x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Öğrenci Vizesi Rusya

A. Ayaz 31/10/19, 11:11
Merhaba, ben Rusya’da eğitim almaya gideceğim. Öğrenci Vizesi Rusya hakkında bilgi almak istiyorum. Öğrenci vizesi için kaç günlük vize alabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin Rusya Dil Okulları için vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Vize başvurusu için Rusya Konsolosluğuna ya da Rusya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur. Öğrenci vizesi için sizden istenen belge ve evrakları e-mail yoluyla danışmanlarımıza ulaştırabilirsiniz. Öğrenci Vizesi Rusya başvurmak isteyen kişilerin vize başvurularını en az 6 ay önceden yapması önemlidir. Acil olarak Rusya öğrenci vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler 1-3 iş günü içerisinde ekspres vize başvurusu yaparak vizelerini alabilirler. Rusya Konsolosluğu kurallarına göre mülakata tabi tutulabilirsiniz.

Başvurduğunuz vize türünü amacına uygun kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Rus yasalarına göre cezai işlemle karşılaşmanız mümkündür. Rusya’da bulunan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerin pasaportlarının asılları üniversite tarafından alınır ve pasaportlarının yerine geçerli başka bir belge verilir. Türkiye’de ikamet izni bulunan kişilerden istenen belgeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyla aynıdır fakat başvuru sahibinin uyruğuna göre ek belgeler istenebilir. Öğrenci vizesi Rusya sonuçlanma süresi 4-7 gün arasında belirtilmiştir.

Vize süreniz dolduysa vize süresini uzatabilirsiniz. Uzatmak istediğiniz vize süresi üniversite ile anlaşma süreniz kadar verilir. Rusya Öğrenci vizesi 90 gün olarak verilir fakat eğitim sürecinin durumuna bağlı olarak 1 yıla kadar uzatılabilir. Bu sürenin 1 yılı geçmemesi gerekmektedir. Öğrenci Vizesi Rusya hakkında daha detaylı bilgi almak için çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Evrim

A. Güliz Baran 16/11/19, 14:10

Selam, Rusya öğrenci vizesi alacağım Rusça dil okulu için. Alacağım vizeyle orada ne kadar kalabilirim bilmiyorum bir de Öğrenci vizesi Rusya için nasıl başvuru yapmalıyım?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 16/11/19, 14:13

Selam, Rusya öğrenci vizesi başvurusunun belirli aşamaları vardır. Öncelikle pasaportunuz ve kalış sürenize bağlı olarak belirli evrak ve belgeler sizlerden talep edilir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrak ve formların tamamını  web sitemizde bulunan gerekli evraklar linki üzerinden öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzda doldurmanız gerekli olan bir form aşamanız vardır. İstenilen formda belirli bilgilerinizi belirtirsiniz. Formu doldururken gerekli olan bilgilerinizin tamamını seyahat nedeninize ve kimliğinize uygun biçimde eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız önem arz eder. Formu doldurmanız için uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Rusya vize başvurusunda bir de davetiye talebi bulunur. Başvuru yapan kişinin okuldan davet mektubu alması gereklidir. Rusya da vizeniz dahilinde kalacağınız süre ise sizlerin vize alma durumuna bağlıdır. Rusya öğrenci vizesi genel olarak 90 gün konaklamalı ve tek girişli ya da iki girişli olarak alınır, eğitim sürenize bağlı olarak başvuru talebi gerçekleştirilir. Eğitim sürenizin uzunluğuna bağlı olarak vizenizi 1 yıla kadar çok giriş-çıkışlı olarak uzatabilirsiniz. Ek olarak alacağınız eğitim vizesi 1 yılı çoğunlukla aşmaz. 1 yıl sonunda vizenizi uzatma işlemini eğitim süresine bağlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Vize uzatma işleminiz de Rusya Federal Göç Şubesi tarafından işleme alınmaktadır. Öğrenci vizesi Rusya ile ilgili daha fazla bilgi almak danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve merak ettiğiniz tüm soruları sormak için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';