x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi İtiraz Dilekçesi

S. Kavuk 14/10/19, 14:28
Merhaba ben bu sene içerisinde Rusya’ ya gitme planı yaptım tüm evrakları, belgeleri gerekli olan her şey eksiksiz tamamladım garanti olarak alırım diye düşünüyordum fakat olumsuz sonuçlandı. Rusya vize itiraz dilekçesi oluşturmak istiyorum. Böyle bir hakkım var mı hangi şartlarda itiraz edebilirim bana yardımcı olur musunuz ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;
Öncelikle Rusya’ya seyahat edecek olan yolcuların seyahatlerine uygun olarak neden seyahat ettiklerinin, vize türlerine ve türlerine karar vermeleri gerekmektedir. Bundan sonra da başvuru yapacakları vize için belirlenmiş olan kuralları yerine getirerek gerekli belgeleri hazırlamaları önemli bir husustur.

Rusya vize reddi hakkında kısaca bilgilendirmede bulunmak isterim. Rusya için yapmış olduğunu vize başvurunun reddini Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği karar vermektedir. Rusya vizesinin konsolosluk veya büyükelçilik tarafından belirlenen kurallara uygun kullanılmaması halinde cezalandırma işlemine tabi tutulmasıyla birlikte daha sonra yapacak olduğu Rusya vize başvurusu ret ile sonuçlanır. Vize başvurusunda  seyahat amacının belirtilmesi önemle rica olunmuştur. Seyahat nedenine uygun olmayan başvurularda temin edilen belge ve bilgilerin uyuşmaması durumda da vize reddine uğramış olursunuz. Başvurunuz esnasında Rus Konsolosluğu sizlere eksiksiz bir şekilde doldurmanız gereken bir form verecektir. Bu formu sizin bilgilerinizle eşleşmeyen şekilde doldurmanız vize reddine yol açmış olacaktır. Vize başvurunuz için ödemeniz gereken vize ücreti, vize reddinden sonra kişiye ücret geri ödenmemektedir.Vizenizin reddinden sonra tabiki tekrar Rusya vize başvurusu yapabilirsiniz. Belirtilmiş ya da kurallar dahilinde başvuruda bulunmak için bekleme süresi yoktur. Başvurmuş olduğunuz vizenin reddi halinde itiraz da bulunma hakkına sahipsiniz. Bunu Rusya vizesi itiraz dilekçesi ile yapmalısınız.

Dilekçeyi konsolosluk tarafından belirlenen kurallara göre yapmanız önem arz etmektedir. İtiraz dilekçeniz şahsınıza ait orjinal imzalı olmalı, redde neden durumların ortadan kalktığını destekleyen kanıtlarla ve belgelerle kararın tekrar değerlendirilmesi için konsolosluktan önceden randevu alınarak konsolosluğa sunulmalıdır. Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için Euroasia Global Visa Services şirketi bünyesinde sizlere danışmanlık hizmeti veren çalışanlarımız ile iletişime geçerek vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Rusya vizesi ret kararına karşı dilekçe yazmak istiyorsanız dilekçenin içeriğine ve sürece dair ayrıntılı bilgiyi yetkililerimizden alabilirsiniz. 

Rusya vizesi hakkında bilgi ve başvuru için bize +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES