizesi İstanbul başvurusunda bulunmak isterseniz sahip olduğunuz pasaport türüne göre işlem yapılmaktadır. Bordo pasaport ile seyahat işlemi yapmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Fransa vizesini almakla mükelleftir. Bunun yanında diğer pasaport türlerine yani Yeşil. Gri ve Siyah pasaporta sahip olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına tanınan ayrılacak vizesiz olarak seyahat etme hakkıdır. Fakat vizesiz seyahat etme hakkı tanınan vatandaşlarımızın 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında seyahat etmeleri gerekmektedir. Bu pasaportlardan birine sahip olan kişilerin konsolosluğa birebir başvuruları kabul edilmemektedir. Fransa vizesine sahip olmak isteyen her bireyin bir aracı vize kurumu ile işlem yapması gerektiğini belirtiriz.

Fransa vizesi İstanbul için işlem yapacak konsolosluk Fransa İstanbul Konsolosluğudur. İstanbul konsolosluğuna ulaşmak ve Fransa vizesine sahip olmak isterseniz sizleri EAGVS vize şirketimize işlemlerinizi tamamlamak için ziyaretinizi bekleriz. Fransa İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ile Kırklareli, Bursa (Yalova), Muğla, Kocaeli (İzmit),Edirne , Balıkesir, Aydin, Bilecik, Denizli, Tekirdağ, Kütahya, Manisa, Çanakkale (İmroz ve Gökçeada adaları dahil), İzmir, Sakarya ve Uşak illerinin vize işlemelerinden Fransa İstanbul Başkonsolosluğu görevlidir. Sizlerin yapacağı vize başvurusunun onayı İstanbul’daki Fransa Konsolosluğu'ndan onaylanacaktır.

Fransa vizesi İstanbul'dan almak için vize başvurusunda bulunup, sizlerden talep edilen evraklar ile işlemlerinize başlanır. Esenyurt ilçesinden yapacağınız başvuruyu gerçekleştirmek için İstanbul, Beşiktaş şubemize sizleri bekleriz. Fransa Konsolosluğu İstanbul, birebir başvuruları kabul edilmediği için bir aracı kurum ile vize işlemlerinizi yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Beşiktaş’daki şubemize yapacağınız başvuru ardından sizlere gereken yardım sağlanır. Sizlerden talep edilen belgeler, İstanbul Konsolosluğu yetkili başvuru merkezine iletilir. Konsolosluk işlemleriniz için ev evrak isteyebilir ya da parmak izi örneği vermeniz için sizlerle birebir görüşme talebinde bulunabilir. Edindiğiniz bilgilere ek olarak daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz uzmanlarımızı +90 (212) 963 04 50 telefondan ulaşabilirsiniz ya da help@eagvs.com adlı mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';