x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Evrak Listesi

S. Kavuk 15/10/19, 10:35
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 3 aydır rusya vizesi almaya çalışıyorum ve bir türlü olumlu yönde cevaplanmadı vize başvurum.Rusya vize evrak listesi ve neler yapmam lazım olumlu yönde sonuçlanması için lütfen bir bilgi verin bu sefer acenteniz ile başvuruyu yapmayı istiyorum iletişim bilgilerinizide verirseniz çok sevinirim ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

İlk olarak bizlere ulaşmanız için Türkiye’nin birçok yerinde açmış olduğumuz şubeleri ziyaret edebilirim veya Euroasia Global Visa Services sayfamızdaki e-posta ve telefon numaraları kısmından iletişim bilgilerimiz ile bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Rusya vize evrak listesi için olması gerekenler; Pasaport (en az 6  ay geçerliliği olmalı) ve 2 adet fotoğraf(35*45 ölçülerinde olmalıdır).Evraklarınızı hazırladıktan sonra ki süreçte başvuru formunu doldururken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Rusya vize işlemlerine başlamadan önce Rusya'ya yapacağınız seyahat amacınızı ve sayısını belirlemelisiniz. Seyahat sebebinize, vize türü ve vize sürecine bağlı olarak Rusya Konsolosluğu şubesi vizenin düzenlenmesinde ek evraklar talep edebilir, görüşmeye çağırabilir veya vize düzenleme süresini uzatabilir. 10 yıldan eski pasaportlarla yapılan başvurular, Rusya Konsolosluğu tarafından geri çevrilmektedir. Belirtmiş olduğumuz hususları dikkate alarak başvurunuzu gerçekleştirecek olursanız başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Dilerseniz acentemiz ile anlaşarak bahsedilen bu işlemlerin hepsini ekip arkadaşlarım tarafından yürütülebilir. Başvurunuz için olumsuz yönde oluşan tüm hususları önceden öngörür ve takibini sağlayabiliriz. Rusya vizesi hakkında soru ve görüşleriniz lütfen bize sol paneldeki iletişim numaralarımızdan ulaşınız. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

C. Ceylan 14/02/20, 19:24

İyi günler, tatil için gideceğim Soçi'ye. Rusya vizesi evrak listesini iletir misiniz, vizem kaç günde çıkar?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/02/20, 19:37

Merhaba, Rusya vize evrakları tüm vizeler için aynı değildir. Vize alma nedeniniz yani seyahat türünüz, turistik, ticari gibi seyahat durumları vize başvuru evraklarınız da değişime neden olabileceği gibi ayrıca pasaportunuz ve ülkede kalış süreniz Rusya vizesi evrak listesi içerisinde değişikliğe sebep olmaktadır. 

  • En az 6 ay geçerliliği olan ve boş sayfası bulunan pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 Adet 35x45mm boyutlarında arka fonu beyaz güncel tarihte çekilmiş olan ve kişinin tanınabilir olduğu biyometrik fotoğraf
  • Hotel voucher belgesi (belge EAGVS Rusya ülke uzmanı tarafından sizin adınıza temin edilecektir.)

Rusya vize başvurusu için gerekli olan evrak listesi başta belirttiğimiz gibi kişinin seyahat nedenine, pasaportuna ve ülkede kalış süresine bağlı olarak farklılaşır. Rusya turistik vize için gerekli evraklar ayrıntılı listesini ilgili bağlantıyı ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz. 

 Bizlere ulaştığınız takdirde sizlere uygun evrak listesi uzman ekip arkadaşlarımız tarafından mail olarak size iletilecektir. Uzman ekip arkadaşlarımız vize başvurunuzun tüm aşamalarında sizlere eşlik ederler. Rusya vizesinin çıkış süresi genel anlamda 4 ile 10 gün arasında değişmektedir ancak konsoloslukların yoğunlukları, tatil günleri vize başvurunuzda oluşabilecek herhangi bir aksilik vize çıkışınızın tarihini değiştirebilir. Vize başvurunuz belirtilen günden birkaç gün önce ya da birkaç gün sonra çıkabilir. Ek olarak Rusya vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmanız seyahat planınızın garantisi açısından oldukça önemlidir. Daha fazla bilgi edinmek ve danışmanlık hizmeti almak için ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimizin destek hattını kullanabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES