x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Davetiye

S. Öztürk 14/10/19, 15:14
Öncelikle merhabalar sizlere bir soru sormak istiyorum Rusya vizesi davetiye konusu ile ilgili. Benim babam Rusya vatandaşı ben daha önce hiç Rusya’ya gitmedim babamın yanına gitmek istiyorum, gidebilmem için Rusya vizesi davetiyesine ihtiyacım var mı ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vizesi davetiye

Rusya’ya ticari veya aile ziyareti amacıyla seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusunda bulunabilmeleri için Rusya vatandaşlığına sahip olan bir kişinin konsolosluğa giderek bir davetiye mektubu yazması gerekmektedir. Bu prosedür vizenizin olumlu sonuçlanmasına ve başvurunuzun kesinlik kazanmasına oldukça önem sağlayan bir yoldur. Yalnız davet mektubunun ingilizce veya Rusça yazılması gerekmektedir. Rusya vizesi davetiye mektubunun belirli taslağı bulunmamaktadır. Yazının içeriğini siz belirleyebilirsiniz ancak içerisinde kesin olarak belirtilmesi gereken bazı bilgiler bulunmaktadır. En üst köşede tarih ve davetiyeyi hazırlayan kişinin bulunduğu şehir belirtilmelidir. Rusya vize davet mektubu konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.

Rusya vizesi davetiye belgesinin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı, orijinal veya elektronik olarak düzenlenmesi gerekmektedir. 

Davet edilen kişiye dair mutlaka açıklanması gereken konular vardır. Bunlar pasaportda göründüğü şekli ile ad ve soyad, doğum tarihi, adres ve telefon numarası, davet eden ve davet edilen arasındaki yakınlık derecesi, ziyaretin amacı, davet edilen kişinin ülkede ne kadar süre kalacağı, davet edilen kişinin konaklayacağı yer ve ziyareti nasıl finanse edeceği gibi konuları belirtilmesi gerekmektedir.

Bunun yanında Rusya vizesi davetiye mektubu ile yollanabilecek destekleyici bazı belgelerde bulunur. Davet eden öğrenci ise üniversite kayıt ve öğrenci belgesi eğer davet eden davetli kendi finanse edecek ise finansal yetkinliğini kanıtlayacak belgeler mutlaka belirtilmeli. Davet edilen kişi davet eden ile kalmıyorsa otel rezervasyon belgelerini bulundurması gerekir. Vize başvurusunda bulunan kişinin dosya referans numarası.

Euroasia Global Visa Services ile yapacağınız Rusya vize başvurusunda ekip arkadaşlarımız sizlerin danışmanlığını üstlenir. Bu sürecin yürütülmesini ve takibini özenli ve detaylı şekilde sağlar. Danışman arkadaşlarımız başvuru sürecinin herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmasını öngörerek tüm tedbirleri alır ve olağan dışı bir durum söz konusu olduğu takdirde tarafınıza bilgilendirerek sorunun çözülmesine katkı sağlar.

Rusya vizesi davetiye konusunda danışmanlık hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız Türkiye’nin birçok şehrinde bulunan şubelerimizden konumunuza en yakın olanı ziyaret ederek veya help@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 36 21 numaralı telefon hattından bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

A. Okan Topuz 21/10/19, 16:55

Merhabalar Kasım 16 da Rusya ya gideceğim. 1 aylık turist vizesi almak istiyorum. Gerekli olan evraklar nedir? Davetiye almam gerekiyor mu? Ne kadar ödemem lazım?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/10/19, 16:56

Merhabalar, Rusya turisitik vize başvuurlarınız için hazırlamanız gereken evraklar ve ücretler hakkında detaylı bilgi için Euroasia vize temsilcilerimizi arayabilir hazırlamanız gereken evrak listesini mailinize talep edebilirsiniz. 30 günlük turist vize başvurunuz için Rusya vizesi davetiye almanıza gerek yoktur. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızı şahsen konsolosluklara gelmeden Euroasia GVS üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. göndermiş oldugunuz evraklarınızı ilk iş günü işleme alınır ortalama sonuclanma süresi 4 iş günüdür. Rusya turistik vizelerde maksimum 30 günlük tek girişli veyta 2 girişli alabilmekteyiz. detaylı bilgi için ikamet bölgenize en yakın ofisimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

A. Baran 27/11/19, 10:54

İyi günler, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Annem Rusya vatandaşı, babam Türk. Annemle babam Moskova'da yaşıyorlar. Ben işim gereği Türkiye’de yaşıyorum. Onların yanına gitmek istiyorum. Rusya vizesi alacağım fakat Rusya vizesi davetiye istiyor mu bilmiyorum. Rusya vizesi hakkında bilgi almam mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/11/19, 10:55

İyi günler, öncelikle eğer Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahipseniz Rusya sizden vize talebinde bulunmaktadır. Eğer Rusya’ya aile ziyareti amacıyla gitmeyi düşünüyorsanız sizin adınıza anneniz tarafından davetiyenizin bulunması gerekmektedir. Rusya vizesi davetiye, Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı olmadır. Rusya vizesi davetiye elektronik formatta çıkarılır.

Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Ayrıca davetiyede davetiyeyi hazırlayan kişinin yaşadığı şehir, davet edilen kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, adresi, kişilerin yakınlık derecesi, ziyaretin amacı ve ziyarette bulunacak kişinin kalacağı süre gibi bilgilerin bulunması zorunludur.  Eğer ziyarette bulunacak kişi davet eden kişiyle kalmayacaksa otel rezervasyon belgelerini bulundurması gerekir. Dışişleri Bakanlığı onaylı Rusya vizesi davetiye  olmadan ticari ve ziyaret amaçlı vize başvuruları işleme alınamamaktadır. Rusya vizesi davetiye hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için ve merak ettiklerinizi sormak için çağrı merkezimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Rusya vizesi ticari davetiye örneği aşağıdaki gibidir:

Saygılarımızla,

Evrim

 

rusya vizesi davetiye

 

A. Gürsoy 28/11/19, 13:51

İyi günler, ben Rusya ticari vize başvurusunda bulunacağım. Rusya vizesi davetiye olmadan da alınır mı? Davetiye için ne yapmam gerekiyor? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/11/19, 13:55

Merhaba, Rusya Federasyonu Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ya da Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlardan vize talebinde bulunmaktadır. Eğer Rusya’ya aile ziyareti dolayısı ile ya da ticari amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız sizin adınıza gönderilmiş bir davetiyenizin bulunması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için gerekli bir belgedir. Rusya vatandaşı bir kişinin Rusya Konsolosluğuna giderek bir davetiye mektubu yazması gerekir. Rusya vize davetiyesini yazarken bazı kurallara dikkat etmelisiniz. Rusya vize davetiyesinin elektronik ve orijinal olarak düzenlenmesi gerekmektedir.

Rusya vize davetiye belgesinin konsolosluğa hitaben yazılması şarttır. Davetiyenin Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı olması gerekmektedir. Davetiyede, davetiyeyi hazırlayan kişinin yaşadığı şehir belirtilmeli ve davet edilen kişinin adı, soyadı, doğum tarihi, adresi, kişilerin yakınlık derecesi, ziyaretin amacı ve ziyarette bulunacak kişinin kalacağı süre gibi bilgiler yer almalıdır. Bunun dışında en üst köşeye tarih yazılması zorunludur ve bu davetiyeyi Rusça ya da İngilizce olarak hazırlamanız önemli bir husustur. Eğer ziyarette bulunacak kişi davet eden kişinin yanında kalmayacak ise otel rezervasyon belgesinin bulunması gerekmektedir. Rusya vizesi davetiye vize sonucunuzu olumlu yönde etkileyecek son derece önemli bir belgedir. Vize başvurusunu değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Rusya Diplomatik Temsilciliklerine aittir. Danışmanlarımız sizlere her konuda olduğu gibi davetiye hakkında da detaylı bilgiler verecek ve yanınızda olacaktır. Danışmanlarımız sizin için her aşamanın takibini üstlenirler. Rusya vizesi davetiye hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinmek için ve merak ettiğiniz tüm soruları sormak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES