x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

B. Koçak 24/10/19, 15:00
merhabalar 1-5 kasım 2019 tarihlerinde costa magica gemisi ile baltık başkentleri turuna çıkacağız. bu kapsamda 2-3 kasım 2019 tarihinde st. petersburg şehrinde olacağız. Sanırım vize almamız gerekiyor. Rusya vize ücretleri ve işlemlerin ne kadar sürede sonuçlanabileceği hakkında bilgi verirseniz sevinirim
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vizesi için gerekli belgeler

Yalnızca St. Peterburg'a gidecekseniz Rusya elektronik vize uygulamasından faydalanabilrisiniz. Ama Rusya'da farklı şehirleri de ziyaret edecekseniz 15 günlük turist vizesi almanız gerekecektir. Elektronik vize başvurunuzu da turistik vize başvurunuzu da vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

15 Günlük Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Rusya vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Rusya Vize Bilgi Formu, en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 35*45 mm ölçülerinde güncel ve beyaz fon üzerinde olacak 2 adet biyometrik fotoğraf, yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti ikamet izninin aslı, kurumumuzdan temin edebileceğiniz orjinal Rusya turizm acentasından alınmış otel voucher belgesi gerekmektedir.
  • Sizden talep edilen belge ve evrakları size gönderdiğimiz Rusya Turistik vize teklifinin çıktısıyla birlikte bizlere göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Rusya ticari vizesi almak için Rusya vize bilgi formu
  • en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, 35*45 mm ölçülerinde güncel ve beyaz fon üzerinde 2 adet biyometrik fotoğraf, yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izninin aslı

Rusya Elektronik Vize için Türkiye’ye dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun fotokopisi, Rusya vize bilgi formu ve 1 adet güncel fotoğrafın olması gerekmektedir. Rusya e-vize ile Rusya’da en fazla 8 gün kalabilirsiniz ve sadece belli bölgeleri ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Y. Kılıç 28/11/19, 11:52

İyi günler, ben Türkiye’de ikamet ediyorum ama yabancı uyruklu bir vatandaşım. Bu aralar Rusya’ya gitmeyi planlıyorum. Rusya vizesi almam gerekli mi? Rusya vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/11/19, 11:52

Merhaba Yusuf Bey, Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve yabancı uyruklu vatandaşların vize almaları zorunlu gösterilmiştir. Rusya vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacını belirlemeniz son derece önemlidir. Seyahat amacı vize sürecini etkileyen önemli bir faktördür. Çünkü seyahat amacına bağlı olarak vize türünü seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz vize türüne bağlı Rusya vizesi için gerekli belgeler değişiklik göstermektedir.

Rusya vize başvurusu için öncelikle Rusya vize bilgi formu gerekir. Rusya vize bilgi formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Rusya vize için sizden başka belgeler de talep eder. Bunlardan bazıları şunlardır: en az 6 ay geçerliliği bulunan sayfaları tam ve deforme olmamış pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet 35*45 mm ölçülerinde güncel ve beyaz fon üzerinde biyometrik fotoğraf, yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye’de ikamet izninin aslı. Bu belgeler dışında vize türüne bağlı talep edilen bazı belge ve evraklar vardır. Rusya vizesi için vize türüne uygun sizden talep edilen güncel belgeleri çağrı merkezimizi arayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

B. Tosun 20/12/19, 11:21

Rusya vizesi için gerekli belgeler nelerdir? Bu başvuruyu elektronik olarak yapmak istiyorum. Elektronik vize başvurusunda gerekli evraklar Nelerdir? Özel bir şirkette insan kaynakları departmanında çalışıyorum ve yıllık iznimi Rusya’ya seyahat ederek geçirmek istiyorum. 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/12/19, 11:22

Merhaba, öncelikle elektronik vize başvurusunu yalnızca St. Petersburg'a gidecekseniz ve yalnızca Petersburg'da kalacaksanız yapabilirsiniz. Diğer şehirler için elektronik değil, standart başvuru yapılmalıdır.

Rusya vizesi için gerekli belgeler: Turistik seyahatinizin süresi 30 gündür. Bordo pasaport ile işlem yapacaksanız vize almanız gerekli görülen bir durumdur. Voucher: Rusya Federasyonu’ndaki seyahat etkinliği yapan firmalar ve tur operatörlüğü yapan kuruluşun kişiyi kabul ettiğine ve karşılayacağına başvuru yapan kişiyi Rusya’ya davet ettiğine dair kabul gören belgedir. Bu belgenin (Voucher) orijinal çıktısını sunmanız gerekmektedir. Pasaport: Rusya vize başvurusunda bulunacak olan bireylerin sahip olduğu pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini ve eski tür lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirtmek isteriz.

Rusya Turist Vizesi müracaatında bulunacak vatandaşlarımız, başvuru yaparken kullanacakların pasaportunun geçerlilik süresinin vize süresinin bitiş tarihi kapsamında 6 ay daha devam ettiğine dikkat ediniz. Rusya vizesinin basılması için pasaportunuzda en az 2 boş sayfa bulunduğundan emin olunuz. Fotoğraf: Rusya vize başvurusunda bulunan evraklardan biri daha fotoğraftır. Beyaz fonda çekilmiş olan 35-45 mm boyutunda biyometrik fotoğraflar ile işlem yaptırmanız gerekmektedir. Rusya vize başvuru formunu doldurarak vize servisimize iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

A. Önder 14/02/20, 19:46

Moskova'ya gitmek için vize başvurusu yapmak ve randevu almak istiyorum. Rusya vizesi için gerekli belgeler nelerdir?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/02/20, 19:47

Merhaba, Rusya vizesi öncelikli olarak Rusya Federasyonunun 1 Ocak 2016 da yaptığı açıklamaya göre Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak durumunda olduğu vizedir. 2020 yılında Rusya vizesi için gerekli belgeler seyahat nedeni, pasaport ve kalış süresine bağlı olarak farklılık gösterir. Gerekli olan belgelerin bazıları aynı ve değişmezken bazı belgeler belirtilen sebepler ve daha başka sebepler eşliğinde değişir.

Rusya vize başvurusunda ilk olarak kişiler online başvuru formu doldurmalıdır. Online başvuru formu kişinin kimlik bilgileri ve seyahat bilgilerini belirteceği bir formdur. Form içerisinde kişiden istenilen bilgilerin tamamen doğru ve eksiksiz doldurulması da oldukça önemlidir. Formda olan herhangi bir bilgi eksikliği ve yanlışlığı vize başvurusunun olumsuz sonuç almasına neden olabilir. Rusya vize başvurunuzda pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği ve boş sayfası da olmalıdır. EAGVS kanalıyla yapılan başvurularda Rusya vizesi için gerekli belgeler minimalize edilmiştir. En az evraklar en hızlı şekilde vize başvurunuz yapılır. Rusya vize bilgi formunu doldururken Rusya'da ikamet edeceğiniz şehir bilgisini mutlaka belirtmelisiniz. Rusya turistik vizesi maksimum 30 gün konaklamalı olup tek girişli ve çift girişli olarak ikiye ayrılır. Rusya turistik vize başvurularında voucher denilen otel kaydının yapılması gerekir. Bu belgeyi EAGVS ülke uzmanı Rusya'da faaliyet gösteren bakanlık sistemine kayıtlı seyahat acentesinden temin etmektedir. İkamet bölgenize en yakın ofisimizin iletişim hattını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES