x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Vize Başvuru Rusya

B. Tunç 15/10/19, 11:28
Merhabalar öncelikle daha önce sorduğum sorulara açıklıkla cevap verdiğiniz için teşekkürler sizlere bu sefer Vize başvurusu Rusya için birkaç soru soracağım. Rusya için yapacağım vize başvurusu için detayları benimle paylaşır mısınız ne kadar sürede başvuruma geri dönüş alabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Vize başvuru Rusya için gerçekleştirmeden önce ne amaçla Rusya’ya seyahat etmek istediğinize karar vermelisiniz. Rusya vize talep formu'nda sizden istenilen doldurmanız gereken bilgilerde ülkeye giriş çıkış süresini belirtmeniz de hem vize çeşidin de hem de vize ücretinde değişikliğe yol açabilir. Rusya turistik ve ticari ziyaret gerçekleştirmek isteyen yolcularımızdan vize talep etmektedir. Rusya aile ziyareti yapmak isteyenler de aynı şekilde Rusya vizesi alması zorunlu kılınmıştır, Rusya turistik ve ticari vize başvurularından farklı prosedürlere tabi tutulmaktadırlar.

Rusya Konsolosluğunun belirlediği prosedüre uygun vize başvurusu Rusya için acentemiz sayesinde başvuruları gerçekleştirebilir. Rusya vize başvuru işlemleri hakkında telefon hattımızı kullanarak danışmanlık hizmetimizden yardım ve destek alabilirsiniz. Vize başvuru Rusya için başvuruda bulunan kişilerin tek girişli, iki girişli ve çok girişli vize talebinde bulunurlar. Kısaca bahsedecek olursak, 1 girişli vize (Rusya’ya seyahat edecek kişilere 1 giriş ve 1 çıkış hakkı sağlar). 2 girişli vize( Vize sahibine Rusya Federasyonu’na 2 giriş, 2 çıkış izni verir).

Çok girişli vize ( Rusya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere en az iki ve daha fazla giriş hakkı tanır. Çok girişli Rusya vizesine sahip ülke vatandaşları Rusya’da her 180 günde en fazla 90 gün kalma hakkına sahip olmaktadırlar). Seyahat nedeninize, vize türüne ve vize çeşidine göre başvuruda bulunduğunuz vize genel olarak 4-10 iş günü içerisinde neticelenir. Belirtilen bu süre yoğunluk derecesine, resmi tatillere ve Konsolosluk yetkisinin açıklayacağı karara göre değişim gösterebilir. Konsolosluk kuruluşları, Rusya vizesinin alınması ile ilgili evrakların incelemesinde Rusya vize işlem süresini 30 güne kadar uzatma ve değiştirme hakkına sahiptir. 

Saygılarımızla,

Evrim

A. Melis 18/11/19, 10:32

Merhaba, Rusya vizesi almak istiyorum ancak ne yapmam gerekli bilmiyorum daha önce vize almadım vize başvuru Rusya aşamaları nelerdir ?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/11/19, 10:33

Merhaba, Rusya vize başvurusunda bulunmanız için öncelikle seyahat nedeninizi belirlemeniz gerekiyor yani Rusya'ya neden gidiyorsunuz. Gidiş sebebiniz Rusya vizenizin başlıca her aşamasını ve gerektirdiklerini belirler sonrasında pasaportunuz, Rusya'da kalacağınız süre ve giriş çıkış sayınız vize başvurunuzun detaylarını belirliyor. Rusya vizesi yalnızca Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından talep edilen bir vize olup Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi olan bireyler vizeden belirli bir kalış süresi içinde muaftır. Vize başvuru Rusya için sizlerden talep edilen tüm belge ve evraklar belirtilen nedenler eşliğinde belirlenmektedir. Vize başvurunuzda seyahat nedeninize bağlı olarak eğitim vizesi, ticari vize, turistik vize gibi nedenler eşliğinde Rusya sizlerden bir davetiye talep eder.

Rusya vize başvurularının değerlendirmesi Rusya Büyükelçiliği ve Rusya Başkonsolosluğu'na aittir. Vize başvurunuzu en kolay ve en güvenilir şekilde gerçekleştirmek için Vize servisimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize servisimiz vize başvurunuzu sizler için gerçekleştirir ve sizlere dilediğiniz her adımda uzman çalışanları ile yardımcı olur. Bizlere ulaşmak ve danışmanlık hizmeti almak için Web sitemizi ya da telefon numaralarımızı tercih edebilirsiniz ya da sizlere en yakında olan vize servisi şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

S. Altınordu 03/12/19, 11:09

Vize başvurusu yapıp Rusya'ya gitmek istiyorum. Rusya'ya yapacağım kısa süreli bir seyahat için ne tür bir başvuru yapmam gerekiyor. Turistik amaçlı yapılan seyahatler için nasıl bir başvuru sistemi yapılır. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 03/12/19, 11:12

Merhaba Süleyman Bey hoş geldiniz, teşekkür ederiz. Vize başvuru Rusya için yapacağınız seyahatin vize istemi sahip olduğunuz pasaporta göre farklılık göstermektedir. Bordo pasaporta sahip iseniz her türlü seyahat amacınıza göre vize almalısınız. Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip iseniz belirlenen süre içerisinde vizesiz seyahat edebileceğinizi belirtmek isteriz. Rusya için yapılacak vize başvurusunda uygulanan işlemler yapacağınız seyahatin gerekçesini göre farklılık gösterebilir.

Turist amaçlı yapılacak olan kısa süreli seyahat için Rusya vizesi voucher belgesi almalısınız. Turistik amaçlı seyahatlerden daha uzun bir seyahat planınız varsa ve ticari amaçla seyahat edecekseniz davetiye sistemi ile vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Turistik amaçlı yapacağınız seyahat için konsolosluğa şahsen gidip birebir vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ya da aracı bir vize şirketi ile iletişime geçip sizler için vize başvurusunda bulunabilir ve sizlere vize başvurusu konusunda gerekli yardımı sağlarlar. Aracı kurumlar ile yapılan vize başvuruları daha kolay olmaktadır. Sizleri yormaz ya da ekstra bir stres altında olmazsınız. Rahat bir şekilde vize başvurusunda bulunmak isterseniz aracı bir vize şirketi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';