x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Almak Zor Mu

N. Şafak 31/10/19, 10:53
Merhabalar ben Rusya’ya çok gitmek istiyorum. Daha önce birçok kez araştırdım bununla ilgili vize nasıl alabilirim falan ama yinede birinci ağızdan bir bilgi almak istedim. Rusya vizesi almak zor mu? Ben bir lokantada işletmeci olarak çalışıyorum ve bir iki haftalığına gitmek istiyorum yani bunun için seçmem gereken vizenin türü ne olmalıdır?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya vizesi almak zor mu? Öncelikle Euroasia GVS ile Rusya için vize almanın hiçbir zorluğu bulunmamaktadır. Rusya vize başvurusunda bulunacak olan yolcuların seyahat amacına göre vize türü ve vize süresi seçmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte seyahat sırasında kullanacağınız pasaport türü de önem taşımaktadır. Yeşil ( Hususi ), Gri ( Hizmet ) ve Diplomatik ( Siyah )  pasaport sahiplerinin Rusya yolculukları için vize başvurusunda bulunmaları gerekli değildir. Fakat Umuma Mahsus ( Bordo ) pasaport sahiplerinin Rusya seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Rusya vizesi pasaporta işlenen bir vize türüdür.  Rusya ziyareti için birden fazla vize türü bulunmaktadır. Sizlere en uygun vize türünü seçerek kolaylıkla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Ticari Vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ticari vize Rusya’ya ticari bir faaliyet için seyahat edecek olan bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Vize başvurusunu seyahati gerçekleştirmeden 2 hafa önce yapmanız gerekmektedir. Ticari vize işlemleri için gerekli belgeler hazırlanması gerekmektedir. Bu belgelerin başında Rusya’da işbirliği içerisinde olduğunuz şirket ya da işletmeden davetiye almanız gerekmektedir. Bu davetiyeyi hazırlamış olduğunuz evraklar içinde bulundurmanız gerekmektedir. Bu davetiye olmadan Rusya Konsolosluğu sizlere ticari vize vermemektedir. Diğer belgeler; 6 geçerliliği olan pasaport, başvuru formu, 35*45 mm ebatlarında beyaz fon üzerinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf, renkli taranmış nüfus cüzdanı ve yabancı uyruklu vatandaşların T.C ikamet izni. Ticari vize 3 aylık tek girişli, 3 aylık çift girişli ve 1 yıllık çok girişli 3 gruba ayrılarak, talep ettiğiniz vize sürenize ve davetiye sürenize bağlı olarak verilmektedir. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES