x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Ticari Vize Dilekçe Örneği

S. Kurtyemez 04/11/19, 12:17
İyi günler. Bir kamu kurumunda işçiyim ve Bordo pasaportum var. Şu anda geçerli bir vizem yok en son iki yıl önce vize almıştım. Vize başvuru aşamalarım neler ? Rusya vize başvurum için yazacağım dilekçe de neler belirtmeliyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya turistik ve ticari amaçlı seyahatlerde dilekçe hazırlamak zorunlu değildir. Ancak başvuran isteği doğrultusunda seyahat amacını konsolosluğa izah etmek için dilekçe hazırlayabilir. Aşağıda standart vize başvuru dilekçesi örneklerini bulabilirsiniz.

Rusya vize dilekçe örneği (turistik)

Rusya vize dilekçe örneği (ticari)

Rusya için Konsolosluktan ek evrak talebi olmadıkça Rusya ticari vize dilekçesi hazırlamanıza gerek yoktur. Rusya vize başvuru formu nu eksiksiz olarak doldurmanız yeterli olacaktır. 

Öncelikle Rusya seyahatiniz için seyahat tarihinize uygun bir şekilde vize başvurunuzu Rusya vize başvurunuz için bizlere telefon numaralarımız üzerinden ya da web sitemizde bulunan mail adresleri üzerinden ulaşabilir başvurunuz için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz. Rusya'da bulunan akrabalarınız da davetiye göndermelidir. Evraklarınızı hazırlama aşamanızda uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri Vize servisimize ulaştırdığınız andan itibaren ise Aile ve arkadaş ziyareti sebepli olan Rusya vize başvurunuz vize servisimiz tarafından sizler için gerçekleştirilir.

Rusya vize başvurunuzda dilekçe beyan etmenize gerek yoktur, bilgi formu doldurmanız vize başvurunuz için yeterlidir. Gerekli bilgi formuna ziyaret etmekte olduğunuz web sayfamızdanulaşabilirsiniz. Doldurmanız gereken formda dikkat etmeniz gereken en önemli husus kişisel bilgilerinizdir. Rusyaya gidiş nedeninizin ve kişisel bilgilerinizin doğru olması konsolosluğun en çok dikkat ettiği noktalardır. Başvuranın seyahat nedenini tam ve açık bir şekilde anlatmış olması, istenilen evrakları tam ve doğru bir şekilde hazırlaması halinde Rusya vize başvurusunda herhangi bir sorun çıkmamaktadır. Vize başvurunuz da gerekli olan belgeler sizlerin seyahat nedenine ve pasaportuna bağlı olarak değişim göstermektedir.

Saygılarımızla,

Evrim

F. Sayar 25/11/19, 16:18

Merhabalar, Rusya’ya Ticari amaçlı seyehat edeceğim. Bunun için dilekçe çıkarmam gerekir mi? Gerekiyorsa nasıl çıkarılmalı gerektiğini bildirirseniz çok memnun olurum. İyi günler.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/11/19, 16:19

Merhaba, Rusya’ya alınan her vizenin hepsinde dilekçe talep edilmez. Bu istisnai bir durumdur. Rusya vizesi ticari vize dilekçesi başvuranın inisiyatifine bağlı olarak hazırlanmaktadır. Rusya vizesi başvuru dilekçesinde seyahat amacı açıkça ifade edilmelidir. Rusya’ya yapacağınız seyahat Ticari ile ülkede yapacağınız ticaret bigilerini detaylı olarak belitrmeniz gerekmektedir. Rusya’ya gideceğiniz tarihler ve ülkeye dönüşünüzün belirlendiği bilgileri sunmanız faydalı olacaktır. Rusya’ya giriş yaptıktan sonra çift girişli olarak seyehat edecekseniz, başka ülkeye geçiş yapacaksınız seyahat edeceğiniz tarihleri de belirtmeniz faydalı olacaktır. Rusya seyahatinizi gerçekleştirken sizlere sponsor olan kişi varsa bu kişinin bilgileri açık bir şekilde ifade edilmeli, 18 yaş altındaki kişi müracaatta bulunuyorsa dilekçe ekine Formül A belgesi eklenmelidir. Rusya’ya seyehati için hazırlanan başvurunun hazırlanan diğer vize başvuru dilekçesi ile girilen şahsi bilgilerin birbirleriyle çelişmemesi gerekmektedir. Bunları dikkate alarak vize başvurusunda bulunup Ticari vizesi için dilekçe hazırlayabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

Evrim N.

T. Kılıç 20/12/19, 11:52

Merhabalar kolay gelsin. Rusya’ya ticari amaçlı seyehat edeceğim. Bunun için dilekçe çıkarmam gerekir mi? Gerekiyorsa nasıl hazırlamam gerekiyor, formatı var mı

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/12/19, 11:52

Rusya’ya yapılacak her seyahat için dilekçe talep edilmez. İş amacıyla ülkeye giriş yapacaksanız Rusya ticari vize dilekçesi hazırlamanız gerekmez. Rusya vize başvuru formunu doldurarak diğer evraklarınızla birlikte tarafımıza iletmeniz yeterli olacaktır. Gereken önemli bilgileri burada sizlere sunacağız. Vize evrakları tarafımızca konsolosluk işlem merkezine oradan da Ankara Büyükelçiliğine ya da İstanbul Konsolosluğuna gönderilmesi gerekmektedir. Rusya’ya yapacağınız seyahat ticari ile ülkede yapacağınız ticaret bigilerini detaylı olarak belitrmeniz gerekmektedir. Rusya’ya gideceğiniz tarihler ve ülkeye dönüşünüzün belirlendiği bilgileri sunmanız gerekmektedir.

Rusya’ya giriş yaptıktan sonra çift girişli olarak seyehat edecekseniz, başka ülkeye geçiş yapacaksınız seyahat edeceğiniz tarihleri yazmanız gerekmektedir. Rusya seyahatinizi gerçekleştirken sizlere sponsor olan kişi varsa bu kişinin bilgileri açık bir şekilde ifade edilmelidir. Rusya’ya seyehati için hazırlanan başvurunun hazırlanan diğer vize başvuru dilekçesi ile girilen şahsi bilgiler birbirinin aynısı olması gerekmektedir. Bunları dikkate alarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Rusya vizesi ortalama 5 iş gününde çıkmaktadır. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';