x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Garanti Rusya Vizesi

E. Bahar 09/10/19, 11:33
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 2 senedir bir yabancı dil kursunda Rusça dil eğitimi alıyorum. Öğrenmiş olduğum dili geliştirmek için pratik yapma amaçlı kursta olan arkadaşlarımla beraber Rusya’ya gitmem gerekiyor ve bunun için vize başvurusunda bulunmam gerekli bu sene içerisinde kesin olarak Rusya’da olmam lazım. Garanti Rusya vizesi almam lazım vize başvurumun reddedilme gibi bi olasılığı var mı? Ne kadar sürede sonuçlanır, kesin çıkabilmesi için hangi şartları gerçekleştirmem gerekli bir de hazırlamam gereken evrakları cevaplarınızda belirtirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Belirtmek isterim ki Rusya vize başvuru işleminiz içerisinde bulunmak üzere hiçbir vize başvurusu garanti vermemektedir. Her vize başvurunuz da reddedilme olasılığınız vardır. Diğer vize başvurularında olduğu gibi garanti Rusya vizesi diye bir vize çeşidi yoktur, nihai karar yetkisi Rusya dış temsilciliklerindedir. Vize başvurunuzu yaptığınız sürecin sonunda başvuru sonucunuz konsolosluk ve büyükelçilik tarafından sonuçlanır. Hiçbir acente bu hususta yüzde yüz garanti veremez bu tür söylemlere imtina etmeyiniz. Bu tip olaylar günümüzde oldukça fazla rastlanmakta vize başvurusu yapmak isteyip dolandırılan birçok insan var lütfen bu konulara dikkat ediniz.

Rusya vizelerinin garantili olarak çıkacağını söyleyemesek de firmamız aracılığıyla yapılan başvuruların %95'inin olumlu sonuçlandığını ve vizenin çıktığını söyleyebiliriz.

Öncelikle vize başvurusunda bulunan kişilerin seyahat türlerine uygun vize almak istediğine karar vermeleri ve başvuru sırasında bunu belirtmeleri önem taşır. Seyahat sebebine göre vize evraklarınız da değişkenlik görülebilir. Belirtilen kriterlere göre Başvurmuş olduğu vize için gerekli tüm evrak ve belgelerin eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Rusya vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz için gerekli evraklar şöyledir; pasaport (en az 6 ay geçerliliği olmalıdır) fakat 10 yıldan eski pasaportlar ile yapılan başvurular Rusya konsolosluğu tarafından kabul görmez. Diğer istenilen evraklar içerisinde iki adet fotoğraf ( 35*45 mm ölçülerinde, güncel, renkli olmalı).  Eğer vize almak istediğiniz ülkeye gidiş amacınız ve başvuruda bulunduğunuz vize türü birbiri ile uyuşmuyor ise vizenizin olumsuz yönde sonuçlanmasına sebep olabilir. Vermiş olduğunuz evrakların eksik ve geçersiz bilgi olması başvurunuzun geçersiz sayılmasına ve olumsuz olmasına sebep olacaktır. Bu şartların hepsini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman zarfında başvurunuzun olumlu yönde sonuçlanma olasılığı yüksektir. Yapmış olduğunuz standart vize başvurularınız 5 ile 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES