x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu

G. Tunç 22/10/19, 12:42
Merhaba ben 13 yıldır adliye de devlet memuru olarak çalışıyorum ve yeşil pasaport sahibiyim önceden hiç yurtdışına çıkmadım bu sene düşünüyorum. Rusya yeşil pasaport kullananlardan vize talep ediyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya yeşil pasaporta vize istiyor mu? Rusya yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşlarına 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vize istememektedir. Bu nedenle yeşil pasaport sahibi olan yolcuların Rusya seyahatlerini gerçekleştirmeden önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi kişilerin pasaportların geçerlilik süreleri en az 6 ay olmalıdır.

Rusya başvurunuz için kullanacağınız yeşil pasaport için belirtilmiş olan başlıca evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar listesine Euroasia Global Visa Services sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. bu belirtilmiş olan evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamladığınız takdir yeşil pasaport sahibi olabilirsiniz. Rusya vize başvurusu için de gerekli evrak listesi bulunmaktadır. Sizlerden talep edilen evrak ve belgeleri tam teşkilatlı olarak hazırladığınız zaman acentemize gönderdiğiniz anda evraklarınızı gerekli kurumlara ileterek başvuru sürecini başlatmış oluruz. Rusya vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrak listesi gerçekleştireceğiniz seyahat amacını göz önünde bulundurarak vize türü ve vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Yanlış, hatalı ve eksik evraklarla yapılan  vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından reddedilmesine neden olmaktadır.  

Saygılarımızla,

Evrim

T. Çimen 13/12/19, 12:35

Merhaba ben Tuğba Çimen. Yaklaşık bir 7 senedir memur olarak çalışıyorum ve yeşil pasaport sahibiyim. Ben önümüzde ki ay Rusya’ya seyahat etmek amacıyla gitmek ve oraları gezmek istiyorum. Yeşil pasaport Rusya seyahatlerinde vize gerektiriyor mu ? Rusya vizesi yeşil pasaport başvurusu yapmadan herhangi bir işlem gerçekleştirme den direk Rusya’ya gidebilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/12/19, 12:38

Tuğba Hanım Rusya ziyareti için turistik amaçla gitmek istediğinizi belirtmişsiniz. Bunun için Rusya Turistik vize başvurusunda bulunmanız gereklidir. Rusya Turistik vize, Rusya’ya kültürel etkinliklere katılmak veya gezi amacıyla seyahat etmek isteyen yolcuların başvurduğu bir vize türüdür. Turistik vize ile Rusya’da kalma süresi en fazla 3 gün olarak belirtilmiştir. Turistik vize tek ya da çift girişli olarak verimektedir. Rusya turistik vize başvuru işlemleri için hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır.

  • Pasaport
  • Vize başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Turistik kabul belgesi
  • İkamet iznin aslı
  • Rusya vizesi talep formu

olarak sunulan evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız önemle belirtilmiştir. Bunun için herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için Euroasia GVS bünyesi altında çalışan danışmanlarımız ile iletişime geçerek başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Seyahatinizi gerçekleştirmeden önce seyahat amacına göre vize türü ve vize süresi belirlemeniz gereklidir. Bunlarının seyahatinizde kullanacağınız pasaport türü önemli bir etkendir. Sahip olduğunuz pasaport Yeşil pasaport ise Rusya seyahati için vize başvurusu yapmanız gerekli değildir. Yeşil pasaportun yanında ise Gri ve Siyah pasaport sahipleri de Rusya vize başvurusundan muaftır. Bordo pasaport sahiplerinin Rusya vize başvurusu yapmaları zorunludur.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';