x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Başvuru Merkezi

O. Aslan 11/10/19, 14:06
Merhaba ben uzun süredir Rusya’ya uzun süreli bir seyahat planı düzenlemek istiyorum. Üniversiteden 3 arkadaşım ile beraber gitmek istiyoruz fakat hepimiz farklı şehirlerde yaşıyoruz Türkiye’de hangi şehirlerde Rusya vize başvuru merkezi bulunmakta.Her şehirde başvuru için acenteniz yardımcı oluyor mu hangi şartlar altında vize işlemlerine yardımcı oluyorsunuz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vize başvuru merkezi

Merhaba; Öncelikle sizlere hizmet vermekte olduğumuz illerden bahsetmek isterim. Birden fazla Rusya vize başvuru merkezi bulunmaktadır. Başta İstanbul, Edirne,Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, İzmir, Bodrum, Antalya, Ankara, Konya, Kayseri, Trabzon, Gaziantep, Adana gibi birçok ilimiz başta olmak üzere tüm çevre il ve ilçelerine danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Bahsedilen her şehirde kendi şubelerimizin bulunmakta dilerseniz şubelerimize bizzat giderek dilerseniz de Euroasia Global Visa Services sayfamızda ki e-posta ve telefon hatlarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. 

Rusya vize başvuru merkezinde başvuranın şahsen bulunma zorunluluğu olmadığı için ve başvurular Rusya İstanbul Başkonsolosluğı'na iletildiği için işlemler İstanbul merkez ofisimizden yürütülmektedir. 

Rusya vize başvurunuzda sırasıyla uygulayacağımız adımlardan bahsetmek isterim. Seyahat kategoriniz için istenen belgeler sizlerin bilgisine sunulur. Vize kategorisinin belirlenmesi bu süreç için oldukça önem taşır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri ofisimize ziyaret ederek ya da kargo ile bize ulaştırabilirsiniz daha sonra belgeler kontrol edilir ve başvuru dosyanız hazırlanmaya başlar. Danışmanlarımız özenle başvuru dosyanızı hazırlar. Başvuru harcı, işlem ücretleri, konsolosluk tarafından istenen ücret ve danışmanlık hizmeti bedelinin dahil olduğu ücreti ödendiğinde başvurunuz işleme alınır.

Rusya vize ücretini şahsen ödeyebileceğiniz gibi banka aracılığıyla verilen hesap numarasına da yatırabilirsiniz.Yetkililerimiz hazırladıkları başvuru dosyasını sizler adına konsolosluğa ulaştırır. Başvurunuzun incelendiğinde danışmanımız bu süreci takip eder, siz de dilediğiniz zaman bizlere ulaşarak başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.Başvurunuz olumlu sonuçlandığından pasaportunuzu ofisimizden teslim alabilir veya adresinize kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

A. Balcı 27/11/19, 11:16

İyi günler Rusya vize başvurusunda bulunacağım ama aşamaları nelerdir bilmiyorum. Rusya vize başvuru merkezi neresidir nasıl ulaşabilirim acaba?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/11/19, 11:17

Merhaba. Rusya vize başvurunuzda öncelikli olarak müşteri temsilcimize seyahat nedeninizi belirtmelisiniz. Rusya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler Rusya'ya girebilmek için vize almak durumundadır ancak Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah/kırmızı) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize muafiyeti uygulanmaktadır. Rusya vize başvurunuzun gerektirdiği evrak ve belgelerin tümü sizlerin pasaportuna ve seyahat nedenine bağlı olarak şekillenir. Ayrıca doldurmanız gereken Rusya vize bilgi formu da seyahat durumunuza ve kimlik bilgilerinize uygun bilgileri doldurmuş tam ve eksiksiz belirtmiş olmanız gerekmektedir.

Rusya Konsolosluğu ek olarak, turistik ve ticari vize başvurularında Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı davetiye talep etmektedir. Ticari vize ise Ticari faaliyet gerçekleştireceğinizi bildiren davetiye, öğrenci vizesi ise eğitiminiz ile alakalı kurumdan alınan davetiye alınması şarttır. EAGVS Rusya vize başvuru merkezi ile birlikte Rusya vizenizi kolaylıkla ve güvenle alabilirsiniz. Vize servisimiz evrak ve belge hazırlama, form doldurma, davetiye alma ve diğer işlemleriniz tamamında sizlere yardımcı olacaklardır. Rusya vize başvurunuz için kaliteli ve güvenli bir danışmanlık hizmeti almak, vize başvurunuzun detayları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ikamet bölgenize en yakın şubemiz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

A. Çelik 04/02/20, 15:31

Kolay gelsin. Trabzon’un Sürmene ilçesinde ikamet ediyorum. Rusya’ya oturum izni alarak seyahat etmek istiyorum. Çalışmaya gideceğim ve orada bulunan bir akrabam bana yardımcı olacak. Daha önce sizlerden vize alan komşularım oldu ve çok memnun kalmışlar. Ben de Rusya vize başvuru merkezi Trabzon İlinden başvuru yapabilir miyim? Direkt olarak konsolosluğa gidip yapmadan da vize sahibi olabilir miyim? Yoksa konsolosluğa gitmem zorunlu mu?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/02/20, 15:32

Merhaba, öncelikle sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Rusya Konsolosluğu, Rusya vize başvurularını yetkili vize acenteleri ve seyahat firmaları aracılığı ile kabul etmektedir. Euroasia Rusya vize başvuru merkezi ile başvurunuzu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan, kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Federasyonu’na kısa süreli (en fazla 30 gün) veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet iznine sahip olan oturum izni alan yabancı uyruklu vatandaşlar Rus vizesi sahibi olmak için yapacakları başvurularını, Rusya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Rusya Vize Başvuru Merkezleri ve yetkili birim acenteleri aracılığıyla yapmaktadır. Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasında karşılıklı olarak yapılan, imzalanan ve kesintisiz olarak 30 günlük süreyi aşmamak koşuluyla, iki ülke arasında vizesiz olarak serbest seyahat etme hakkı tanıyan bildiri, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Rusya Devleti tarafından askıya alındığını belirtmek isteriz. Bu nedenle Rusya Federasyonu Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi ve Hizmet pasaportuna sahip olan kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Sadece diplomatik pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günü aşmamak koşuluyla Rusya Federasyonu vizesinden muaf olarak tutmaktadır. Sahip olduğunuz pasaport ile Trabzon’daki bulunan Euroasia GVS başvuruda bulunabilirsiniz.

Rusya vizesi Trabzon ofis iletişim bilgileri için ilgili bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';