x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Ş. Çeviker 30/10/19, 11:39
Arkadaşlar kız arkadaşım ile beraber yıldönümümüz için Rusya tatili düzenlemek istiyoruz. Rusya vize başvurusu nereye yapılır ve ne kadar zamanda sonuçlanır ? Eğer acenteniz ile anlaşırsak nasıl başvurumuz nasıl ilerlicek açıklarmısınız? Teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar iyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya’da öğrenim görebilmeleri için vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitim amaçlı yapacağınız Rusya Öğrenci vizesi için gerekli evraklar vardır. Sizden talep edilen belge ve evrakları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Vize başvurusu olumlu sonuçlansa dahi hatalı olduğu tespit edilen kişilerin vizesi iptal edilir ve Rus yasalarına göre cezai işlemle karşılaşması mümkündür. Bu nedenle olumsuz durumlarla karşılaşmamak için sizden talep edilen belge ve evrakları doğru bir şekilde tamamlamaya özen göstermelisiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya öğrenci vizesi için 1 buçuk sene daha geçerliliği bulunan ve en az 2 sayfası boş olan pasaport, 3,5*4,5 cm boyutunda güncel 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Rusya Dışişleri Bakanlığına ait kararın çıkması ya da davetiye için öğrenci vizesi almanız için zorunludur. Ayrıca başvurunuzun olumlu sonuçlanması için Rusya’ya gidiş dönüş biletinin hazır bulunması ve HIV virüsü taşımadığınıza dair bir sağlık raporu almanız son derece önemlidir. Türkiye’de oturma izni bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar için de aynı belge ve evraklar istenmektedir. Ek olarak yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye’de oturum izninin arkalı önlü fotokopisinin olması gerekmektedir. Sizden talep edilen güncel evrakları öğrenmek için ve öğrenci vizesi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz

Saygılarımızla,

Evrim

A. B. 19/11/19, 10:54

Selam, Rusya öğrenci vizesi alıcam ama aldığım vizeyle orada ne kadar kalabilirim bilmiyorum birde Öğrenci vizesi Rusya için nasıl başvuru yapmalıyım?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/11/19, 10:54

Selam, Rusya öğrenci vizesi başvurusunun belirli aşamaları vardır. Öncelikle pasaportunuz ve kalış sürenize bağlı olarak belirli evrak ve belgeler sizlerden talep edilir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrak ve formların tamamını vize servisimiz aracılığıyla telefon numaralarımızdan bizleri arayarak veya Web sitemizde bulunan gerekli evraklar linki üzerinden öğrenebilirsiniz. Rusya vize başvurunuzda doldurmanız gerekli olan bir form aşamanız vardır. İstenilen formda belirli bilgilerinizi belirtirsiniz. Formu doldururken gerekli olan bilgilerinizin tamamını seyahat nedeninize ve kimliğinize uygun biçimde eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız önem arz eder. Formu doldurmanız için uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

Rusya vize başvurusunda bir de davetiye talebi bulunur. Başvuru yapan kişiye bir davetiye olması gereklidir. İstenilen davetiye Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığından sizlere öğrenci vizesi verme kararı ile oluşur. Rusya öğrenci vizeniz için davetiye almanızda vize servisimiz sizlere yardımcı olacaktır. Rusya da vizeniz dahilinde kalacağınız süre ise sizlerin vize alma durumuna bağlıdır. Rusya öğrenci vizesi genel olarak 90 gün konaklamalı ve tek girişli ya da iki girişli olarak alınır. Ancak eğitim sürenizin uzunluğuna bağlı olarak vizenizi 1 yıla kadar çok giriş-çıkışlı olarak uzatabilirsiniz. Ek olarak alacağınız eğitim vizeniz oturum ve yerleşim durumu olmadığı sürece 1 yılı aşmaz. Vizenizi uzatma işleminiz Rusya da yasalara uygun biçimde imzalayacağınız eğitim anlaşmasının süresine bağlı olarak gelişmektedir. Vize uzatma işleminiz de Rusya Federal Göç Şubesi tarafından işleme alınmaktadır. Öğrenci vizesi Rusya ile ilgili daha fazla bilgi almak danışmanlık hizmetimizden faydalanmak ve merak ettiğiniz tüm soruları sormak için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';