x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Konsolosluğu Vize Randevu

Y. Boz 30/10/19, 10:01
Merhaba size yapacağım seyahatle ilgili bir soru sormak istiyorum. Yaklaşık bir ay sonra Rusya’ya gitmek için vize başvurusunda bulunacağım. Rusya’ya turist olarak gideceğim için turistik vize başvurusunda bulunmam gerekiyor sanırım benim sormak istediğim soru Rusya konsolosluğu vize randevu talebinde bulunuyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya için planlamış olduğunuz seyahat için vize başvurusunda bulunmanız gereklidir. Vize başvurusunu Rusya Konsolosluğuna acentemiz aracılığı ile yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için Rusya Konsolosluğu vize randevu sistemini kullanabilirsiniz. Rusya vize başvurularında şehir ya da bölge ayrımı yoktur. Türkiye’de herhangi bir şehirden başvurunuzu gerçekleştirebilir ve Rusya konsolosluğu vize randevu talebinde bulunabilirsiniz. Rusya vize randevusu online olarak veya Euroasia Global Visa Services şirketimiz aracılığı ile sizin adına şahsen randevu kaydı yaptırılarak alınabilir.

Rusya Federasyonu’na seyahat gerçekleştirecek olan yolcularımızın vize başvuru sırasında Rusya Konsolosluğuna ülkeye ne amaçla gitmek istediklerini ve seyahat nedenine bağlı olarak tek girişli, çift girişli veya çok girişli olan vize türünü, vize süresini açık bir şekilde belirtmeleri istenir. 

Rusya Konsolosluğuna çok girişli vize talebinde bulunan yolcuların, Rusya sınırları içerisinde her 180 günde en fazla 90 gün kalma hakkı bulunur. Eğer ki Rusya’da 90 günden fazla kalmak isterseniz Rusya Konsolosluğu'na ticari vize (işçi vize) ya da öğrenci vizesi olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu vize başvuruları için belli başlı hazırlamanız gereken evrak listesi bulunmaktadır. Hepsi için evrak listesi hemen hemen aynıdır; 

  • Başvuru formu ( eksiksiz ve doğru bilgiler içermeli )
  • Pasaport ( en az 6 ay geçerlilik süresi olmalı )
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf ( 35*45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde çekilmiş ve güncel olmalıdır )
  • Davetiye ( ticari ve öğrenci vizesi için )
  • İkamet izni ( Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için )

Bahsetmiş olduğumuz bu evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde temin edip tamamladığınız takdir Rusya vizesi için Rusya Konsolosluğuna başvuru talebinde bulunabilir ve vize sahibi olabilirsiniz. Başvuru süresinde belgeleriniz de herhangi bir yanlış bilgi ya da Rusya Konsolosluğu tarafından belirtilmiş olan yönetmeliğe aykırı bir durum söz konusu ile karşılaşıldığında vize başvurunuz Rusya Konsolosluğu tarafından reddedilecektir. 

Saygılarımızla,

Evrim

H. Doğan 04/01/20, 12:36

İyi günler, Rusya Konsolosluğu iletişim numaraları var nette fakat ulaşılamıyor. Rusya Konsolosluğu vize randevu nasıl alınır?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/01/20, 12:37

Merhabalar, Rusya Konsolosluğu vize randevu alınmadan işlemler başlatılmaktadır. Rusya vizeniz için öncelikle kısa süreli C tipi bir vizeye ihtiyacınız varsa direkt olarak Rusya Başkonsolosluğu yetkili/toplama başvuru merkezi üzerinden başvurular işleme alınmaktadır. Rusya konsolosluğu tarafından gerekli görülmedikçe konsolosluklara kişilerin şahsen gelmesi zorunlu değildir. Kısa süreli vizeler için başvuru toplama merkezi üzerinden işlem alınıp sonuçlanması durumunda yine oradan teslim alınmaktadır. Rusya vize başvurunuz için Rusya Konsolosluğu vize randevu almanız gerekmemektedir. Rusya vizeleri için şahsen gelmenize gerek kalmadan gerekli evraklarınızı Euroasia temsilcilerinize ilettiğinizde sizin adınıza tüm başvuru sürecinizi tamamlamada yetkili acenteyiz. Kısa süreli Rusya turistik vizeleriniz için voucher belgesi dahil tüm işlemleriniz ve online formlarınız tarafımızdan hazırlanmaktadır. Rusya vizeniz için Rusya’dan ıslak imzalı kaşeli otel konfirmasyonunuz (Voucher) belgeniz tarafımızdan sizin adınıza temin edilmektedir.

Vize başvurunuz için otel veya uçak satın almanız zorunlu değildir. Siz sadece Rusya’ya seyahat edeceğiniz tarih aralığını ve Rusya’ya gireceğiniz şehri belirlemeniz gerekiyor. Rusya vizesi davetiye olmadığı durumlarda sadece turistik vize ile seyahat edebiliyorsunuz. Rusya turistik vizelerde maksimum alabileceğiniz vize 30 günlük vizedir. Rusya vizesi diğer ülkeler gibi geçerlilik süresi uzun vize değil sizin belirlemiş olduğunuz tarih aralığında vize vermektedir. Yani siz beş günlük vize istediğinizde konsolosluk size tam beş günlük vize verecektir. Rusya vizesi ülke vizesi olarak değil şehir vizesi vermektedir. Rusya’nın hangi şehrinden giriş yapacağınızı mutlaka Euroasia temsilcilerinize iletmeniz gerekmektedir. Sizin adınıza temin edilen Rusya’dan kaşeli imzalı voucher belgeniz sizin giriş yapacağınız şehir için kesilmektedir. Rusya’ya seyahat ettiğinizde bu kaşeli imzalı orijinal voucher belgenizi kapılarda göstermeniz gerekmektedir. Bu belge ile sorunsuz bir şekilde seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. Rusya turistik vizeniz için hazırlamanız gereken evrakları, ücretleri başvuru şartlarını detaylı olarak bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz T:+90 (212) 963 36 21

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';