x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Reddi

H. Coşkun 31/10/19, 10:18
İyi günler öncelikle iyi çalışmalar size bu konuda danışmak istedim. Durum şöyle ki daha önce birçok kez Rusya vize başvurusunda bulundum ve vize aldım. Bu ay tekrar gidebilmek için başvuruda bulundum ve bu sefer Rusya vize reddi aldım. Rusya vize itiraz dilekçesi doldurmak istiyorum. Böyle bi hakkım var mı hangi sorunlarda dilekçe doldura biliriz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

rusya vize reddi

Merhaba; Rusya’ ya yapacağınız seyahatler için öncelik seyahat amacına göre vize türü ve vize süresi hakkında karar vermeniz gerekmektedir. Bununla birlikte seyahat sırasında kullanacağınız pasaportunuzda önem taşımaktadır. Yeşil ( Hususi ) ve Gri (Hizmet ) pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 90 günü aşmayacak şekilde Rusya’ya seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmaları zorunlu değildir. Eğer Umuma Mahsus ( Bordo ) pasaport sahibi iseniz Rusya ziyaretleri için vize başvurusunda bulunmaz gereklidir. Rusya yolculuğunuzda seyahat amacına göre birden fazla vize türü bulunmaktadır. Rusya vize türleri hakkında gerekli bilgi sahibi olmak isterseniz Euroasia Global Visa Services sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Vize talebinde sizden birkaç evrak ve belgeler talep edilir. Bu evrak ve belgeler vize türüne göre değişim göstermektedir.

Rusya vize reddi, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği karar vermektedir. Rusya vize reddi durumunda size önerimiz itiraz dilekçesi ile başvuruya itiraz etmek değil, başvurunuzu yenilemenizdir. Ret almanıza neden olan durumun tespit edilmesi ve olumsuz sonuç doğuran evraklardaki tutarsızlığın giderilmesi için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Vize talebinizi Rusya Konsolosluğu'nun belirlemiş olduğu kriterlere uygun yapmamanız durumda cezai işlemler uygulanmaktadır bu nedenle vize reddi gerçekleşmiş olur. Bunun yanı sıra diğer durumlar seyahat amacınıza yönelik yanlış vize talebi, vize başvuru formunda hatalı bilgi, hazırlamanız gereken evrakların eksik olması, sahte davetiye numarası beyanı vb. olaylara karşın Rusya vize reddi kararı verilmiş olur.Rusya vize başvurusunda ret alınması durumunda itiraz dilekçesi sunma hakkına sahipsiniz. İtiraz dilekçesini Rusya Konsolosluğuna ve Rusya Büyükelçiliği’ ne yapmalısınız. Rusya vize itiraz dilekçesini belirlenmiş olan kurallara göre yapmalısınız. Rusya vize itiraz dilekçesi şahsınıza ait orjinal imzalı ve redde neden durumların düzeltildiğini ispatlayan belgelerle kararın yeniden değerlendirilmesi için konsolosluk randevusu alınarak konsolosluğa sunulmalıdır. 

Saygılarımızla,

Evrim

İ. Uzun 31/10/19, 11:50

İyi Günler, ben 2 hafta önce Rusya turistik vize başvurusu yapmıştım fakat bütün istenen belge ve evraklarımı tamamladığım halde Rusya vize reddi aldım. Bu durumda Rusya vize itiraz dilekçesi vermek istiyorum. İtiraz süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne kadar zaman sonra tekrar vize başvurusu yapabilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 31/10/19, 11:51

rusya vize reddi

İyi günler, öncelikle Rusya vize başvurusu için sizden talep edilen belge ve evrakları hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Evrakların talep edildiği şekilde hazırlanması Rusya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için önemlidir. Vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacının belirlenmesi gerekmektedir. Rusya vizesi için gerekli evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladığınız halde vize talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Rusya Konsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği Rusya için yapmış olduğunuz vize talebinin reddi kararını vermektedir.

Rusya Konsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş kurallara uyulmadığı takdirde cezai işlem uygulanabilir. Vize başvurusunda seyahat amacının belirtilmesi önemlidir. Seyahat sebebine uygun olarak düzenlenmeyen belge ve evraklar Rusya vize başvuru talebinin reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle seyahat nedenine uygun belge ve evraklarınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Seyahat sebebine uygun belge ve evrakları çağrı merkezimize ulaşarak ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurusu Rusya Konsolosluğu ya da Rusya Büyükelçiliği tarafından reddedildiğinde vize başvurusu için ödediğiniz vize ücreti kişiye iade edilmez. Vize başvurusu reddedildiğinde tekrar vize başvurusu yapmanız mümkündür. Vize başvurusu için herhangi bir bekleme süresi yoktur. Ya da dilerseniz Rusya Vize talebiniz reddedildiğinde Rusya vize itiraz dilekçesi verebilirsiniz. Rusya vize itiraz dilekçesini Rusya Konsolosluğunun ve Rusya Büyükelçiliğinin belirttiği kurallara uygun bir biçimde yapmanız gerekmektedir. Konsolosluktan önceden randevu alıp vize reddine neden olan durumları ortadan kalktığını belirten belge ve evrakların Konsolosluğa sunulması gerekir. Rusya Konsolosluğu sunulan belge ve evrakları tekrar inceler. Rusya itiraz dilekçesinin şahsınıza ait imzalı olması zorunludur.

Rusya turistik, ticari ve aile ziyareti kategorilerinden vize başvurunuzu veya belirli bölgelerde geçerli olan Rusya elektronik vize başvurunuzu vakit kaybetmeden vize servisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz. Bilgi ve başvuru için +90 (212) 963 36 21

T. Değirmenci 15/11/19, 11:49

Geçen sene Rusya vize reddi almıştım. Yıl sonunda tekrar başvuruda bulunacağım, 3 arkadaş yılbaşını Moskova’da geçirmek istiyoruz. Yardımcı olabilir misiniz

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 15/11/19, 11:49

Rusya vize reddi çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Voucher belgesinde belirtilen tarihler geçmiş ise vize başvurunuz reddedilebilir ya da turistik seyahatinizde voucher belgesini sunmadıysanız başvurunuz reddedilebilir. Ticari vize başvurunuz reddedildiyse davetiyeyi konsolosluğun talep ettiği formata uygun şekilde sunmamış olabilirsiniz. Rusya ticari vize başvurularında davetiye, Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı şekilde elektronik formatta temin edilmelidir. Yıl sonunda yapacağınız yılbaşı seyahati için vize başvurunuzu Euroasia GVS ile en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Rusya Hotel Voucher belgesini onaylı, ıslak imzalı şekilde yolcularımız adına temin etmekteyiz.

Saygılarımızla,

Evirm

A. Kartal 16/11/19, 13:28

İyi günler, Rusya vize başvurusu gerçekleştirdim ancak vize başvurum reddedildi belgelerim tamdı ve pasaportumda boştu neden Rusya vize reddi almış olabilirim ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 16/11/19, 13:29

Merhaba, Rusya vize reddi durumunun birçok sebebi olabilir. Rusya vize reddi verme yetkisi Rusya İstanbul Başkonsolosluğuna, Rusya Büyükelçiliğine veya Türkiye'deki diğer Rusya diplomatik temsilciliklerine aittir. Daha önce alınan Rusya vizenizin belirlenen kriterlerde kullanılmamış olması vizenizin reddedilmesine sebep olabilir. Ayrıca Rusya vize başvurunuzda doldurmanız gerekli olan form da belirttiğiniz bilgilerde herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olması da vize başvurunuzu etkiler. Vizenizi alış nedeniniz de önemlidir Turistik vize alıp Rusya da Ticari faaliyet gerçekleştirmeniz de hukuki ve cezai işleme sebebiyet verebilir. Rusyaya gidiş nedeniniz ve pasaportunuz gerekli evraklar açısından oldukça önemlidir. Rusya vize başvurularında istenilen davetiye de iste herhangi bir sahtelik tespit edilmesi vize başvurunuzu red sonucuna götürür. Rusya vize başvurunuz için gerekli tüm evraklarınız ve belgeleriniz eksiksiz bir şekilde aynı zamanda doğru olmalıdır. Rusya vize başvurunuzda uçak bileti, otel rezervasyonu ve voucher belgeniz de oldukça önemlidir belirtilen durumlardan birinin rezervasyonu iptal olduğunda vizenin iptal olur. Rusya vize başvurunuz red edilmişse vize başvuru ücretiniz iade edilmez ancak vize başvurunuzun reddine itiraz edebilirsiniz. Belirli şartlara bağlı olarak itiraz mektubu yazmanız gerekmektedir itiraz mektubunuz orjinal imzalı olacaktı ve vizenizin neden reddedildiğini ve durumun düzeltileceği belgeleri eklemeniz gerekir. Rusya vize başvurunuz, başvuru reddiniz ve merak ettiğiniz tüm sorular için telefon numaralarımızdan ayrıca ziyaret etmekte olduğunuz web sitemiz üzerinden vize servisimize ulaşabilir detaylı bilgi sahibi olabilir, başvurunuzda sizlere eşlik edecek kaliteli bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

H. Uçar 04/12/19, 11:14

Selam, Rusya vize reddi nedenleri nelerdir Rusya vize başvurumda nelere dikkat etmem gerekir acaba?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/12/19, 11:14

Merhaba, Rusya vize başvurunuzun belirli aşama ve prosedürleri vardır. Öncelikle seyahat nedeniniz,pasaportunuz ve kalış süreniz vize başvurunuzun tüm prosedürlerini oluşturur. Seyahat nedeniniz ve pasaportunuza bağlı olarak gerekli evrak ve belgeleriniz belirlenmektedir. Rusya vize başvurunuzda doldurmanız gerekli bir de online vize başvuru formunuz vardır. Bu formda istenilen tüm bilgilerinizi seyahat nedeniniz ile uyumlu ve kimlik bilgilerinize uygun olarak dikkatlice doldurmanız gerekir. Rusya vize başvurunuzda ek olarak bir de davetiye istenmektedir. İstenilen davetiye de sizlerin seyahat durumunu baz alarak çıkar. Ticari bir seyahat ise ticari faaliyette bulunacağınız Rusya yetkili makamlarınca onaylı bir davetiye seyahatiniz, turistik vizelerde Rusya'da faaliyet gösteren seyahat acentesinden onaylı voucher belgesi istenir. Eğitim için Rusya'ya gidecekseniz, eğitim göreceğiniz kurumdan alınacak davetiye istenir. Vize başvurunuzun en önemli kısımlarından biri de davetiye bölümüdür Rusya bu konuda çok hassastır.

Rusya vize başvurunuzun istenilen ve gerekli tüm taleplerinin vize başvurusunun reddedilmesi söz konusu olabilir. Rusya vize reddi nedenleri başta istenilen evrak ve belgelerin eksikliğinden kaynaklanabilir. Belge ve evraklarınızda herhangi bir eksiklik ve yanlışlık olma durumu vize başvurunuzun Rusya vize reddi alma olasılığını getirir. Vize başvurunuz için doldurmanız gerekmekte olan online vize başvuru formu ise çok önemlidir istenilen bilgiler tamamen eksiksiz ve doğru olmalıdır aksi takdirde başvurunuz red alır. Vize başvurunuz için gerekli olan davetiye de gidiş nedeniniz yanlış görülmüş ise yine vize başvurunuz reddedilir yani hangi neden ile seyahat edecekseniz davetiyeniz de o sebep ile hazırlanmış olmalıdır. Bunun yanında Turistik bir vize ile Rusya'ya gitmiş ama orada ticari bir faaliyet gerçekleştirmiş olmanız da hukuki işlem ve cezaya yol açar vizeniz iptal olur. Rusya vize reddinin bu ve bunlar gibi kişiye bağlı nedenleri vardır. Vize başvurunuz reddedilmişse vize başvuru ücretinizin iadesi de olmamaktadır. Rusya vize başvurusu ve vize reddi hakkında daha net bilgiler için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES