x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır

ZehraYapıcı 17/10/19, 13:36
Merhaba ben bu kış Rusya’ya bir tur şirketi ile anlaşıp gitmek istiyorum galiba bunun için almam gereken vize türü turist vizesi. Rusya Turist Vizesi nasıl alınır, şartları nelerdir? Turist olarak gitmek istediğim için daha kolay çıkar diye düşünüyorum pasaport türüm vize almam konusunda olumlu bir etki yaratır mı acaba çok gitmek istiyorum cevaplarsanız daha sağlıklı başvuru yaparım diye düşünüyorum şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya turist vize başvurusu Rusya’ya turistik bir amaçla seyahat etmek isteyen bireylerin başvuruda bulunması gerekli olan bir vize türüdür. Rusya turist vizesi 1 ay süre zarfı içerisinde en fazla 2 girişli sahip olacağınız bir vize türüdür eğer birden fazla giriş yapacaksanız bunun planlamış olduğunuz seyahat programında belirtmeniz gerekir.

Rusya turistik vizesi ile gerçekleştireceğiniz seyahatinizde Rusya Federasyonu sınırları içerisinde 30 gün seyahat etme ve konaklama hakkınız bulunmaktadır. Bu nedenle seyahat amacınızı turistik olarak belirlemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuzda Rusya’ya seyahatiniz için tur şirketlerinin sizlere vermiş olduğu davetiye niteliği taşıyan Rusya vizesi voucher’ın belgesini de sunmanız gerekmektedir. Rusya turist vize evrakları Rusya konsolosluğu tarafından belirlenmiştir.

Turistik vize başvurularınızda sunacağınız voucher belgesi konusunda acentemizden destek alabilirsiniz. Rusya vizesi için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

1- Rusya Vize Bilgi Formu 

2- Pasaport (En az 6 ay geçerli)

3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi

4- 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde güncel, beyaz fon üzeri)

5- Yabancı uyruklu vatandaşlar için TC ikamet izni (Aslı olmalı)

6- Hotel voucher belgesi

Acentemiz sizin için Rusya departmanıyla iletişime geçerek Rusya turistik vize için gerekli olan belgelerin en son olarak açıklanmış listesini e-mail üzerinden temin eder. Evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayıp acentemize gönderdikten sonra Rusya vize işlemlerinizi başlatmış oluruz. Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olup 6 ay geçerliliği olmalıdır.

T.C. pasaportunuz da ki bilgilerin kimlik bilgilerinizle aynı olması gerekmektedir. 35*45 mm ölçülerinde biyometrik özellik de sahip fotoğraf ve kimlik fotokopisi gerekmektedir. Kabul onay evrakı olan Voucher yalnızca Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklulardan istenen ikamet belgesidir. Son olarak eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmuş bilgi formunu ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın ofisimize ister elden ister kargo ile ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

E. Aydınova 04/01/20, 12:24

Ben turistik amaçlı gideceğim elektronik vize almak istiyorum. Rusya vizesi nasıl alınır

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/01/20, 12:25

Merhabalar, turistik amaçlı seyahatlerde Rusya vizesi nasıl alınır? sorunuza cevap vermeye çalışacağız. Yalnızca St. Petersburg bölgesine gidecekseniz, Rusya elektronik vize alabilirsiniz, ancak diğer şehirlere de giriş yapacaksanız pasaporta basılan, standart vize almanız gerekir. Rusya'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus(Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Rusya seyahatlerinden önce elektronik vize veya pasaportun aslına basılan vizeden almaları gerekmektedir. Rusya elektronik vizesi Rusya Federasyonunuz sadece belirli şehirleri için hizmet vermektedir. Rusya vizesi genel olarak ülke vizesi değil şehre vize vermektedir. Rusya’ya giriş yapacağınız şehri başvurunuzun öncesinde belirlemiş olmanız gerekmektedir. Vize başvurusu yaparken hangi şehirden giriş yapılacak ise voucher belgeniz o şehir için kesilmektedir. Elektronik vizenin kalış gün sayısı maksimum 8 günlüktür elektronik vizede de giriş şehri önemlidir bu aldığınız vizeyle diğer pasaport vizesi isteyen şehirlere giriş yapamıyorsunuz ara geçişlerde bu vizeyi kullanamıyorsunuz.

Elektronik vize ile sadece almış olduğunuz şehirden giriş yapabiliyorsunuz. Elektronik vize ile girilen uçuşlar için bu vizeyi kullanabiliyorsunuz ayrıca direkt uçuş ile seyahat edebiliyorsunuz. Rusya elektronik vizesi ile belirli şehirlere giriş yapabiliyorsunuz. Bunlar PRIMORSKY KRAI, SAKHALIN OBLAST, KAMCHATKA KRAI, AMUR REGION, KHABAROVSK KRAI, CHUKOTKA AUTONOMOUS OKRUG, REPUBLIC OF BURYATIA, ZABAYKALSKY KRAI, KALININGRAD OBLAST, SAINT PETERSBURG AND LENINGRAD OBLAST bu şehirler dışındaki seyahatlerinizde elektronik vizenizi kullanamıyorsunuz. Rusya elektronik vizesi için evraklarınızın asıllarını getirmeniz zorunlu değildir Euroasia temsilcileriniz ile görüşerek gerekli evrakları mail olarak iletebiliriz. Rusya elektronik vizesi için öncelikle pasaportunuz resimli ön yüzünü yüksek çözünürlük tarayıcınızla taratmanız yeterlidir bunun dışında Rusya vizeniz için bilgi formunu doldurmanız gerekmektedir. Sizin belirlemiş olduğunuz tarihte vizeniz başlatılır maksimum 8 günlük olarak yukarıda yer alan şehirlerden birinden ülkeye giriş yapabilirsiniz. Rusya elektronik vizede dikkat etmeniz gereken önemli detaylarından bir tanesi direkt uçuşla seyahat etmeniz gerekmektedir. Örneğin Moskova üzerinden Saint Petersburg’a Rusya elektronik vizeniz ile aktarmalı uçuşla geçemiyorsunuz. Rusya elektronik vizesi için hazırlamanız gereken evrak listesi, ücret bilgisi ve dikkat edilmesi gereken hususular hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. T: +90 (212) 963 36 21

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';