x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Uzun Süreli Vize

D. Zengin 18/10/19, 11:02
Merhabalar ben Rusya’ya gitmek istiyorum ve orada en az 1 yıl kalabileceğim, Rusya uzun süreli vize almak istiyorum. Rusya'da kız arkadaşım var. Kendisi şu an Türkiye'de. Rusya'da endüstri mühendisliği alanında belki staj gibi bir iş ayarlayıp Rusya’da kendimi geliştirmek istiyorum. Rusya uzun süreli vize almak için başvuru mu hangi vize türü üzerine yapmalıyım ne kadar süre geçerliliği olur ve orada kalacağım süre zarfında bu süreyi uzatabilme gibi bir olanağım olur mu ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya T.C diplomatik pasaport haricindeki umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize prosedürlerine tabi tutmaktadır. Bu nedenle Rusya vizesi alınması gerekmektedir. Türkiye vatandaşlarının yanı sıra yabancı uyruklu vatandaşların da vize talebinde bulunmalı gerekmektedir. Rusya uzun süreli vize almak istiyorsanız öncelikle seyahat nedeniniz ve türünüz önem taşır. Eğer ticaret amaçlı Rusya vizesi talebinde bulunduysanız seçmeniz gereken vize türü Rusya ticari vize olmalıdır. En uzun süreli alabileceğiniz vize türü budur. 90 gün geçerliliği olan bir vize türüdür bunun yanı sıra çok girişli olarak 1 yıl süreyi kapsayacak şekilde vize talep edebilirsiniz.

3 kategoriden oluşmaktadır. Bunlar; 3 aylık tek girişli vize, 3 aylık 2 girişli vize ve son olarak 1 yıllık çok girişli olarak belirtilir. Dikkat etmeniz gereken oldukça önemli bir konu vardır çok girişli vizelerle Rusya sınırları içerisinde konaklama süresi her 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmamak dadır. Rusya ticari vize başvuruları için Rusya’dan bakanlık tarafından onaylanmış davetiye talep etmeleri zorunludur. Size gönderilecek olan bu davetiyenin Rusya vize başvuru prosedürüne uygun bir şekilde tarafınıza ulaştırılması gerekmektedir. Rusya vize başvurunuzun açıklanması ve karar aşaması Rusya konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Bunların yanında istenilen bazı evraklar da bulunmaktadır. Pasaport (6 ay geçerliliği olan), fotoğraf 35*45 ölçülerinde biyometrik olmalıdır.

Rusya ticari vize türleri aşağıdaki gibidir, her vize türünün geçerlilik süresine ve geçerlilik sayısına göre ücreti değişmektedir. Rusya uzun süreli vize ücret detayları ve başvuru bilgi için +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan merkez ofisimiz ile iletişime geçiniz. 

  • 3 aylık 1 girişli  Vize/Ekspres
  • 3 aylık 2 girişli  Vize/Ekspres
  • Rusya 1 Yıllık Multi Vize/Ekspres

Saygılarımla,

Evrim

A. Şahin 22/11/19, 17:01

İyi günler, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve vize alma zorunluluğum var. Fakat işim gereği çok sık Rusya’ya seyahat ediyorum. Her seferinde vize almak istemiyorum. Rusya Uzun Süreli vize var mı? Hangi vize türünü seçmem gerekli? Yardımcı olabilir misiniz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/11/19, 17:02

İyi günler, Rusya Federasyonu Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Rusya uzun süreli vize en fazla 1 yıllık alınabilir. Fakat gerekli şartları sağlandığında Rusya çalışma vizesini 3 aydan 3 yıla kadar uzatmanız mümkündür. Bunun dışında 1 yıllık olarak alabileceğiniz eğitim ve ticari vize türleri bulunur. Rus vatandaşı ile evlilik ve aile birleşimi durumunda 1 yıllık oturum izni verilir, 1 yılın sonunda Rusya vatandaşlığına geçme hakkı kazanılır. Evlilik yasası 2019 Ekim ayından itibaren uygulanmaktadır, yeni çıkmıştır.

Rusya uzun süreli vize başvurusunda öncelikle seyahat sebebini belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat sebebinize bağlı vize türünü seçmeniz son derece önemlidir. Eğer vizenizi ticari amaçla almayı düşünüyorsanız çok girişli 1 yıllık vize talebinde bulunabilirsiniz. Fakat çok girişli vizelerde 180 günlük süre içerisinde konaklama süresinin 90 günü aşmaması gerektiğini unutmamalısınız. Rusya ticari vize başvurusu için Rusya Bakanlığı tarafından onaylanmış bir davetiyenin bulunması zorunludur. Aksi takdirde vize başvurunuz onaylanmaz. Bunun dışında sizden talep edilen başka belge ve evraklar bulunur. Hazırladığınız belgeler danışmanlarımız tarafından aksi bir durumla karşılaşmamanız için kontrol edilir ve dosyalanır. Konsoloslukta bizzat bulunmanıza gerek yoktur çünkü danışmanlarımız sizler için Konsoloslukta bulunup dosyanızı onaylatırlar. Rusya vize başvurusu için talep edilen belge ve evrakları öğrenmek için çağrı merkezimizi arayıp uzman danışmanlarımıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

A. Kösem 27/11/19, 11:35

İyi günler, oğlum Rusya'da öğrenci. O nedenle Rusya uzun süreli vize başvurusunda bulunmak istiyorum, birden fazla kez farklı zamanlarda seyahat etme durumum söz konusu olabilir. Süre olarak en fazla ne kadar vize alabilirim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/11/19, 11:38

Merhaba, Rusya Aile Ziyaret Vize Geçerlilik Süreleri aşağıdaki gibidir;

 3 aylık 1 girişli Vize 

3 aylık 2 girişli Vize 

Rusya aile ziyaret vizesi için gerkeli evraklar

1- Rusya vize formu

2- En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport 

3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4- 35x45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri 2 adet biometrik fotoğraf

5- Yabancı uyruklu vatandaşlar T.C. oturum izinleri belgesinin aslı

6- Davetiye (Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı, orijinal veya elektronik )

Rusya ziyaret vizesi almak için öncelikle pasaportunuzun 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Vize başvurunuz dahilinde yukarıdaki evrakları hazırlamanız talep edilir. Vize başvurunuz da gerekli evrak ve belge hazırlığınızda müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olacak yol göstereceklerdir. Vize başvurunuz için başvuru formu doldurmanız talep edilir bu form da tüm bilgileriniz seyahat durumunuza ve kimlik bilgilerinize uygun ve doğru olmalıdır aksi takdirde vize başvurunuz olumlu sonuç almaz.

Rusya aile ziyareti vizesi başvurunuzda bir de davetiye talebi bulunmaktadır. Davetiyeniz Rusya'da yetki verilen makamlar tarafından hazırlanmış ve onay almış şekilde hazırlanmalıdır. Rusya aile ziyaret vize başvurusunda davetiyenin aslı istenmektedir. Rusya aile ziyaret vizesi davetiyenizi kendiniz başvuru yaptığınızda yaklaşık bir buçuk ay içerisinde de teslim alabilirsiniz ancak dilerseniz vize servisimizin uzman ekip arkadaşları da davetiye almanız da sizlere yardımcı olmaktadır.

Rusya konsolosluğu aile ziyaret vizesi konusunda oldukça hassastır ve detaycıdır. Ek olarak Rusya aile ziyaret vizenizin şekli sizlere bağlıdır tek veya çok girişli vizenizi ve kalış sürenizi başvurunuzda ayrlamanız bu nedenlere bağlı başvuru yapmanız gerekir. Rusya aile ziyaret vizeniz Rusya Büyükelçiliğine ve Rusya Başkonsolosluğuna bağlı olarak çıkar bu nedenle vize süreniz de başvurunuzun haricinde değişim gösterebilir. Vize başvurunuzun her aşamasında vize servisimiz sizlere yardımcı olur ve vize başvurunuzu sizler için gerçekleştirir. Vize servisimize ulaşmak ve vize başvurunuzun detaylarını öğrenmek, uzman ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti almak için iletişim numaralarımız üstünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES