x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Başvurusu Nereye Yapılır

E. Yalçınkaya 30/10/19, 11:44
Arkadaşlar kız arkadaşım ile beraber yıldönümümüz için Rusya tatili düzenlemek istiyoruz. Rusya vize başvurusu nereye yapılır ve ne kadar zamanda sonuçlanır ? Eğer acenteniz ile anlaşırsak nasıl başvurumuz nasıl ilerlicek açıklarmısınız? Teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba; Rusya vize başvurusu nereye yapılır sorusu sıklıkla karşılaştığımız sorular arasındadır. Rusya’ya seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların vize için Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliğine bizzat kendileri başvuruda bulunabilir ya da Euroasia Global Visa Services vize acentemiz aracılığı ile de başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Rusya vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Türkiye’nin tüm illerinden kolaylıkla vize başvurusunda bulunabilir, vize başvuru işlemini takipte tutabilir ve herhangi bir aksaklık durumunda danışmanlarımız eşliğinde olumsuzluğu ortadan kaldırabilirsiniz. Böylelikle istekleriniz doğrultusunda vize başvurunuz neticelenmiş olacaktır. 

Rusya Konsolosluğu tarafından sizden belge talep edilecektir. Hazırlamanız gereken belgeler kurallara uygun olarak hazırlanmalıdır. Aksi halde yanlış ve sahte belge teslim etme durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanma ihtimali taşımaktadır.  Rusya vizesi çıkış süresi başvurunun gerçekleştirildiği tarihten itibaren normal şartlar altında 4-7 iş günüdür. Belirtilmiş olan bu süre Rusya Konsolosluğunun yoğunluk durumuna veya başvuruyu yapan kişiden istediği ek belgelere ve birebir görüşmek istediği anda  resmi tatil günlerin dahilinde değişim gösterebilir. Bu bahsetmiş olduğumuz vize normal vize türleri için geçerlidir. Fakat ekspres vizenin çıkış süresi hemen hemen 2 iş günüdür. Her ihtimale hazırlıklı olmak için Rusya için vize başvurusunu planlamış olduğunuz seyahatten en 2 hafta en fazla 1 ay önceden yapmanız gereklidir. 

Rusya vize işlemleri için Euroasia Global Visa Services çatısı altında hizmet veren danışmanlarımız sizin için gerekli kurumlarla iletişim halinde olarak başvuru sürecini günlük olarak takipte tutarlar. Böylelikle herhangi aksaklık halinde sizlerle anında iletişime geçerek  bilgilendirmede bulunacaktır. Bütün işlemleriniz tamamlandığın da vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu şahsen size yakın olan şubemize gelerek teslim alabilir ya da adresinize kargo aracılığı ile ulaştırabilir.    

Saygılarımızla,

Evrim

A. Tekin 18/11/19, 11:50

Merhaba, Rusya vize başvurusunda bulunmak istiyorum ancak daha önce hiç vize almadım. Edirne'den Rusya vize başvurusu nereye yapılır?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/11/19, 11:51

Merhaba, Rusya vizesi Edirne ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgilerini ilgili bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Rusya vize başvurularında başvuranın şahsen temin etmekte zorlanabileceği belgeler istenir. Turistik vize başvurularında Rusya hotel voucher belgesi temine edilmesi zorunludur, ticari vize başvurularında Rusya Dışişleri Bakanlığı onaylı davet belgesi istenir. Euroasia GVS ve yetkili az sayıda seyahat acentesi bu belgeleri temin edebilmektedir. Dolayısıyla başvuruların çoğu işlemleri kolaylaştırmak adına yetkili seyahat acentelerine yapılmaktadır. Rusya vize başvurusu Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin almak zorunda olduğu bir vizedir, ancak Hizmet (gri), Hususi (yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri Rusya vizesi almak durumu içerisinde değillerdir. Rusya vize başvurusu için gerekli evraklar ve başvuru formunun içeriği sizlerin seyahat durumuna ve pasaportuna bağlı olarak değişim görür.

Rusya vize başvuru formu üzerinde belirteceğiniz istenilenilen bilgilerin tamamı seyahat sebebinize uygun olmalı ve eksiksiz olmalıdır. Rusya vize başvurunuz için gerekli olan evrakları ve belgeleri vize servisimiz aracılığı ile sizlere uygun ve detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize servisimiz aracılığı ile Rusya vize başvurunuzu daha kolay ve hızlı gerçekleştirebilirsiniz, evraklarınızı biz hazırlarız ve formunuzu doldurmada uzman ekip arkadaşlarımız sizlere her konuda destek olur. Ayrıca Rusya genel olarak vize başvurularında davetiye talebinde bulunur, istenilen davetiyenin onay alması için de Rusya da bulunan yetkili makamların hazırlamış ve onaylamış olması gerekmektedir. İstenilen davetiyeyi talep etmeniz ve almanız bir aydan uzun bir sürenizi alır ancak vize servisimiz aracılığıyla talep edilen davetiyeyi daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan evraklarınız, başvuru formunuz ve davetiyeniz hazır olduğunda vize başvurunuzu sizler için vize servisimiz gerçekleştirir. Rusya vize başvurularında şahsen bulunmaya gerek olmadığından işlemlerin tamamını vize servisimizin uzmanları gerçekleştirmektedir. Rusya vize başvurusu yalnızca konsolosluklardan ve büyükelçiliklerden yapılan bir vize başvurusudur. Rusya vize başvurunuzun ücreti gidiş nedeninize ve kalış sürenize bağlı bir şekilde değişir. Vize çıkış süreniz ise herhangi bir aksilik ve yoğunluk olmadıkça 4-7 gündür. Rusya vize başvurunuz için gerekli bütün bilgilere ulaşmak için vize servisimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';