x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Fotoğraf Ölçüsü

O. Köksal 17/10/19, 11:03
Merhaba Rusya vize fotoğraf ölçüsü hakkında bilgi edinmek istiyorum. Başvuruda fotoğraf ölçüsü gibi başka detay bilgi varsa paylaşır mısınız? 3 ay içerisinde başvuruyu yapmam gerekiyor ve başvurumun olumlu olması için her şeye dikkat etmeye çalışıyorum dediğim gibi başka detay varsa açıklarsanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya vize fotoğraf ölçüsü; 2 adet biometrik, 35x45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeridir. Fotoğraf vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar listesinde bulunan maddeler arasında yer alır. Rusya vize başvurunuz için öncelikle kısa zamanda en hızlı bir şekilde vize başvurusunda bulunmak ve vize sahibi olmak istiyorsanız acil vize seçeneğini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte Rusya’ya neden seyahat etmek istediğinize uygun olarak vize türünü ve vize süresini belirtmeniz başvurunuz için önemli bir detaydır. Başvurunuz için diğer bir önemli konu ise seyahatiniz için kullanacağınız pasaport türünüzdür. Hizmet (gri), Hususi (yeşil), Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri ülkeye giriş yaparken vize talebinde bulunmaları gereklidir. Ancak geçerli Diplomatik (siyah) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, 90 gün süre içerisinde Rusya Federasyonu sınırları içerisine vizesiz olarak giriş çıkış yapabilme, konaklama ve başka ülkelere transit geçme hakkına sahiptirler.

Rusya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş sizlerin vize başvurunuz için temin etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. İlk olarak son 10 yıl içerisinde çıkmış, en az 2 sayfası boş olarak ve 6 ay geçerlilik süresi bulunması gereken kişisel pasaportunuz, 35*45 mm ölçülerine sahip biyometrik özellikli ve arka fonun beyaz olan 2 adet fotoğraf, kimlik fotokopisi yalnız kimlik bilgilerinizle pasaportta ki kişisel bilgilerin birbirleri ile uyumlu olmaları gerekmektedir ve son olarak Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C ikamet izni. Bahsetmiş olduğumuz bilgiler başvuru sürecinizi olumlu sonuçlanması etkileyecek bilgilerdir. Bunları göz önünde bulundurarak başvuru yapmanız süreç için daha yararlı olur.

Saygılarımla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES